تاج: هیچ کسی مخالف کی‌روش نیست

رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: از دولت گرفته تا وزارت ورزش، کسی مخالف کی‌روش نیست و می‌خواهیم 4 سال دیگر او به همکاری‌اش با تیم ملی ادامه دهد.

تاج: هیچ کسی مخالف کی‌روش نیست

گیلان خبر: مهدی تاج بعد از جلسه امروز خود با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جمع خبرنگاران،‌ گفت: از مجمع به خاطر اینکه به من رای حداکثری داد تشکر می‌کنم. امروز از اتحادیه فوتبال برای تبریک به فدراسیون فوتبال آمدند.

 
تاج ادامه داد: ‌مجمع خوبی بود. نماینده AFC نیز ابراز رضایت کرد و از مجمع متشکرم که یک رأی اکثریت را دو سومی به من داد. ضمن اینکه امروز دوستان در اتحادیه به دفتر من آمدند و عزیزمحمدی حرف قشنگی زد و گفت شما در فوتبال بوده‌اید و امیدوارم یک اتفاق مثبت بیفتد و خود من هم امیدوارم خدا کمک کند و بتوانم ترتیب خوبی روی این حوزه بگذارم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مذاکرات با کارلوس کی روش گفت: کی‌روش حدود 22 سال است که در تیم‌های ملی فعالیت می‌کند و ما صحبت‌های مفصلی را انجام دادیم. کی‌روش نگرانی‌های ضخیمی داشت و بسیاری از حرف‌ها در مورد گذشته بود. در واقع گویا دیوار حائلی بین کی‌روش و برخی کشیده شده بود و از سوی دیگر او اعتقاد داشت رقبایی مثل قطر و کشورهای دیگر را داریم که کار را آغاز کرده‌اند، اما ما هنوز نگران زمین و بقیه کارها هستیم.
 
وی ادامه داد: بنابراین من سعی کردم در این دو سه روز ابتدا پاداش بازیکنان را تسویه کنم و هر چند که وضع خودمان هم خوب نیست اما پاداش دیدارهای مقدماتی جام جهانی تسویه شد و حتی سعی کردیم مشکلات دستمزدی کی‌روش را هم رفع کنیم. ضمن اینکه در مورد زمین تمرین نیز، قرارداد زمین دستگردی به مدت یک سال بسته شد و به نظرم اتفاق خوبی افتاد چون اگر زمین نباشد دچار مشکل می‌شویم. در این بین جا دارد از موسسه قوامین تشکر کنم که قرارداد را یکساله امضا کرده و برای ما فرستادند و من از این موضوع خوشحال هستم.
 
تاج با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم با کی‌روش همکاری‌مان را ادامه دهیم یادآور شد: کی‌روش مربی بزرگی است و سخت اعتقاد دارم باید او را نگه داشت. در این مدت فشار را نمی‌پذیرم و قبول نمی‌کنم که در خصوص تعویض مربی فشارهایی وارد شود. در واقع مدل مدیریتی من اینطور نیست که با فشار تصمیم بگیرم. هر چند که کی‌روش الان شرایط خوبی دارد و هیچ کس مخالف جدی او نیست. همه ارکان کشور از دولت تا وزارت هیچکس مخالف نیست و حتی آنهایی که مخالف بوده‌اند امروز نظرشان مثبت است و سعی می‌کنیم از وجود او طی این 4 سال آینده استفاده کنیم.
 
تاج ادامه داد: قرار شد که کی‌روش برنامه بدهد و در مورد شرایط صحبت‌های لازم انجام شد. ضمن اینکه طبق برنامه‌ها کارها را ارزیابی کنیم. امکاناتی که تهیه کردیم باید تهیه می‌شد. زمین و استخر جزو حداقل‌هاست. ضمن اینکه روی پیراهن تیم ملی هم مقرر شد که این پیراهن کیفیت داشته باشد و چیزی که هست را باید بدهند. مثلا لباس، میزان خنک‌کنندگی مناسبی داشته باشد. پس اگر کیفیت باشد لباس‌ها حفظ می‌شود اگر نه ممکن است اتفاق دیگری بیفتد.در مجموع امیدوارم شرایط خوبی داشته باشیم.
 
وی گفت:‌می‌توانم بگویم شرایط را برای حفظ کی‌روش خوب می‌بینم. قبل از انتخاب به عنوان رئیس هم گفتم این کار را جدی دنبال می‌کنم تا حداقل‌هایی که لازم است را مهیا کرده و دیگر در مورد آنها بحث نکنیم.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد اینکه آیا کی‌روش ماندنی است یا خیر، گفت:‌تلاش‌مان این است که این اتفاق بیفتد و امیدواریم که موفق شود.
 
تاج همچنین در مورد 11 بند پیشنهادی کی‌روش و اینکه کدام یک از آنها محقق شده، تأکید کرد: اینها اولویت بندی دارد اما عمده‌ترین موضوع زمین بود چون زمین نباشد نمی‌توانیم تمرین کنیم و البته پاداش‌ها هم داده شد و البته بحث پاداش بود که آن هم تسویه شد. در گذشته بی‌احترامی‌هایی بود که گاها از فدراسیون نبوده و از برخی افراد سر می‌زده است. ما باید تعهد دهیم و سر ساعت به تعهدمان عمل کنیم. من آدمی صنعتی هستم و سر ساعت به تعهداتم عمل می‌شود. قطعا که تعهدات باید دو طرفه باشد و اگر دو طرف اجرا کنند دیگر دعوایی نداریم.
 
تاج در مورد بحث فساد در فوتبال گفت:‌ صحبت‌های دادستان محترم را مثبت ارزیابی می‌کنم. دادستان همراه فوتبال است و ضمن اینکه خودش یک زمان فوتبالیست خوبی بوده است. اما چیزی که هست باید مراقب خودمان باشیم. وقتی چهره و مطرح می‌شویم باید از خودمان مراقبت کنیم در مقابل کارهایی که خوب نیست. فدراسیون فوتبال هم موضع یکنواختی در این مورد دارد و اعتقاد داریم باید بازیکنان خویشتندار باشند.
 
وی افزود: بنده در مورد پرونده فساد هم تأکید کردم که هر چه زودتر به آن رسیدگی شود و هر کسی که مربوط می‌شود باید با آن برخورد شود. از مجموعه فعلی و رئیس قبلی و حتی کادر اداری فدراسیون احساس خوبی دارم و مطمئنم اگر توضیحات لازم داده شود رفع شبهه خواهد شد. و اگر هم یک فساد احتمالی هست و حتی اگر از چشم من و کفاشیان هم دور مانده باشد، باید با آن برخورد شود.
 
تاج در مورد رقابت‌های هفته پایانی لیگ گفت: در سازمان لیگ دخالت نمی‌کنم همانطور که کفاشیان دخالت نکرد. دل‌مان می‌خواهد هفته آخر به خوبی برگزار شود هر چند که الان سازمان لیگ مسئول ندارد تا به زودی مسئولش انتخاب خواهد شد. ما برای هفته پایانی سه استیج به همراه جام و مدال تهیه کرده‌ایم و هر کدام از قم‌، خوزستان و ورزشگاه آزادی ارسال شده است و تمام برنامه‌های قبلی اینطور بوده که وزیر به ورزشگاه آزادی خواهد رفت و بالاترین مقام استان به ورزشگاه‌هایی که احتمال قهرمانی در آن هست خواهد رفت ضمن اینکه طبق این آیین‌نامه فقط سه مسئول روی استیج خواهند رفت. خیلی از بزرگواران تشکر می‌کنند و از آنها تشکر می‌کنم اما آیین‌نامه‌ای که نوشته شده همین‌آیین‌نامه است.
 
رئیس سابق سازمان لیگ گفت: ما حتی می‌توانستیم زمان دو بازی را هم تغییر دهیم چون در سرنوشت بازی‌های دیگر تأثیر نداشت. اما این کار را نکردیم چون قشنگی لیگ به همین است. ضمن اینکه از صدا و سیما به خاطر پوشش کامل دیدارهای لیگ به خصوص بازی‌های تهران، اهواز و قم تشکر می‌کنم و البته این را هم در نظر بگیرید که رقابت در انتهای جدول هم حائز اهمیت است.
 
وی در مورد اینکه گفته می‌شود قرار است 8 وزیر به ورزشگاه بیایند، گفت: نمی‌دانم اما چون بازی مهمی است ممکن است افراد مهمی بیایند. ضمن اینکه تقریبا همه بلیت‌ها فروخته شده و از همه می‌خواهم کسی بدون بلیت به ورزشگاه نیاید و اینطور نباید که دوستان افراد اضافه‌ای با خود به ورزشگاه بیاورند.
 
وی در مورد اینکه منظور کی‌روش از افرادی که در فدراسیون با او مخالف هستند چه کسانی است، گفت: فدراسیونی که من در آن باشم اولویت اولش تیم ملی است و همه ارکان تیم ملی باید با تیم ملی همکاری کنند.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در مورد حق پخش تأکید کرد: قرار است در چند موضوع را در اولویت قرار دهیم. اول بحث سربازها و اتفاقا کی‌روش چون از نزدیک دید که برخی موارد به سرعت حل شده است خوشبین است که این موضوع هم دو روزه حل شود. چون خیلی بی‌منطق است که سرباز در لیگ بازی کند اما در تیم ملی که جبهه اصلی حاکمیت است بازی نکند. الان زمینه خوبی بین نیروهای مسلح و فدراسیون وجود دارد و همین همکاری بین صدا و سیما و فدراسیون به وجود خواهد آمد و امیدوارم مشکلات حق پخش هم حل شود.


منبع: فرهنگ

 

کد مطلب: 15257

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر