رقابت‌های جهانی دوومیدانی جوانان دارای معلولیت – سوئیس

جوانان ایران با کسب ۲۲ نشان به عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی رسیدند

نمایندگان کشورمان در تیم ملی دو و میدانی جوانان دارای معلولیت، موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی از مسابقات جهانی سوئیس شدند.

جوانان ایران با کسب ۲۲ نشان به عنوان نایب قهرمانی مسابقات جهانی رسیدند

گیلان خبر: کاروان ایران با کسب 12 مدال طلا، 5 نقره و 5 برنز در این جایگاه قرار گرفت، آمریکا با 18 طلا، 8 نقره و 10 برنز قهرمان این دوره از مسابقات شد و جایگاه سوم نیز به کشور انگلستان با 11 طلا، 4 نقره و 5 برنز رسید.

تیم ایران در این مسابقات با 20 ورزشکار در بخش جانبازان و معلولین و 4 ورزشکار در بخش نابینایان و کم بینایان حضور یافت و از 22 مدال کسب شده، 5 مدال در بخش نابینایان و کم بینایان بدست آمده است.

از نکات قابل توجه، حضور بانوان جوان و مدال آوری آنها در این مسابقات بود که می توان به کسب دو نشان طلای فاطمه انصاری در مواد پرتاب وزنه و دیسک (بخش جانبازان و معلولین) و نیز کسب دو نشان طلا توسط هاجر صفرزاده (بخش نابینایان و کم بینایان) در مواد دو 200 و 400 متر اشاره کرد. نیره سلامتیان نیز دیگر بانوی جوان تیم ملی بود که موفق به کسب نشان طلا برای کاروان کشورمان شد.

با کسب این نتایج، تیم ملی جوانان با برنامه ریزی های پیش بینی شده توسط کادر فنی و انجمن، برای حضوری قدرتمند در رقابت های پاراآسیایی جوانان که پاییز امسال در امارات برگزار می شود، آماده خواهد شد.

رقابت های جهانی دو و میدانی جوانان دارای معلولیت از 12 تا 15 مرداد با حضور 275 ورزشکار از 41 کشور جهان در شهر نوتویل کشور سوئیس برگزار شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30990

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر