با درخشش قرمزها و نفتی ها

تیم منتخب هفته بیستم لیگ برتر

تیم منتخب هفته بیستم با سه بازیکن از پرسپولیس و سه بازیکن از نفت تهران تکمیل شد، هفته ای که انتهایش استقلال خوزستان صدرنشین جدول شد.

تیم منتخب هفته بیستم لیگ برتر

گیلان خبر: هفته بیستم لیگ برتر با برد پرسپولیس تهران، نفت، سایپا و گسترش و شکست استقلالی‌ها به پایان رسید، در انتهای این هفته استقلال خوزستان با یک امتیاز بیش‌تر صدرنشین لیگ برتر لقب گرفت.

با هم تیم منتخب هفته بیستم لیگ برتر از دید کارشناسان را مرور می‌کنیم:

دروازه‌بان:

علیرضا بیرانوند (نفت تهران)

یکی از اصلی‌ترین عوامل پیروزی نفت برابر استقلال سیو های فوق‌العاده بیرانوند در بازی بود، او چندین بار دروازه تیمش را با عکس العمل های استثنایی نجات داد تا استقلال صدر جدول را از دست بدهد. بیرانوند در دوبازی فصل قبل برابر استقلال کلین شیت کرد و با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در روز گذشته هت تریک هم کرد. البته به جز بیرانوند حامدفلاح زاده، علی سلیمی و محسن فروزان درون دروازه تیم‌هایشان عملکرد فوق‌العاده داشتند.

مدافعان:

ماریچ (پرسپولیس)

ماریچ بازیکن کروات قرمزها برابر فولاد بازی بسیار خوب و البته منطقی از خود به نمایش گذاشت، ماریچ با دفع‌های به موقع سعی در خنثی کردن حملات فولادی‌ها داشت که در اکثر موارد موفق بود تا پرسپولیس با تک گل طارمی پیروز شود.

سیدجلال حسینی (نفت تهران)

سید جلال که روز گذشته برای دومین بار پدر شده بود در بازی برابر استقلال تهران فوق‌العاده بازی کرد و یکی از ستون‌های اصلی موفقیت نفت در ورزشگاه تختی بود.

البته در یک صحنه ضربه برزای به دستان سیدجلال برخورد کرد اما این صحنه از چشم داور دور ماند تا روز شیرین سید جلال ادامه داشته باشد.

مسعود حق جو (صبای قم)

دفاع راست صبایی‌ها برابر پدیده عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت، حق جو توانست حملات پدیده از سمت چپ را اکثراً خنثی کند تا تیمش با گرفتن یک امتیاز از تیم متحول شده پدیده به قم بازگردد و امیدوار به بازی‌های آینده باشد.

محمدانصاری(پرسپولیس)

انصاری توانسته بود سمت راست فولادی‌ها را کم کار کند و البته خود از آن مسیر رفت و آمد زیادی برای یورش به دروازه فولادی‌ها داشته باشد، انصاری در صحنه‌ای با یک حرکت تکنیکی برابر عبدالله ناصری ورزشگاه را به وجد آورد، صحنه‌ای که می‌توان زیباترین حرکت تکنیکی هفته را به آن داد.

هافبک‌ها:

طالب ریکانی (استقلال اهواز)

ریکانی که این فصل در تیم استقلال اهواز خوش درخشیده برابر ذوب فرشته نجات تیمش بود، او که در بازی با استقلال تهران توانسته بود گلی را به ثمر برساند اما از دید داور دور مانده برد در بازی با ذوب و ثانیه‌های پایانی گل تساوی تیمش را زد تا تیمش سومین بازی بدون باخت را تجربه کند.

ایمان مبعلی (نفت تهران)

مهندس تیم منصوریان در میانه میدان با پاس‌های استثنایی راه را برای نفوذ هم تیمی‌هایش هموار می‌کرد، تک گل نفتی‌ها رو سانتر مواج و زیبای ایمان و البته اشتباه چشمی و حنیف در دفع توپ زده شد تا ایمان مبعلی بتواند تیم سابقش را شکست دهد.

محمدامین درویشی (گسترش فولاد)

محمد امین درویشی در برابر ملوان یک پنالتی گرفت تا روز خوبی را پشت سر بگذارد، در روزی که شاگردان کمالوند توانستند با برد خود را در جدول بالا بکشند. درویشی وینگر آماده و البته گلزن این روزهای آبی‌های تبریز است.

مهدی ترابی (سایپا)

جوان تیم جلالی بازهم درخشید، او در برابر سپاهان چهره موثری در میدان بود. حرکت زیبا و فردی او روی گل اول و پاس زیبایش به میداوودی شروعی برای برد نارنجی پوشان در خانه سپاهان بود. ترابی با بازی خوبش چشم مارا بازهم گرفت تا در تیم منتخب یک جای خالی برایش کنار بگذاریم.

مهاجمان:

مهدی طارمی (پرسپولیس)

آقای گل کنونی لیگ برتر بازهم برای تیمش یک گل سه امتیازی زد، او برابر فولاد با ضربه سر توانست دروازه سلیمی را باز کرد و البته اگر واکنش‌های خوب سلیمی نبود شاید تعداد گل‌هایش به مراتب در این بازی بیش‌تر می‌شد، طارمی بیش‌ترین حضور در تیم منتخب ما را دارد.

کاوه رضایی (ذوب آهن)

در روز تساوی ذوبی‌ها برابر قعر نشین کاوه رضایی به مانند همیشه شم گل زنی‌اش را نشان داد، رضایی دو گل توانست بزند که یکی از آن ها را داور آفساید گرفت، آفسایدی که ذوبی‌ها به شدت به گرفتنش معترض بودند و عقیده داشتند که گل دوم کاوه رضایی سالم بوده است
منبع: ورزش3

 

کد مطلب: 13337

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر