همه چیز تحت الشعاع انتخابات است

بحران مالی و عدم توجه به اساسنامه در انتخاب سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی

در حالی که اساسنامه کمیته ملی المپیک تاکید دارد سرپرست کاروان در رویداد بین‌المللی باید یک سال قبل از بازی‌ها انتخاب شود، هنوز برنامه کمیته برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ مشخص نیست.

بحران مالی و عدم توجه به اساسنامه در انتخاب سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی

گیلان خبر: انتخاب سرپرست کاروان ایران در رویدادهای بین‌المللی یکی از مهمترین نکاتی است که همیشه مورد توجه قرار گرفته چرا که این فرد مسئولیت‌های زیادی را برای حضور ایران در یک میدان مهم از جمله ثبت‌نام کاروان، بازدید از محل برگزاری رقابت‌ها و شرکت در جلسات سرپرستان کاروان برعهده دارد.

یکی از رقابت‌های مهم پیش رو بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتاست که از روز جمعه روزشمار این بازی‌ها در فاصله یک سال مانده به مسابقات آغاز شده این در حالی است که هنوز برنامه ایران برای شرکت در این مسابقات به صورت دقیق مشخص نیست.

کاروان ایران در حالی قرار است در این بازی‌ها حضور پیدا کند که انتخابات کمیته ملی المپیک 30 دی‌ماه برگزار می‌شود و تا روی کار آمدن هیات اجرایی جدید مشخص نیست تکلیف کاروان ایران برای شرکت در بازی‌های آسیایی 2018 به چه صورت خواهد بود.

ماده 26 اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک که پیش‌نویس آن مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک قرار گرفته، می‌گوید سرپرست کاروان اعزامی باید یک سال قبل از آغاز رویداد انتخاب شود در حالی که به دلیل برگزاری انتخابات در دی‌ماه مشخص نیست کمیته ملی المپیک برای این بازی‌ها چه برنامه‌ای دارد.

نکته مهم دیگر اینکه بعد از گذشت 6 ماه کمیته ملی المپیک هنوز بودجه‌ای دریافت نکرده و تنها بودجه‌ای که به کمیته ملی المپیک واریز شد، هزینه‌های جاری کمیته شامل حقوق کارمندان بود.

کمتر از یک ماه دیگر به شروع بازی‌های داخل سالن آسیا فرصت باقی است و با وجود قرارداد با شرکت هواپیمایی، هنوز بودجه‌ای به کمیته واریز نشده تا ادامه کار پیگیری شود.

مشکلات و مسائل مالی باعث شده تا فدراسیون‌ها نیز به این امر معترض شوند. کمیته ملی المپیک در حالی هنوز بودجه‌ای از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نگرفته که کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش بارها بودجه گرفته و حتی وزارت در چند نوبت این بودجه را به فدراسیون‌ها تزریق کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31943

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر