شاهقلی از تیم ملی خداحافظی نکرده است

شایسته: بعید است در باکو به مدال برسیم/ برخی مربیان اصول فنی و روانی را رعایت نمی‌کنند

رئیس فدراسیون تنیس گفت: بعید است در باکو به مدال برسیم و انتظار ما از بچه‌ها این است که بهترین بازی خود را انجام دهند.

شایسته: بعید است در باکو به مدال برسیم/ برخی مربیان اصول فنی و روانی را رعایت نمی‌کنند

گیلان خبر: مجید شایسته در مورد شرایط تیم ملی تنیس برای حضور در رقابت‌های کشورهای اسلامی اظهار داشت: ملی‌پوشان اردوهای خوبی را برای حضور در این رقابت‌ها پشت سر گذاشته‌اند و هم دختران و هم پسران با آمادگی کامل به مسابقات اعزام می‌شوند. امیروالا معدنچی هم که د ر خارج زندگی می‌کند به اردوی تیم ملی اضافه شده است. در بخش بانوان هم صدف صادق وزیری شرایط خوبی دارد و در رقابت‌های بین المللی اصفهان قهرمان شده است.

وی ادامه داد: این اولین بار است که تیم ملی ما در چنین رقابت‌هایی شرکت می‌کند و تجربه نداشته و عمدتا در مسابقات دیویس کاپ و فیوچرز بازی کرده‌اند، اما با شناختی که از بچه‌ها داریم اگر فقط بازی خودشان را انجام دهند، مطمئنا نتایج خوبی را کسب خواهند کرد.

رئیس فدراسیون تنیس در مورد اینکه مهمترین حریفان ایران چه تیم‌هایی هستند، گفت: ترکیه، ازبکستان و تیم‌های آفریقایی حریفان خوبی هستند که اکثر بازیکنان آنها در اروپا یا کشورهای دیگر بازی می‌کنند و قدرتمند هستند.

شایسته در مورد اینکه آیا شانسی برای مدال وجود دارد، گفت: بعید می‌دانم شانس مدال داشته باشیم، اما به هرحال در ورزش چیزی دور از دسترس نیست و بچه‌ها باید با تمام توان به میدان بروند.

وی با اشاره به بحث توسعه تنیس در کشور عنوان کرد: قبلا گفته می‌شد ورزش تنیس برای یک قشر خاص است، اما در این چند سال توسعه زیادی پیدا کرده است و تعداد زمین‌های ما دو و نیم برابر شده است. کسی فکرش را نمی‌کرد تنیس به استان‌هایی مانند ایلام، خراسان جنوبی و شمالی و چند شهر دیگر برود که الان پدیده‌هایی در آنها می‌بینیم. فدراسیون آمادگی این را دارد که اگر کسی توانایی مالی برای بازی تنیس ندارد را کمک کنیم. تعداد داوران و مربیان افزایش پیدا کرده است. مربیان خارجی هم که آمده‌اند اثرات‌‌شان را می‌بینیم.

رئیس فدراسیون تنیس گفت: متاسفانه شاهد هستیم که برخی مربیان رعایت اصول فنی و روانی را نمی‌کنند و ما سعی کردیم با مذاکره و صحبت این مشکل را حل کنیم، اما اگر کسی نخواهد رعایت کند و ذهنیت منفی ایجاد کند ما هم مجبوریم برخورد انضباطی کنیم. شاید حضور مربیان خارجی، مربیان داخلی ما را ناراحت کرده باشد و گاها مطالبی بیان می‌کنند که درست نیست.

شایسته در مورد اینکه آیا انوشا شاهقلی از تیم ملی تنیس خداحافظی کرده است یا خیر، گفت: شاهقلی خداحافظی نکرده و او نشان داده که هر زمانی به کمک او نیاز باشد با جان و دل بازی می‌کند. سن و سال او بالا رفته و در دوبل می‌تواند تیم ملی را کمک کند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26263

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر