اول تائید، بعد رؤیت اعضا

دستورالعمل IOC برای اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک چیست؟

ارسال اساسنامه کمیته ملی المپیک به IOC براساس دستورالعملی بوده که از سوی مراجع بین‌المللی مطرح شده است.

دستورالعمل IOC برای اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک چیست؟

گیلان خبر: هفته گذشته 3 رئیس فدراسیون در اعتراض به کمیته ملی المپیک اعلام کردند چرا این اساسنامه قبل از ارسال به کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در اختیار اعضای مجمع قرار نگرفته است و بدون نقطه نظرات آنها به IOC ارسال شده است؟

اعتراضی که بنا به گفته مسئولان کمیته ملی المپیک وارد نیست، چرا که IOC برای اصلاح اساسنامه دستورالعملی دارد که از سوی کمیته‌های ملی المپیک لازم‌الاجراست.

براساس دستورالعمل کمیته بین‌المللی المپیک که در سال 2009 و در دانمارک به تصویب رسید قرار براین شد پیش‌نویس اساسنامه کمیته‌های ملی المپیک کشورها در ابتدا در اختیار IOC قرار بگیرد و در صورتی که چارچوب کلی اساسنامه تایید شود، این اساسنامه در اختیار اعضای مجمع قرار می‌گیرد.

کمیته ملی المپیک نیز این پیش‌نویس را همزمان هم به IOC و هم به وزارت ورزش فرستاده تا از طریق وزارت به هیات دولت ارسال شود. کمیته در حال پیگیری است تا تاییدیه این پیش‌نویس را از IOC گرفته و در اختیار اعضای مجمع قرار دهد.

بعد از تایید اساسنامه توسط اعضا، قرار است برای تایید نهایی این اساسنامه دوباره به IOC ارسال شود. بنابراین اعضای مجمع می‌توانند نظرات خود را اعلام کرده و در صورت لازم به IOC ارسال خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30045

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر