گزارشی از طولانی شدن پروسه انتخاب هیات مدیره سرخپوشان

خون پرسپولیس به اندازه کافی رنگین نیست!

عدم انتخاب هیات مدیره باشگاه پرسپولیس دقیقا برخلاف باشگاه استقلال سوالات زیادی را در ذهن به وجود آورده و مشخص نیست پاسخ صریح و شفافی از مسئولان ارشد وزارت ورزش در این خصوص داده خواهد شد یا نه.

خون پرسپولیس به اندازه کافی رنگین نیست!

گیلان خبر: معمای انتخاب هیات مدیره جدید باشگاه پرسپولیس از آن دست معماهایی است که برای حل آن باید منتظر اراده مسئولان ارشد ورزش و ساکنین خیابان سئول باشیم. ایکه چرا بعد از آن همه وعده و عید از سوی وزیر ورزش و داورزنی معاون او مبنی بر انتخاب و معرفی این افراد هنوز هیچ اتفاقی در این باره رخ نداده است. حالا شاید با این شرایط باید بیشتر از هر زمان دیگری نگران آینده پرسپولیس بود که مدیرانش این روزها بین زمین و آسمان معلق مانده‌اند و نمی‌دانند فردا سرکار خود هستند یا نه و شاید باید به علی‌اکبر طاهری و همکارانش تبریک گفت که در همین شرایط سخت و در حالی که وضعیت‌شان مشخص نیست کارها را پیش برده و فعلا اجازه نداده‌اند که حاشیه خاصی گریبان پرسپولیسی‌ها را بگیرد.

این در حالی است که شنیده می‌شود از ترکیب 5 یا 7 نفره هیات مدیره بعدی پرسپولیس چند عضو آن مشخص شده است اما تعلل وزارت ورزشی‌ها در معرفی این اعضای جای سوال دارد. تا پیش از این بارها شاهد این موضوع بودیم که اگر قرار بود هیات مدیره‌ای هم معرفی شود نام افراد انتخاب شده اعلام می‌شود و اگر یک یا دو نفر هنوز معرفی نشده بودند نام آن‌ها بعدا اعلام می‌شد اما الان وزارت ورزشی‌ها حداقل در خصوص پرسپولیس با کم لطفی کار را پیش می‌برند و در حالی که شاگردان برانکو امسال شرایط ویژه‌تری نسبت به چندین سال قبل خود دارند اما تکلیف مدیران این باشگاه مشخص نیست. اگر بنا به ادامه کار با مدیران فعلی است چرا این همه در بوق کرنا کردید که قرار است هیات مدیره ترمیم شود و اگر هم قرار است تغییراتی صورت بگیرد چرا این قدر دست دست کردن؟ چرا این همه تعلل؟ و از همه مهمتر چرا این همه باید شاهد عدم شفافیت باشیم؟ چرا مسئولان ارشد وزارت ورزش نظر قاطع و صریح خود را در خصوص پرسپولیس اعلام نمی‌کنند؟ و خیلی چراهای دیگر!

در این بین اعضای هیات مدیره جدید باشگاه استقلال اعلام شد و حتی جلسه اول خود را با وزیر ورزش و جوانان هم برگزار کردند. در این بین آیا عملکرد وزارت باعث نمی شود هواداران سرخ دچار سوتفاهم شوند؟  اگر این فرضیه درست است باید به چرایی آن پاسخ داده شود و اگر هم درست نیست (که قطعا نیست) پس چرا باید پرسپولیسی‌ها بین زمین و هوا معلق باشند؟ اگر صحبت از این است که ماموریت هیات مدیره پرسپولیس هنوز به پایان نرسیده باید عنوان کنیم که زمان اعلام هیات مدیره استقلال و پرسپولیس در یک بازه زمانی انجام شد و فاصله زیادی با هم نداشت. چطور برای استقلال هیات مدیره اعلام می‌شود اما برای پرسپولیس این اتفاق رخ نمی‌هد؟ در حالی که صحبت از شفاف سازی و شفافیت این روزها در همه جا شنیده می‌شود اینکه چرا در بدنه دولت و  یک وزارتخانه مهم دست به این کار نمی‌زند هم خود جای سوال دارد.

این را هم باید در نظر داشت که پرسپولیس به عنوان نماینده ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف حریف قدرتمند سعودی خود برود که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال تقویت خود است. در این گیر و دار پرسپولیس که سروش رفیعی را از دست داده و شاید طارمی را هم از دست بدهد برای تقویت خود چه کرده است؟ مدیران پرسپولیس تا همین جا هم با اتکا به شرایط خود کارها را جلو بردند اما الاهلی عربستان بازیکنان چند میلیون دلاری جذب می‌کند. باید قبول کرد که موفقیت یک تیم فقط منوط به داخل زمین سبز نیست و یک تیم برای موفقیت و نتیجه گیری نه تنها باید در زمین مسابقه حرفه‌ای رفتار کند بلکه باید در بیرون از زمین هم تفکرات حرفه‌ای در پشت پرده قرار داشته باشد. البته امروز باز هم داورزنی قول معرفی هیات مدیره پرسپولیس را تا پایان هفته یا نهایتا روز شنبه هفته بعد داده و باید دید این وعده جدید در نهایت عملی خواهد شد یا باز هم همه چیز شامل مرور زمان می شود؟و اساسا این سوال را داریم در این آخر هفته ها چه رازی نفهته است که اگر قرار به اعلام اسامی باشد باید حتما ‌آخر ماه یا آخر هفته باشد؟ مثلا قرار است در این چند روز چه اتفاقاتی رخ دهد که در یک ماه گذشته رخ نداده است؟ وزارت ورزش در امر انتخاب هیات مدیره استقلال هم که معرفی آن طول کشید نشان داد خیلی هم انتخاب نفرات بر اساس بررسی های پیچیده نبوده است و همان آدم های همیشگی که مطرح بوده اند انتخاب شده آن هم با موانع قانونی که هنوز هم در مورد آن شفاف سازی نشده است. 

از حضور افراد بازنشسته تا انتخاب چند شغله‌ها این سوالات را در اذهان متبادر می‌کند که چرا اصراری به حضور افراد چند شغله یا بازنشسته هست؟ آیا در کشورمان افراد توانمند و با تفکرات به روز کم داریم که حتما باید راه‌های آزموده شده قبلی را مجددا طی کنیم؟ چه اصراری است که هیات مدیره‌های پر اما و اگر را انتخاب کنیم؟ حداقل امیدواریم که برای باشگاه پرسپولیس تصمیمات خوبی گرفته شود. این حداقل خواسته آن هواداری است که روز و شبش با نام پرسپولیس گره خورده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28672

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر