رویانیان بازداشت شد؟

اخبار ضد و نقیض حاکی است، رئیس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به اتهام تخلفات مالی از جمله اختلاس و پولشویی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. این در حالی است که برخی رسانه‌ها انتقال وی به اوین را تکذیب کرده‌اند.

رویانیان بازداشت شد؟

از عصر دوشنبه اخباری مبنی بر بازداشت مدیرعامل سابق پرسپولیس و رئیس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در برخی سایت ها منتشر شد.

سایت جهان، دوشنبه شب خبری با این مضمون روی خروجی خود منتشر کرد: مدیرعامل سابق پرسپولیس به اتهام تخلفات مالی از جمله اختلاس و پولشویی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

یک منبع آگاه با اعلام این خبر به جهان گفت که وی که ظهر امروز به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت احضار شده بود برای تحقیقات بیشتر بازداشت شده است.

این تخلفات تنها مربوط به دوران مدیریت وی در باشگاه پرسپولیس نبوده و این فرد باید پاسخگوی مواردی در دوره مدیریتش بر یک سازمان دولتی دیگر باشد.

هفته گذشته حجت الاسلام اژه ای از «ارسال پرونده تخلفات مالي مدیر یک باشگاه پرطرفدار به قوه قضاييه» خبر داده بود.

جهان در ادامه نوشت: بعد از تهيه اين گزارش رئيس‌جمهور دستور برکناری وی را صادر کرده است. گفته می شود پرونده تخلفات وي نهايي شده و به قوه قضائيه فرستاده شده ‌است.

این در حالی است که باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز سه شنبه انتقال رویانیان به اوین را تکذیب کرد و نوشت: یک منبع آگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به این سؤال که آیا "محمد رویانیان" به اوین منتقل شده است، اظهار داشت: این خبر صحت ندارد و این فرد به زندان اوین منتقل نشده است.

وی افزود: چنانچه فرد مذکور بازداشت شده باشد قطعا به سایر مراجع قضایی منتقل شده است.

اما دقایقی بعد از این تکذیبیه، خبرگزاری دولتی ایرنا بازداشت رویانیان را تایید کرد و نوشت: یک منبع آگاه ضمن تایید بازداشت «محمد رویانیان» مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس و رییس سابق ستاد سوخت، افزود، وی در ارتباط با پرونده ستاد سوخت بازداشت شده است.

این منبع آگاه روز سه شنبه به ایرنا گفت: قرار بازداشت رویانیان از سوی شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت صادر شده است.

بر اساس این گزارش، رویانیان پیشتر در ارتباط با پرونده ستاد سوخت به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت احضار و تفهیم اتهام شده بود.

حجت الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای» سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل کشور نیز هشتم اردیبهشت ماه در نشست خبری درباره پرونده ستاد سوخت گفت: تا کنون سه نفر در این خصوص بازداشت شده اند و بقیه با قید وثیقه آزاد هستند.

رویانیان نیز پیشتر درباره احضار خود به دادسرا در ارتباط با پرونده ستاد سوخت گفته بود: به دادسرا رفتن جرم نیست و قوه قضاییه و دادسرا خانه من است.

کد مطلب: 136

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر