کشتی فرنگی قهرمانی آسیا - هند

ارسلان، طاهری، صالحی‌زاده و مهدی‌زاده به نیمه‌نهایی رسیدند

نمایندگان اوزان ۶۶، ۸۰، ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان در مسابقات ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، با پیروزی مقابل حریفان خود راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.

ارسلان، طاهری، صالحی‌زاده و مهدی‌زاده به نیمه‌نهایی رسیدند

گیلان خبر: مسابقات 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، از صبح امروز در دهلی نو آغاز شده است که 4 نماینده کشورمان (ارسلان، طاهری، صالحی‌زاده و مهدی‌زاده) با پیروزی مقابل حریفان گام به مرحله نیمه‌نهایی گذاشتند.

تنها شکست تیم کشتی فرنگی تا این لحظه باخت پُشتام با نتیجه 2 بر 2 مقابل حریف چینی بود.

در وزن 66 کیلوگرم که 11 نفر حضور دارند علی ارسلان در دور نخست با نتیجه 2 بر صفر پانگ از کره شمالی را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 5  بر 3 مقابل راویندر از هند به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. ارسلان برای حضور در فینال به مصاف سانگ هون او از کره جنوبی می‌رود.

در این وزن المورات المرات تاسمرادوف، دارنده مدال برنز المپیک ریو و جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان مقابل سانگ هون او از کره جنوبی شکست خورد.

پژمان پُشتام در وزن 75 کیلوگرم که 12 فرنگی‌کار وزن‌کشی کرده‌اند در دور اول خلیل از فلسطین را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد، اما در دور دوم با نتیجه 2 بر 2 مغلوب بین یانگ از چین شد تا برای ادامه کارش در گروه بازنده‌ها و تلاش برای کسب مدال برنز منتظر حضور حریفش در فینال باشد.

در وزن 80 کیلوگرم که 9 کشتی‌گیر روی باسکول رفته‌اند رامین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم ظرف 46 ثانیه با نتیجه 8 بر صفر صمد شیرداکوف، نفر پنجم 2015 جهان، بازی‌های آسیایی و آسیا از قرقیزستان را شکست داد. طاهری در مرحله نیمه نهایی به مصاف گاجیف از قزاقستان می‌رود.

سید مصطفی صالحی‌زاده در وزن 98 کیلوگرم که 9 نفر حضور دارند در دور اول با نتیجه 7 بر یک از سد یرولان ایسکاکوف، دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی و قهرمان 2014 آسیا از قزاقستان گذشت. وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر صفر هاردیپ، نایب قهرمان آسیا از هند را شکست داد. صالحی‌زاده برای حضور در فینال به مصاف دی ژیائو از چین می‌رود.

در وزن 130 کیلوگرم 7 کشتی‌گیر روی باسکول رفته‌اند که بهنام مهدی‌زاده در دور اول با نتیجه 3 بر یک مقابل کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم و مرحله نیمه‌نهایی با سونودا از ژاپن مبارزه می‌کند.

* برنامه این رقابت‌ها به شرح زیر است:

چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه:

ساعت 10 تا 13 و 19:30 تا 21:30: رقابت‌های مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان 66، 75، 80، 98 و 130 کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت 18:30 تا 19: وزن کشی اوزان 59، 71 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی

پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه:

ساعت 10 تا 13 و 18 تا 20: رقابت‌های مقدماتی، رده‌بندی و فینال اوزان 59، 71 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی

اختلاف ساعت هند با ایران یک ساعت است به طوری‌که ساعت 10 به وقت هند، 9 به وقت ایران است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26168

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر