رقابت‌های جهانی تکواندو - کره جنوبی

قطعی شدن مدال برنز حسینی با صعود به نیمه نهایی

تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم کشورمان با شکست نماینده چین تایپه راهی مرحله نیمه نهایی پیکارهای جهانی شد و مدال برنز خود در این رقابت‌ها را قطعی کرد.

قطعی شدن مدال برنز حسینی با صعود به نیمه نهایی

گیلان خبر: میرهاشم حسینی، تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم کشورمان در ادامه مبارزه‌های امروز (پنجشنبه) با شکست نماینده چین تایپه راهی مرحله نیمه نهایی شد و مدال برنز جهانی خود را قطعی کرد.

میرهاشم حسینی در نخستین گام رودرروی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (25 بر 5) از شیاپ‌چانگ خارج شد. این تکواندوکار پیش از این در المپیک ریو 2016 و مسابقات قهرمانی جهان 2015 حضور داشته، اما دستش از کسب مدال کوتاه مانده بود.

نماینده وزن سومی کشورمان در دومین دیدار به مصاف «آلجاندرو چانگ» از آمریکا رفت و با نتیجه 21 بر 10 این مبارزه را به نفع خود به پایان رساند. هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم در مبارزه سوم مقابل «هاکان رسبر» نماینده ترکیه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا 2017 و طلای قهرمانی نوجوانان جهان 2016 با نتیجه 20 بر 6 پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

او در چهارمین پیکار مقابل «چیا هسین هو» از چین تایپه قرار گرفت و با پیروزی (21 بر 7) توانست به مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها راه پیدا کند و مدال برنز خود را قطعی کند.

تکواندوکار وزن سومی کشورمان برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها باید به مصاف «محمد ممدوف» از آذربایجان دارنده مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان و مدال قهرمانی اروپا برود. همچنین نمایندگان انگلیس و چین در آن سوی جدول به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرده‌اند.

مبارزات نیمه نهایی و فینال این رقابت‌ها فردا (جمعه) از ساعت 14:30 پیگیری می‌شود.

بیست‌وسومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور از روز شنبه (3 تیرماه) در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز شد و تا روز جمعه (9 تیرماه) ادامه دارد.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 28468

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر