برانکو:

7پرسپولیسی کی‌روش را وادار کردند به تیم ملی دعوتشان کند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر 7 بازیکن پرسپولیس به تیم ملی دعوت شده‌اند حاصل تلاش خودشان بود و سرمربی تیم ملی را وادار کردند به تیم ملی دعوتشان کند.

7پرسپولیسی کی‌روش را وادار کردند به تیم ملی دعوتشان کند

گیلان خبر: برانکو ایوانکوویچ در خصوص آخرین شرایط سرخپوشان در امارات، مدت‌زمان اردوی این تیم و مباحث مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد.

 ابتدا از شرایط اردویی پرسپولیس و هدف‌هایتان صحبت کنید.

به نظر من این اردو برای ما ایده‌آل خواهد بود و از لحاظ مکان و فضا همه چیز خوب پیش می‌رود. محل تمرین ما با هتل تنها 4 دقیقه فاصله دارد و سالن وزنه، استخر و همه چیز در اختیارمان است. بازیکنان هم با حداکثر توان تمرین می‌کنند و کارهای مدنظر من را پیش می‌برند. راشودوویچ هم امشب به اردوی پرسپولیس اضافه خواهد شد چون او به خاطر مشکل ویزایش نتوانست با تیم به دبی بیاید.

هوای تهران کمی سرد شده ولی هوای امارات گرم است به نظرتان این مسئله بعد از بازگشت پرسپولیس شما را دچار مشکل نمی‌کند؟

همین هوایی که خوب و گرم است اجازه می‌دهد ما دو ساعت صبح و دو ساعت بعدازظهر تمرین کنیم. وقتی به تهران برگردیم این فرصت را داریم که خودمان را برای بازی با پیکان آماده کنیم مطمئنا با شرایط آب و هوایی تهران هم هماهنگ می‌شویم. روز گذشته تیم بسیار خوب تمرین کرد و البته بیرانوند هم در کنار ما بود. اگرچه او نمی‌توانست تمرین گلری انجام دهد اما در تمرینات تاکتیکی حضور داشت و فقط حیف که وحید امیری در این اردو نیست چون اگر او بود خیلی به تیم ما کمک می‌شد.

نبود 7 ملی‌پوش تاثیری در وضعیت و عملکرد شما ندارد؟

خیلی بهتر می‌شد که آنها در کنار ما حضور داشتند. هم از لحاظ جوی شرایط برای ما بهتر بود و هم اینکه دور هم بودیم و تمرینات هم به خوبی شکل می‌گرفت. برنامه ما با تیم ملی کاملا متفاوت است ولی کاری نمی‌شود کرد.

نکته‌ای که این روزها در اردوی تیم ملی مشاهده می‌شود حضور 7 بازیکن پرسپولیس است در حالی که کل سهمیه تیم‌های لیگ برتری 5 بازیکن است. شما این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید.

اگر پرسپولیس 7 ملی‌پوش دارد به خاطر عملکرد خود بازیکنان بوده است. آنها سرمربی تیم ملی را وادار کردند که دعوت‌شان کند. من به تک‌تک‌شان تبریک می‌گویم و البته این را هم بگویم که تمامی بازیکنان کمک کردند که این تعداد به موفقیت برسند یعنی همه در این موفقیت پرسپولیس سهم دارند.

کریم باقری در امارات حضور ندارد و به کلاس‌های مربیگری رفته، باز هم شایعه شده شاید باقری در ادامه با شما همکاری نکند.

همانطور که گفتید باقری به کلاس‌های مربیگری رفته و به همین خاطر در اردو نیست.

 اما در تهران هم که حضور دارید به نظر می‌رسد کمتر از او استفاده می‌کنید.

اینطور نیست. من از کریم (باقری) مثل چوک، مارکو و ایگور استفاده می‌کنم و برای هرکدام از آنها برنامه‌ریزی کرده‌ام. باقری برای من مهم است و خوشحالم که او را در اختیار داریم. از این بیشتر خوشحالم که او تجربیاتش را به جوان‌ها منتقل می‌کند و حالا هم با حضور در کلاس‌های مربیگری سعی در تکمیل دانش خود دارد. باقری فرم بدنی‌اش خوب است و به همین خاطر است که بعضی مواقع از او در تمرینات به عنوان بازیکن هم استفاده می‌کنم. همانطور که از ایگور بعضی مواقع به عنوان گلر بهره می‌بریم.

دوست داشتید بازیکنی با خصوصیات فنی باقری در تیم‌تان امروز بازی می‌‌کرد.

صدالبته. باقری یک بازیکن جهانی بود و طبیعی است که هر مربی دوست دارد چنین بازیکنی داشته باشد. وی بازیکنی بود که در هر مقطعی از مسابقه توانایی‌هایش را نشان می‌داد.

یکی دیگر از شاگردان شما (علی کریمی) این روزها در کلاس‌های مربیگری است. فکر می‌کنید کریمی مربی خوبی می‌شود؟

کریمی همه موفقیت‌هایی که در فوتبال به دست آورده به خاطر تلاشش بوده است. هم کریمی و هم کریم باقری باید خوب درک کنند که مربیگری با بازی کردن کاملا متفاوت است. خوب است که این دو نفر دانش خود را در اختیار این مملکت می‌گذارند و در آینده برای جوان‌ها موثر خواهند بود.

به نظر می‌رسد شاهین دبی حریف چندان قدری برای پرسپولیس در بازی دوستانه به حساب نیاید.

ما حریفی در همین سطح نیاز داریم چون بازی تدارکاتی است و وقتی بازیکنان در فشار بدنسازی هستند چنین مسابقاتی برای آنها ایده‌‌آل خواهد بود.

به عنوان سوال آخر این روزها وزیر ورزش تغییر کرده و امروز مراسم معارفه او رسما برگزار خواهد شد در این بین شایعاتی پیرامون تغییر در مدیریت پرسپولیس شنیده می‌شود، نظر شما چیست؟

من نمی‌دانم چه صحبتی باید انجام دهم ولی با طاهری همکاری بسیار خوبی دارم و او با مدیریتش خیلی تلاش کرد که پرسپولیس به ثبات برسد. طاهری در بعد مدیریت و خودم در بحث فنی سعی کردیم ثبات را به تیم برگردانیم و فقط می‌توانم این را بگویم که او مدیری است که می‌تواند توانایی‌هایش را خرج باشگاه کند.


منبع: فارس

کد مطلب: 20353

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر