خریدار باشگاه صبا سرخورده از مسئولان استان قم

حیدری: می‌خواستم به فوتبال کمک کنم اما در اردبیل فریبم دادند؛

خریدار باشگاه صبای قم گفت: برخی در قم نمی‌خواهند این باشگاه موفق شود و با رفتاری که با من کردند طلا هم اگر بدهند دیگر به قم بر نمی‌گردم.

حیدری: می‌خواستم به فوتبال کمک کنم اما در اردبیل فریبم دادند؛

گیلان خبر: مجید حیدری یکی از خریداران باشگاه صبای قم در خصوص اتفاقات چند روز گذشته باشگاه صبای قم، اظهار داشت: اولا که قبل از اینکه من درباره اتفاقات استان و همچنین باشگاه صبای قم صحبت کنم از سابقه خودم در فوتبال می‌گویم، اینکه من 4-5 سال در تیم‌های پایه باشگاه‌داری کردم ، قصد و نیتم این بود که در فوتبال ایران بتوانم کمکی انجام دهم. مدیریت باشگاهی من در فوتبال برمی‌گردد به فصلی که در لیگ دسته دوم فوتبال ایران مدیریت کردم.

وی ادامه داد: با صحبت‌هایی که بین مدیران و مسئولان استان اردبیل انجام دادیم قرار شد مالکیت و امتیاز تیم فوتبال شهرداری اردبیل به بنده تعلق بگیرد حتی ما یک نیم‌فصل هزینه‌های زیادی کردیم. ولی متاسفانه در اردبیل اتفاقات ناگواری رخ داد. از لحاظ اینکه قرار شد تیم را به نام من بزنند اما مسئولین استان با توجه به قراردادی که بین ما منعقد شده بود به تعهدات‌شان عمل نکردند. تنها شخصی که در استان اردبیل واقعا دلسوزانه حمایت کرد، شخصی به نام مهتاج مدیر کل ورزش استان اردبیل بود که هیچ وقت محبت‌هایش را فراموش نمی‌کنم. تنها فردی که دراستان اردبیل واقعا یک مدیر فوتبالی است. اما متاسفانه بعضی افراد در استان بودند که ما را فریب دادند. ما زمانی که تیم را تحویل گرفتیم سعی کردیم از بازیکنان بومی و کادر فنی خوب استفاده کنیم. حتی بهترین امکانات را از لحاظ سخت‌افزاری برای تیم فراهم کردیم. بهترین امکانات یعنی در حد لیگ برتر. از لحاظ توپ، امکانات، لباس و خیلی چیزهای دیگر تا با این شرایط به لیگ یک صعود کنیم.

حیدری ادامه داد: اما بعد از 4 ماه در آن زمان هیچ کسی به ما جواب نداد و هیچ مسئولی به تعهداتش عمل نکرد و تیم را به نام ما نزدند. زمانی که قرار بود شهرداری قرارداد را امضا کند وتیم به ما واگذار شود ولی متاسفانه این اتفاق صورت نگرفت حتی با توجه به تاریخی که شورا مصوب کرده بود، 10 مرداد ماه سال 95 که قرار بود تیم را به ما (آبی‌پوشان اردبیل )بدهند تیم را هبه کردند و بعد ازچند ماه خود این افراد دست به قرارداد بردند، یکی از نسخه‌های اصلی آن در دست من است. تاریخ را تغییر دادند و به 20 آبان سال 95 موکول کردند. به دلیل اینکه ظرف 2 هفته باید به تعهدات‌شان عمل می‌کردند و تیم را در اختیار ما قرار می‌دادند که با این شرایط این افراد جعل اسناد کردند. هر گونه تغییر در بندهای قرارداد که قانونی می‌باشد، جعل حساب می‌شود.

 

 

من حتی به مسئولین هم گفتم که شما به تعهدات‌ عمل نکردید تاریخ را تغییر دادید در صورتی که من اطلاعی نداشتم. با این شرایط سخت  من هم 5 دی ماه همان سال نیم‌فصل مسابقات دسته دوم فوتبال ایران انصراف رسمی را اعلام کردم به ناظر قرارداد که مدیرکل ورزش جوانان استان اردبیل دکتر بهتاج بود، ارائه دادم. بعد از اینکه تیم را از من گرفتند به هیأت فوتبال استان اردبیل تیم را دادم تا مدیریت کنند. با توجه به اینکه یکسری از بازیکنان با من قرارداد داشتند و به خاطر اینکه مسئولین به وعده و وعیدهایشان عمل نکردند بسیاری از بازیکنان قرارداد را فسخ کردند تا تیم شرایط سختی را داشته باشد و باز هم وقتی که بعد از چند هفته به قول‌هایشان عمل نکردند هیأت فوتبال هم از تیمداری انصراف داد تا تیم را به مدیر هتل سپید سرعین با توجه به صحبت‌هایی که انجام دادند، تقدیم کردند.

 

 

 

وی عنوان کرد: جا دارد بگویم که مدیر هتل سپید سرعین (حاج‌رضا آستانی) بسیار آدم خوبی بود ولی باز هم با این فرد جوری برخورد کردند که ایشان از قرارداد امضا کردن، منصرف شود، چرا که وقتی  قرارداد را برای من فرستاد و وقتی من سطر به سطر این قرارداد را دیدم تعجب کردم چرا که سطر به سطر این قرارداد تخلف داشت. یکی از وعده‌هایی که برای آستانی گذاشته بودند هم عملی نکردند. قرار بود بدهی که نسبت به هتل داشتند را ظرف 48 ساعت پرداخت کنند و زمانی که به وعده و وعیدهایشان عمل نکنند قرارداد امضا نخواهد شد، حتی از قول  محتاج مدیر کل ورزش استان اردبیل هم در قرارداد آورده بودند. بعد از این اتفاق من نامه را برای مدیر کل ورزش استان اردبیل فرستادم، حتی مدیر کل استان اردبیل از قرارداد که بین شهرداری و شخص مالک صورت گرفته بود اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد.

 

حیدری خاطرنشان کرد: در هر صورت با این شرایط من 250 میلیون طلب دارم چرا که برای یک نیم‌فصل خرج‌های زیادی برای تیم کردم ولی مسئولین حتی جوابگو نیستند. من مدیون بعضی از افراد در سرعین هستم چرا که 50 میلیون به بعضی افراد بدهکار هستم. با این شرایط من از طریق رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، دیوان عدالت، وزارت ورزش اقدام کردم تا به مشکلات و این اتفاق رسیدگی کنند. حتی از طریق برنامه‌های تلویزیونی سعی کردم حرفم را بزنم تا بتوانم حق و حقوقی که برای فوتبال و جوانان استان اردبیل انجام دادم را پس بگیریم. جالب اینجاست هیچ کسی ادعایی که من کردم را تکذیب نمی‌کند. نمی‌دانم چرا پاسخگو نیستند. مسئولین استان اردبیل. اینها را گفتم که بدانید در استان اردبیل چه اتفاقاتی افتاده و بعضی افراد نمی‌خواهند بخش خصوصی در فوتبال سرمایه‌گذاری کند. ما در حال پیگیری هستیم تا پول‌مان را بگیریم. 

وی افزود: بعد از استان اردبیل با اسپانسری که داشتم صحبت کردم. دوست داشتیم باز هم در فوتبال سرمایه‌گذاری کنیم. حتی با بعضی تیم‌ها در لیگ دسته دوم تهران و شهرستان صحبت کردیم که بتوانیم تیم‌داری کنیم ومالکیت تیمی را برعهده بگیریم.از همه لحاظ شرایط خوبی داشتیم هم منابع مالی و  هم منابع نیروی انسانی. با برنامه سازماندهی شده دوست داشتم با یک هدف در بخش تیمداری موفق ظاهر شویم.

خریدار باشگاه صبای قم عنوان کرد: بعضی تیم‌های لیگ دسته دوم فوتبال رقم سنگینی گفتند و با بعضی‌ها به نتیجه نرسیدیم تا اینکه به کاشان سفر کردیم. جلسات زیادی برگزار کردیم با مسئولین ورزش استان کاشان مذاکرات خیلی خوبی داشتیم و الان هم در حال حاضر توافقات اولیه انجام شده و ظرف 48 ساعت مالکیت تیم  اعلام خواهد شد. اسپانسری که در اختیار داریم خواهان سرمایه‌گذاری در ورزش است و از این لحاظ آرامش خاصی داریم. در این کش و قوس‌های فراوان در کاشان به قم دعوت شدیم و با رئیس هیأت فوتبال استان فوتبال قم و چندنفر از دوستان 15 روز قبل جلسه‌ای برگزار کردیم برای مالکیت تیم صبای قم. با توجه به اینکه ما در استان قم با همکاری اسپانسر سرمایه‌گذاری زیادی کردیم حتی با بعضی تیم‌ها هم همکاری داشتیم. صحبت‌هایی انجام شد تا بتوانیم در لیگ یک شرکت کنیم حتی پیشنهاداتی بنده به عنوان خریدار به مسئولین استان و هیات استان ارائه قول‌های دادیم ، با توجه به اینکه زمان اندکی در پیش رو داریم سال اول بتوانیم رتبه خوبی در جدول کسب کنیم و از پتانسیل استان قم استفاده کنیم تا بتوانیم تیم خوبی روانه مسابقات کنیم.

 

وی افزود: بعد از جلسه گفتند تا فردا به ما خبر می‌دهند ولی فردا خبری نشد، من مجبور شدم شخصا به کشوری مدیرعامل صبای قم زنگ بزنم. به کشوری گفتم آمادگی داریم در لیگ یک سرمایه‌گذاری کنیم و تیم خوبی تشکیل دهیم،در صورتی که کشوری به ما گفتند ما به احتمال زیاد قرار است به لیگ برتر برویم و به احتمال زیاد تا 2-3 روز آینده مشخص خواهد شد، اگر این اتفاق صورت نگیرد در لیگ یک خواهیم بود و با شما همکاری خواهیم کرد.

این فرد علاقمند به فوتبال یادآور شد: این صحبت‌ها تقریبا طی 48 ساعت قبل از شروع لیگ برتر صورت گرفت. حتی من به آقای کشوری گفتم اگر در لیگ برتر قرار است بازی کنید ما شرایط تیم‌داری در لیگ برتر را نداریم که آقای کشوری به ما گفتند اجازه بدهید تکلیف مشخص بشود چون هنوز هیچ چیز مشخص نیست و ما منتظر جواب کشوری ماندیم ولی متاسفانه دیگر جواب ما را ندادند. بعد از عدم پاسخ کشوری ، به دفتر رئیس هیأت فوتبال استان رفتم ،تمام دوستان فوتبالی حضور داشتند که صحبت های انجام شد حتی من تذکر دادم قرار است در لیگ دسته دوم تیم‌داری کنم. چرا جواب ما را درست نمی‌دهید اگر قرار است در لیگ یک بازی کنید من حاضرم که برای تیم صبا سرمایه‌گذاری کنم. حتی من پیشنهاد دادم قرار شد درخواست ما به صورت دو صفحه  که تهیه شده بود برای استاندار قم فرستاده شود، تا جایی که من اطلاع داشتم استاندار قم یک فرد دلسوز و ورزش‌دوستی بود، قرار شد این درخواست را برای استاندار،مدیر کل بفرستند تا با درخواست ما موافقت کنند. هیأت استان فوتبال قم اصل برگه ها را از من گرفتند و گفتند ما فکس استانداری را نداریم و خودمان فردا به استانداری می‌رویم و درخواست شما را شخصا به استاندار تقدیم خواهیم کرد و قرار شد ساعت 11 ظهر به بنده اعلام کنند و برای مذاکرات نهایی جلساتی برگزار کنند.

 

حیدری در ادامه گفت: من همان شب ساعت 11 با اسپانسر تماس گرفتم و به دوستان خودم اطلاع دادم که به احتمال 99 درصد صبای قم را به مدت یک سال اجاره خواهیم کرد که با استقبال خوب دوستان و همچنین حمایت اسپانسر همراه شد. حتی اسپانسر به من گفتند ما همه جوره از شما حمایت خواهیم کرد. فقط شما با قدرت به جلو برو و با مسئولین قرارداد امضا کن.  حتی ما با چند بازیکن لیگ برتری و لیگ یک که بازیکنان نامداری هم بودند و در حال حاضر تیمی نداشتند، صحبت کردیم و به این بازیکنان قول صد در صدی دادیم تا با هیچ تیمی مذاکره نکنند و با احتمال زیاد با توجه به صحبت‌های مسئولین قم با تیم صبا قرارداد ببندند. تا اینکه ساعت 11 ظهر دیروز منتظر جواب مسئولین قم بودیم ولی متاسفانه کسی به ما زنگ نزد و جواب تلفن ما را هم ندادند ساعت 7 بعد فهمیدیم که برگه درخواست ما را به استاندار نداده‌اند و استاندار قم بی‌اطلاع است. بعضی افراد نگذاشتند این برگه درخواست ما به استانداری قم برسد من فکر می‌کنم  همه به خصوص مردم خونگرم استان قم باید بدانند که چه اتفاقاتی در این استان رخ داده است. من نمی‌دانم چرا این افراد نگذاشتند این اتفاق صورت بگیرد و چه نفعی برایشان دارد همچنان برایم جای سؤال است.  در حال حاضر اگر قم هم طلا هم به من بدهد به قم نمی‌روم. چون احساس می‌کنم واقعا بعضی افراد نمی‌خواهند این تیم در این استان موفق ظاهر شود.

 

با توجه به صحبت‌های نهایی که قبلا با مدیران استان کاشان انجام دادیم، با تمام تلاش و با قدرت برای استان کاشان سرمایه‌گذاری می‌کنم و امیدوارم مسئولین کاشان این تیم را حمایت کنند. با توجه به فرصت کم 20 روزه به آغاز لیگ دسته دوم انشاالله بتوانیم با تلاش یک تیم آبرومندانه‌ای را روانه مسابقات کنیم تا دل مردم کاشان و مسئولین دلسوز کاشان را خوشحال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در پایان باید بگویم همه اینها را با مدرک گفتم تا مردم بدانند که در فوتبال ایران چه اتفاقاتی می‌افتد. چرا نمی‌گذارند کسی که سابقه مدیریتی در فوتبال پایه را هم دارد در فوتبال سرمایه‌گذاری کند. همچنان برایم جای سؤال است. فقط یک خواهش دارم از مسئولین استان اردبیل. که حداقل جواب من را بدهند و تکلیف پول‌هایی که هزینه کردم را مشخص کنند چرا که من به بعضی افراد زحمتکش سرعین بدهکارم و عذاب وجدان دارم چرا که باید 60 میلیون تومان پول به کسب محترم بابت خدمت رسانی به تیم استان هزینه‌هایی را پرداحت کنم. امیدوارم 250 میلیونی که هزینه کردم خیلی زود برگردانده شود. تا بتوانم بدهی‌ام را پرداخت کنم. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30708

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر