امیدوارم شرایط مالی فدراسیون اجازه حضور در مسابقات جهانی را بدهد

کاظم‌زاده: بوکس از لحاظ مالی چیزی برای ما ندارد

دارنده نشان برنز مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بوکس از لحاظ مالی هیچ چیزی برای ورزشکاران ندارد و این عشق و علاقه است که ما را به این رشته پایبند کرده است.

کاظم‌زاده: بوکس از لحاظ مالی چیزی برای ما ندارد

گیلان خبر: تیم ملی بوکس ایران با ترکیب 8 مشت زن راهی مسابقات قهرمانی آسیا شد و در پایان تنها سجاد کاظم زاده نماینده وزن 69 کیلوگرم تیم ملی کشورمان توانست مدال برنز مسابقات را از آن خود کند. وی علاوه بر کسب مدال برنز سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی آلمان را نیز کسب کرد، هر چند که بعید به نظر می‌رسد مسئولان فدراسیون با توجه به شرایط مالی این ملی پوش را راهی مسابقات قهرمانی جهان کنند.

سجاد کاظم‌زاده پس از کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار داشت: سطح مسابقات قهرمانی آسیا واقعاً با حضور 28 کشور آسیایی خیلی بالا بود. تیم‌هایی مثل ازبکستان، قزاقستان، مغولستان، فیلیپین و هند در این رقابت‌ها حضور داشتند. خدا را شکر که توانستم با تمام تلاشی که داشتم به مدال برنز این مسابقات برسم. البته هر کاری کردم که مدل خوش‌رنگ‌تری بگیرم، یکسری عوامل و دلایل باعث شد که نتوانم به مدال خوش‌رنگ‌تری دست یابم.

وی در ادامه صحبت‌های خود، گفت: در بازی مقابل نماینده ازبکستان واقعاً داوری یکطرفه قضاوت می‌کرد؛ حتی من می‌توانستم به فینال مسابقات صعود کنم،‌ اما با توجه به اینکه آنها میزبان مسابقات بودند، قضاوت داوری به سود ازبکی‌ها بود. همه نفرات حاضر در سالن مدعی بودند که من می‌توانستم به فینال مسابقات صعود کنم، اما آنها در بوکس واقعا نفوذ زیادی دارند. به هر حال خوشحالم از اینکه پرچمدار کشورمان در ازبکستان شدم.

دارنده نشان برنز مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: شرایط تمرین و آمادگی ما پیش از اعزام به این مسابقات ایده آل بود،‌ همه نفرات اعزامی به ازبکستان 90 درصد آمادگی را داشتند،‌ اما آمادگی تنها دلیل بر موفقیت ورزشکار نمی‌شود. ایجاد انگیزه برای موفقیت ورزشکاران بسیار تأثیر دارد. هیچ‌کدام از ما حقوق نداریم و از لحاظ مالی شرایط خوبی حاکم نیست. اگر این دغدغه‌ها رفع شود، قطعاً همه ملی‌پوشان با انگیزه بیشتری برای کسب مدال تلاش می‌کنند. به هر حال بوکس از لحاظ مالی هیچ چیزی برای ورزشکاران ندارد و این عشق و علاقه است که ما را به این رشته پایبند کرده است.

کاظم‌زاده در مورد خداحافظی زودهنگام برخی از قهرمانان از دنیای بوکس، گفت: یکی از دلایلی که در طول این سال‌ها خیلی از بوکسورهای فنی در نیمه‌ راه فعالیت خود را رها می‌کنند این است که آنها آینده نفراتی مثل احسان روزبهانی،‌ علی مظاهری، فروتن گل‌آرا و... را نگاه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که از دنیای قهرمانی فاصله بگیرند. امیدوارم مسئولان ورزش، فدراسیون بوکس را از لحاظ مالی حمایت کنند تا ملی‌پوشان نیز از لحاظ مالی هیچ مشکلی نداشته باشند.

وی در ادامه صحبت‌های خود از خلاء داوری ایران در کرسی‌های آسیایی، گفت: با توجه به اینکه ما در داوری آسیا و جهان هیچ جایگاهی نداریم، در این بخش خیلی متضرر می‌شویم. در مسابقات مختلف شاهد هستیم، ناداوری‌ها به وضوح دیده می‌شود، اما به خاطر اینکه در بخش داوری هیچ نماینده‌ای نداریم، به‌ راحتی حق ما نادیده گرفته می‌شود. همه بچه‌های تیم ملی دوست داشتند با دست پر به ایران بازگردند، اما در برخی از اوزان ناداوری باعث شد ما به حق‌مان نرسیم. اگر ما در داوری نفوذ داشتیم، قطعاً من می‌توانستم راهی فینال مسابقات شوم.

دارنده نشان برنز مسابقات قهرمانی آسیا در پایان صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: خوشحالم از اینکه با کسب مدال برنز جواب اعتماد کادر فنی و مسئولان فدراسیون را دادم. با کسب این مدال جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کردم و امیدوارم فضای مالی برای فدراسیون مهیا شود و در آن رقابت‌ها حضور داشته باشم. از تمام اعضای کادر فنی، سرمربی تیم ملی به خاطر کمک‌هایی که در طول این مدت داشتند تشکر می‌کنم. آنها از لحاظ فنی خیلی من را حمایت کردند. از قنبرزاده نیز تشکر ویژه دارم، او در طول این سال‌ها حمایت خوبی از من داشت. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26171

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر