رقابتهای بزرگ، مربیان بزرگ می‌خواهد

والیبال ایران بخت ورود مستقیم به المپیک را داشت اما...

بازیکنان ما مانند سعید معروف و محمد موسوی و سایرین جزو بهترین‌های جهان هستند و با داشتن این بازیکنان قوی در صورت هدایت درست، بخت ورود مستقیم به المپیک را داشتیم ...

والیبال ایران بخت ورود مستقیم به المپیک را داشت اما...

گیلان خبر: مسابقات جام جهانی والیبال در ژاپن پنجمین هفته را سپری کرد و سه شکست تاسف بار این واقعیت را عیان ساخت که چقدر جای خالی مردی بزرگی همچون ولاسکو در حساس‌ترین لحظات احساس می‌شود. مردی که از شکست، پیروزی می‌ساخت، حالا به کشورش بازگشته تا تیم ملی آرژانتین را به اوج برساند.

تیم ملی والیبال کشورمان در سه دیدار بزرگ مقابل تیمهای آرژانتین، لهستان و روسیه در حالی بازی را به حریفان واگذار کرد که در هر سه دیدار بخصوص در دو بازی برابر آرژانتین و لهستان تیم برتر میدان بود و با تعویض های نابجا تمرکز تیمی و انسجام بازیکنان از دست رفت تا نتیجه بازی به سود حریفان شود.

والیبال ایران دیگر شگفتی نیست و دست ما برای حریفان رو شده است. ‌این همان نقطه ضعفی است که یک مربی بزرگ باید بر آن غلبه کند. مسابقات جهانی در ژاپن به خوبی عیان ساخت که کواچ از آن بی‌بهره است.

تیم ملی والیبال کشورمان روز یکشنبه در پنجمین دیدار رقابت های جام جهانی برابر تیم ملی روسیه شکست خورد. این باخت در حالی رقم خورد که تیم ایران در یکسال اخیر پنج بار روسیه را شکست داده بود. به این ترتیب تا پایان هفته پنجم تیم ملی کشورمان با احتساب دو پیروزی مقابل تیمهای والیبال ونزوئلا و سه شکست به ترتیب برابر تیمهای آرژانتین، لهستان و روسیه در مکان هفتم جام جهانی والیبال در ژاپن رسید.

تیم ملی والیبال ایران در اولین گام به مصاف آرژانتین رفت و در حالی که گیم اول را برده بود در سه گیم دیگر ناکام ماند و اولین شکست برای ایران رقم خورد. تیم ملی والیبال آرژانتین که در آخرین پیکار رودرروی ایران با شکست مواجه شده بود با کسب این پیروزی موفق شد انتقام شکست قبلی را از شاگردان کواچ بگیرد.

تیم ایران در سومین دیدارش دربازی با لهستان پیروزی را با شکست عوض کرد! در حالی که سروقامتان کشورمان دو گیم اول و دوم را از آن خود کرده بودند به مانند بازی مقابل آرژانتین ، برابر لهستان هم سه گیم متوالی را به حریف دادند و از برد باخت ساختند! تیم ایران پیش از این ۱ - ۳ مغلوب آرژانتین شد و ۳ - ۱ تونس را مغلوب کرد و ۳ - ۰ ونزوئلا را شکست داده بود.

تیم ملی ایران در پنجمین دیدار رقابت های جام جهانی بدترین نتیجه را کسب کرد و مقابل تیم ملی روسیه در سه گیم متوالی شکست خورد. این باخت در حالی رقم خورد که تیم ایران در یکسال اخیر پنج بار روسیه را شکست داده بود.

شاید برخی عنوان کنند که توقع ما از والیبال بیش از حد بالا رفته است، در پاسخ این دوستان باید گفت: وقتی تیم ملی کشورمان بهترین پاسور دنیا و بهترین مدافع روی توپ دنیا را دارد و چند بازیکن دیگر از برترین های جهان محسوب می شوند باید هم از داشته هایمان بیشترین بهره را ببریم.

بازیکنان ما مانند سعید معروف و محمد موسوی و سایرین جزو بهترین‌های جهان هستند و با داشتن این بازیکنان قوی در صورت هدایت درست، شانس ورود مستقیم به المپیک را داشتیم و این وعده‌ای بود که فدراسیون والیبال قبل از شروع مسابقات به مردم داده بود که با توجه به نتایج به دست آمده، بعید است محقق شود ولی...

گفتنی است اسلوبودان کواچ با قراردادی سه ساله در سال ۲۰۱۴ و در پی رفتن خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد.

به هر روی امیدواریم حداقل از بازی فردا مقابل ایتالیا استارت شکوفایی دوباره والیبال ایران زده شود و دوباره شاهد هنر نمایی سرو قامتان کشورمان باشیم.

کد مطلب: 10063

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر