آغاز هفته دوم لیگ جهانی والیبال؛

ایران - بلغارستان؛ امیدوار به برد

ملی پوشان والیبال ایران در اولین دیدار هفته دوم لیگ جهانی به مصاف بلغارستانی خواهند رفت که حریف تا قبل از این بازی موفق به برد مقابل هیچ تیمی نشده است.

ایران - بلغارستان؛ امیدوار به برد

گیلان خبر: تیم ملی والیبال ایران بعد از انجام آخرین تمرین خود سالن مسابقات هفته دوم لیگ جهانی والیبال از ساعت 18:30 امروز (پنجشنبه) به مصاف بلغارستان خواهد رفت. این اولین بازی دومین در هفته دوم است و ایرانی مقابل حریفی قرار خواهد گرفت که سال های سال جزو قدرت های والیبال جهان محسوب می شد اما نزدیک به 5 سال پیش پس از مشکلات بازیکنان تیم ملی با فدراسیون والیبال ایران کشور مسولان تیم مجبور به تغییراتی اساسی شدند. حالا تیمی که آن روز یک بار دیگر تشکیل شد رفته رفته به سطح اول والیبال جهان بازگشته است و در اولین بازی هفته دوم لیگ جهانی از ساعت 18:30 در ورزشگاه 8500 نفری آلکساندر نیکولیچ شهر بلگراد رو در روی تیم ملی والیبال کشورمان قرار خواهد گرفت.

 

تمام نکاتی که درباره این بازی باید دانست:

 

* ایران و بلغارستان 10 سال است بازی رسمی با یکدیگر نداشته اند و این دیدار اولین بازی دو تیم در لیگ جهانی خواهد بود.

 

* تیم های ملی ایران در رده های مختلف بارها به صربستان برای اردوهای تدارکاتی سفر کرده بودند اما این اولین بازی رسمی ایران در صربستان محسوب می شود.

 

* آنانیف و گوتسف دو بازیکن ترکیب کنونی بلغارستان هستند که سابقه بازی در لیگ ایران را دارند، آنانیف در پتیروشیمی ماهشهر و پیکان، گوتسف در شهرداری تبریز.

 

* ایران در حالی با 2 امتیاز هفته دوم را آغاز می کند که بلغارستان تا به اینجای کار حتی موفق به کسب یک امتیاز هم نشده است.

 

 

* بلغارستان تنها موفق به برد در 2 ست شده است و در مقابل ایران 4 ست برده در کارنامه دارد.

 

* مهمترین نکته ترکیب بلغارستان بازگشت سوکولف، به آن است. این ستاره پشت خط زن پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت چند ماه گذشته در جام واگنر برای اولین بار به میدان رفت و توانست جایزه بهترین امتیازآورترین بازیکن مسابقات را به خود اختصاص دهد.

 

* سوکولف تا به اینجای لیگ جهانی امتیازآورترین بازیکن تورنمنت بوده و با 56 امتیاز در صدر قرار دارد. شهرام محمودی با 40 امتیاز این نقش را برای ایران بازی خواهد کرد.

 

* تودور اسکریمف و ویکتور یوسیف بعد از پشت خط زن تیم شان دیگر امتیازآورترین بازیکنان تیم محسوب می شوند.

 

* بلغارستان هفته اول را در روسیه گذرانده است و همراه صربستان با سفری کوتاه خود را به بلگراد رسانده اند اما ایران همراه برزیل پس از سفری طولانی از ریو خود را به محل برگزاری مسابقات رساندند.

 

* این بازی در حالی انجام می شود که ایران در رده نهم جدول رده بندی لیگ جهانی قرار دارد و بلغارستان در جایگاه یازدهم.


منبع: ورزش3

 

کد مطلب: 16487

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر