معضلی که آناستازی و ایران را از هم دور می‌کند؛

چالش مربی پروازی والیبال

مرد ایتالیایی که هفته گذشته کار در والیبال ایران را پذیرفته بود قرار است به عنوان مربی پروازی مسولیت خود را گردن بگیرد.

چالش مربی پروازی والیبال

گیلان خبر: خبر توافق والیبال ایران با ٢ گزینه ایتالیالیی و آرژانتینی هفته گذشته اعلام شد و به گفته نزدیکان فدراسیون والیبال کار با آناستازی ٩٩ درصد تمام است اما فدراسیون به چند دلیل عمده هنوز اسم سرمربی تیم ملی والیبال ایران را اعلام نمی کنند.

اول، با اینکه گفته شده است شرایط لوزانو و آناستازی یکی است شاید این طور برداشت شود که دقیقا این دو تایم شبیه به یکدیگر دارند در صورتیکه اصلا این طور نیست. لوزانو حدود ٢٠ روز زود تر می تواند خود را به تمرینات تیم ملی برساند و در صورت راهیابی ایران به المپیک او کار خود را در ایران ادامه می دهد اما آناستازی در دهه سوم فرودین به تهران می رسد و کمتر از ١٠ روز می تواند با تیم در شرایط تمرینی باشد.

دوم، آناستازی تا سال ٢٠١٧ با تیم لوتوس گدانسک قرارداد دارد و در صورت قبول سرمربیگری ایران به کار خود در لهستان هم ادامه خواهد داد و داستان مربی پروازی همچنان ادامه دار خواهد بود.

سوم، در صورت راهیابی تیم ملی والیبال ایران به المپیک، آناستازی همچنان سرمربی تیم لوتوس هم می ماند و او خواسته است که تمرینات تیم ملی برای حضور در المپیک به لهستان و شهر گدانسک انتقال پیدا کند تا او هم بر سر تیم باشگاهی اش باشد و هم ملی که لوزانو اصلا این شرایط را ندارد و زمانش کاملا آزاد است.

چهارم، شاید رزومه آناستازی از لوزانو چشم نوازتر باشد اما موضوعی که در حال حاضر فدراسیون والیبال ایران را مردد کرده بهترین گزینه کاربردی برای تیم ملی است، فارغ از پیش داوری و اتکا به پیشینه افراد.

شاید نام آناستازی در والیبال جهان زنگ بهتری داشته باشد اما شاید او در حال حاضر و با توجه به شرایط بهترین گزینه سرمربیگری تیم ملی نباشد، شاید هم باشد اما در حال حاضر دغدغه های فدراسیون والیبال برای اعلام نام سرمربی تیم ملی همین مسائل است.

منبع: ورزش3

کد مطلب: 11236

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر