در آستانه بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸

رئیس جمهور در تمرین تیم ملی شرکت می‌کند؟/ ملی‌پوشانِ چشم انتظار

بازیکنان تیم ملی در آستانه دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه چشم انتظار حمایت‌های دولت برای بالا رفتن روحیه‌شان هستند.

رئیس جمهور در تمرین تیم ملی شرکت می‌کند؟/ ملی‌پوشانِ چشم انتظار

گیلان خبر: اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان برای آغاز رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه از 23 مردادماه آغاز خواهد شد که به احتمال فراوان کارلوس کی‌روش و شاگردانش پس از آغاز اردو در تهران برای اردویی یک هفته‌ای تا 10 روزه راهی کشور ایتالیا می‌شوند.

با توجه به اینکه اولین بازی ایران مقابل قطر در تاریخ 11 شهریورماه برگزار می‌شود، تیم ملی پس از برگزاری اردوی اروپایی خود به تهران باز می‌گردد تا برای این بازی حساس آماده شود. از آنجایی که کارلوس کی‌روش چندین بار خواستار حمایت‌های مادی و معنوی دولت شده است، برخی بازیکنان تیم ملی هم چشم انتظار این حمایت هستند، حتی این حمایت را دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان می‌دانند.

پس از اینکه یک بار کارلوس کی‌روش از حمایت روحانی تشکر کرد و در عید نوروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد که صحبت‌های رئیس جمهور برای تیم ملی راهگشاست و حتی خواستار این شد باحمایت روحانی به جای یک زمین تمرینی مناسب 10 زمین تمرینی مناسب برای تیم ملی فراهم شود، دیگر اعضای تیم ملی هم به اشکال محتلف خواستار حمایت از تیم ملی شدند.

یک بار افشین پیروانی، مدیر ورزشی تیم ملی اعلام کرد که روحانی و هر کسی که دستی بر آتش دارد به کمک تیم ملی بیاید و یک بار هم علیرضا حقیقی، دروازه‌بان شماره یک تیم ملی در گفت‌وگو با تسنیم خواستار حمایت رئیس جمهور شد. حقیقی در این گفت‌وگو اظهار داشت: «ما در دور قبلی که تیم ملی در راه جام جهانی بود و در نهایت هم به جام جهانی 2014 صعود کردیم، مسئولان را همیشه کنار تیم می‌دیدیم. رئیس جمهور که آن زمان آقای احمدی‌نژاد بود، حتی سر تمرین ما می‌آمد و بین بچه‌ها می‌نشست،‌ با ما صحبت می‌کرد که همین مسئله به بازیکنان تیم ملی انگیزه می‌داد. بعد از اینکه توانستیم به جام جهانی صعود کنیم و آقای روحانی رئیس جمهور شده بود ما را به مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که در نیاوران بود، دعوت کرد. آقای روحانی پس از صعود ما به جام جهانی دلگرمی خوبی به بچه‌ها داد و ما با انگیزه به برزیل رفتیم. به‌نظرم اکنون هم اگر هدف این است و می‌خواهیم برای دومین بار پیاپی به جام جهانی برویم، نیازمند این هستیم که مسئولان، مردم، رسانه‌ها و همه ملت کنار هم باشیم تا تیم ملی موفق شود و همه مردم خوشحال شوند».

این بار هم سردار آزمون، مهاجم جوان تیم ملی خواستار دیدار با رئیس جمهور شده است. این بازیکن که در برنامه خندوانه حضور یافته بود اعلام کرد: «یکی از آرزوهایم این است که با حسن روحانی، رئیس جمهور دیدار کنم. من خیلی تعریف آقای روحانی را شنیده‌ام و دوست دارم یک بار این اتفاق رخ بدهد و او را از نزدیک ببینم». پس از این صحبت‌ها هم رامبد جوان، مجری برنامه اعلام کرد ممکن است این اتفاق یک ماه دیگر که سردار آزمون برای حضور در اردوی تیم ملی به ایران باز می‌گردد، رقم بخورد و زمینه چنین دیداری فراهم شود.

باتوجه به این درخواست‌ها و واکنش‌ها، به‌نظر می‌رسد که ملی‌پوشان فوتبال ایران و اعضای کادرفنی و مدیریتی تیم ملی در آستانه دیدارهای حساس انتخابی جام جهانی چشم انتظار حمایت دولتمردان و در رأس آن حسن روحانی باشند. شاید حداقل یک دیدار و حضور روحانی در تمرین تیم ملی که به ملی‌پوشان دلگرمی می‌دهد، خواسته شاگردان کارلوس کی‌روش در تمرین تیم ملی باشد، دیداری که یک بار پس از صعود تیم ملی به جام جهانی 2014 برزیل رقم خورد و حسن روحانی، پس از پیروزی‌اش در انتخابات شامگاه 29 خردادماه 92 میزبان بازیکنان و اعضای تیم ملی بود.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 16941

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر