از آقای اکبریان عذر می خواهم

مبعلی: استقلالی‌ها خصومتی با بیرانوند ندارند

مهندس نفتی‌ها می‌گوید به دلیل نیازی که به سه امتیاز این بازی داشتند و استرس از دست دادن آن باعث شد تا در نیمه دوم در لاک دفاعی بروند، البته او بازی خوب استقلالی‌ها را هم در این میان بی‌تأثیر نمی‌داند.

مبعلی: استقلالی‌ها خصومتی با بیرانوند ندارند

گیلان خبر: ایمان مبعلی که در بازی اخیر نفتی‌ها در مقابل استقلال درخشید و با پاس خود باعث به وجود آمدن تنها گل تیمش شد، در رابطه با این بازی، وضعیت تیم نفت، اعتراض به داور و شرایط خودش به گفت‌وگو پرداخت:

بازی با استقلال را باید می‌بردیم

در بازی برابر استقلال، با توجه به شرایطی که داشتیم باید خوب بازی می‌کردیم و امتیاز می‌گرفتیم، با شروع لیگ پانزدهم، متأسفانه بدشانسی‌هایی نصیب تیم ما شد، از روز اول شرایط بدی برای ما رقم خورد، مشکلات مالی، جدا شدن بازیکنانمان، عدم نتیجه‌گیری و ... دست‌به‌دست هم داده بود تا ما اوضاع مساعدی نداشته باشیم، متأسفانه دیدار مقابل الجیش را هم ازدست‌داده بودیم و به همین دلیل کادر فنی و بازیکنان عملکردشان زیر سؤال رفته بود و به همین دلیل باید این بازی را با پیروزی پشت سر می‌گذاشتیم تا بتوانیم خودمان را بازهم پیدا کنیم و به ادامه لیگ هم امید داشته باشیم.

دیشب تا صبح خواب راحتی نداشتم

من همین‌جا از آقای اکبریان و کادر داوری بازی عذرخواهی می‌کنم، اصلاً دوست ندارم بگویم چه اتفاقی قبل از اعتراض من افتاد اما حرکت من به داور یک اشتباه محرز بود و بابت آن از داوران بازی عذرخواهی می‌کنیم، من دیشب تا صبح خواب راحتی نداشتم و خودخوری می‌کردم چرا که دائم به اعتراضم فکر می‌کردم، من کاملاً قبول دارم که یک حرکت اشتباه از من سر زد و به‌هیچ‌وجه نباید به داور اعتراض می‌کردم. ما اگر بازی را سه بر صفر هم می‌باختیم من این‌قدر ناراحت نمی‌شدم که بعد از اعتراضم به داور از خودم دلخور شدم.

از داوران بازی عذرخواهی می‌کنم

زمانی که من داور را لمس کردم داشتم به او توضیح می‌دادم، باور کنید حتی یک کلمه هم حرف بدی از دهانم بیرون نیامد و اگر من کمی بی‌احترامی می‌کردم شک نکنید که داور به‌راحتی من را جریمه می‌کرد، من هیچ بی‌احترامی نکردم و تنها کمی اعتراض کردم که آن‌هم ازنظر خود اشتباه بود و نباید اتفاق می‌افتاد. خانواده من هم که این بازی را می‌دیدند تعجب کرده بودند از اینکه چرا من آن‌قدر عصبانی شدم.

ابراهیمی روی پای من می‌آمد

در دو صحنه هم با بازیکنان استقلال جروبحث کوچکی داشتم که تنها به دلیل شرایط بازی بود و نه هیچ‌چیز دیگر، همان‌طور که ما زیر فشار بودیم استقلالی‌ها هم زیر فشار بودند و آن‌ها هم مجبور بودند محکم بازی کنند، امید ابراهیمی هم از ستاره‌های استقلال است که هواداران این تیم روی او حساب می‌کنند و به همین دلیل او باانگیزه بالا بازی می‌کند، ابراهیمی در دو سه صحنه باقدرت روی پای من آمد و همین موضوع باعث شد من ناراحت شوم، البته فوتبال همین است و شرایط بازی ایجاب می‌کند که بازیکنان دو تیم محکم بازی کنند.

فخرالدینی گفت توپ را به من ندهند

راجع به مسئله‌ای که با فخرالدینی هم داشتم باید بگویم که اصولاً من با وقت تلف کردن مخالفم، یعنی معتقدم اگر قرار است تیمی از پیروزی خود محافظت کند و وقت بازی را از بین ببرد بهتر است فوتبالی باشد، اینکه مثلاً کسی بخواهد خود را به زمین بیندازد و یا شروع بازی را به تأخیر بیندازد را نمی‌پسندم، حتی بیرانوند شاهد است که چند بار به او گفتم که زودتر بازی را شروع کند و وقتی تلف نکند، اما درصحنه‌ای من دیدم توپ کم‌باد است و آن را به بیرون زدم، فخرالدینی آمد و گفت توپ را به ما ندهند و خودشان بازی را شروع کنند که من به او توضیح دادم جریان از چه قرار است، البته او عصبانی شد رفتار خوبی نداشت اما انصافاً حرف بدی نزد، هردوی ما یک کارت زرد داشتیم و حواسمان بود که کارت نگیریم. او یکی از بهترین مدافعان ایران است.

هواداران استقلال به من لطف داشتند

دیروز، روز خوبی برای من بود، شاید تنها نکته‌ای که من را اذیت کرد همان اعتراض من به داور بود که ناراحتم کرد، به‌غیراز آن خوشحال بودم که نفت برد، استقلال خوب بازی کرد، هوادارانش به ورزشگاه آمده بودند و به تشویق تیم پرداختند، البته آن‌ها به من هم بسیار لطف داشتند و از همه آن‌ها ممنونم که من را مورد لطف و حمایت خود قراردادند. ولی به‌هرحال این اصل فوتبال است که برای هر تیمی که در آن بازی می‌کنید با نهایت غیرت و تعصب خود بازی کنید و من هم این روزها پیراهن نفت را به تن دارم و تمام تلاشم را برای موفقیت این تیم می‌کنم.

از استقلال هیچ پیشنهادی نداشتم اما دوست داشتم آنجا بازی کنم

نه در ابتدای فصل و نه در نیم‌فصل من از استقلال هیچ پیشنهادی نداشتیم، کادر فنی این تیم را دوست دارم و با بازیکنانشان هم رفیق هستم، نمی‌توانم بگویم اکنون دوست داشتم در این تیم توپ بزنم یا خیر، اما با توجه به تشویق هواداران استقلال که حس و حال خوبی را بعد از مدت‌ها در ورزشگاه داشتم بدم نمی‌آمد این روزها در این تیم بازی می‌کردم.

با همین بضاعت بالا می‌رویم

من فکر می‌کنم نفت با همین بضاعت خود می‌تواند به بالای جدول برود، البته این سه امتیازی که در بازی برابر استقلال گرفتیم خیلی برای ما و صعودمان مهم بود و فکر می‌کنم می‌توانیم با توجه به شرایط موجود با همین شرایط فعلی بتوانیم خودمان را به جمع مدعیان صدر جدول برسانیم.

عقب‌نشینی ما دلیل داشت

عقب‌نشینی ما در نیمه دوم دلایل متعددی داشت، به‌هرحال مابعد از بازی سنگین برابر الجیش در این بازی حاضر شدیم و این موضوع روی خستگی تیم تأثیر داشت، در نیمه دوم با توجه به حساسیتی که سه امتیاز این بازی برای ما داشت خیلی استرس داشتیم که آن را از دست ندهیم و همین ترس نباختن شاید ما را به عقب رانده بود و علاوه بر همه این‌ها باید از بازی خوب تیم استقلال هم بگویم، آن‌ها با نوع بازی‌شان ما را تحت‌فشار قراردادند و علاوه بر آن تشویق هواداران این تیم روی ضعیف‌تر شدن ما تأثیر بسزایی داشت.

همین هواداران بیرانوند را تشویق می‌کنند

به نظر من علی‌رضا بیرانوند یک دروازه بان فوق‌العاده است، علی‌رضا اگر وارد حاشیه نشود و خودش را درگیر نکند تا سال‌ها می‌تواند درون دروازه تیم ملی ایران بدرخشد، در روز گذشته هم مشکلی که بین او و هواداران استقلال به وجود آمد به خاطر مسائلی همچون پیوستن او به پرسپولیس بود وگرنه هیچ خصومتی از قبل وجود نداشت و علی باید بداند همین افراد تا سال‌ها می‌توانند او درون دروازه تیم ملی ایران تشویق کنند.

کاشته زنی باید ذاتی باشد

خداراشکر بازهم با پاس من نفت توانست به گل برسد، راجع به نوع پاس‌ها و شوت‌هایم باید بگویم هفتاد هشتاد درصد این موضوع ذاتی است، البته تمرین هم خیلی مهم است اما اینکه می‌گویند فقط با تمرین این مهارت به دست می‌آید درست نیست، البته ما در نفت کاشته زن و سرزن‌های خوبی هم داریم و روی ضربات ایستگاهی هم تمرین می‌کنیم، همان‌طور که می‌دانید بسیاری ازگل‌ها در فوتبال روز دنیا از روی همین ضربات ایستگاهی به دست می‌آید، من هم از وقتی‌که فهمیدم به‌صورت ذاتی این مهارت را دارم روی آن تمرین کردم تا آن هفتاد هشتاد درصد را بالاتر ببرم.

مهارت ضربه ایستگاهی زدن مانند رانندگی است

 در این زمینه نوع ایستادن، نوع قرار گرفتن پاها و اینکه از کجا باید به توپ ضربه بزنید باید در ذات هر بازیکن باشد، آن‌هایی که قدرت ضربه به توپ ندارند هرچقدر هم تمرین کنند نمی‌توانند خود را به سطح بالا برسانند. همین‌الان اگر دیوید بکهام 10 سال هم فوتبال بازی نکند در زمین قرار بگیرد بلد چگونه ضربه بزند، چون هم مهارت این کار را دارد هم قدرت ضربه به توپ را،  ضربه آزاد زدن مهارتی مانند رانندگی می‌خواهد که اگر 10 سال هم‌پشت فرمان ننشینید بازهم بتوانید ماشین را برانید.
منبع: ورزش3

 

کد مطلب: 13336

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر