چه‌کسی مسئول خسارت مادی و معنوی است؟

متن حکم فیفا و کوتاهی باشگاه پرسپولیس در ماجرای طارمی + عکس

باشگاه پرسپولیس و طارمی در حالی محروم شده‌اند که ابهامات و سؤالات زیادی وجود دارد.

متن حکم فیفا و کوتاهی باشگاه پرسپولیس در ماجرای طارمی + عکس

گیلان خبر: در روزهای اوج پرسپولیس بدترین خبری که می‌توانست این تیم را دچار چالشی جدی کند، موضوعی بود که مدیران این باشگاه و نزدیکان طارمی بابت آن به هواداران اطمینان خاطر داده بودند. مهدی طارمی که ابتدای فصل پیش به همراه رامین رضاییان از پرسپولیس جدا شد و به ریزه‌اسپور ترکیه پیوست، مدتی بعد پشیمان شد و به پرسپولیس بازگشت، بازگشتی که برای او و پرسپولیس گران تمام شد.

طبق حکم فیفا که روز گذشته به فدراسیون فوتبال رسیده، پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی و طارمی چهار ماه محروم شده‌اند. حال سوال این است که مگر طارمی و باشگاه پرسپولیس قوانین را نمی‌دانستند؟ باشگاه پرسپولیس و طارمی چگونه بدون اینکه قوانین مربوط به این کار را بررسی کنند، اقدام به جذب دوباره طارمی کردند؟ چرا در این زمینه بی‌توجهی و کوتاهی صورت گرفته و چه کسی مسئول این اتفاق تلخ است به جز باشگاه پرسپولیس و خود طارمی؟

در بخشی از رای فیفا در این باره آمده است:

تصمیمات شورای حل اختلاف فیفا در مورد این پرونده

1- ادعای مدعی (شاکی) یعنی باشگاه ریزه اسپور تا حدودی پذیرفته شده است.

2- مدعی علیه اول (متشاکی)، مهدی طارمی، از تاریخ اطلاع رسانی این تصمیم 30 روز فرصت دارد تا رقم 789 هزار و 500 یورو را به عنوان غرامت فسخ قرارداد به مدعی (باشگاه ریزه اسپور) بپردازد.

3- مدعی علیه دوم، باشگاه پرسپولیس، به طور مشترک و جدی مسئول پرداخت غرامت فوق‌الذکر است.

4- در صورتی که مبلغ مورد نظر که در ماده شماره «2» بالا به آن اشاره شده در ضرب‌الاجل تعیین شده به مدعی پرداخت نشود، پس از پایان مهلت تعیین شده فوق‌الذکر سود 5 درصد در سال روی این مبلغ خواهد رفت و این موضوع باید از طریق درخواستی به کمیته انضباطی فیفا برای ملاحظه و گرفتن تصمیم رسمی ارسال شود.

5- به مدعی (باشگاه ریزه اسپور) دستور داده شده تا به مدعی علیه اول (طارمی) و مدعی علیه دوم (باشگاه پرسپولیس) فوراً و به طور مستقیم شماره حساب خود که وجه موردنظر باید به آن واریز شود، ایجاد کند و آن را به اطلاع شورای حل اختلاف فیفا به منظور دریافت هر گونه وجه دریافتی برساند.

6- محدودیت چهار ماهه در مورد واجدالشرایط بودن بازی در دیدارهای رسمی در مورد مدعی علیه اول (طارمی) اعمال می‌شود. این تحریم از زمان تاریخ اعلام این تصمیم اجرا می‌شود. تحریم‌های ورزشی  باید در دوره‌ای بین اولین بازی فصل و اولین بازی فصل آینده که شامل جام‌های ملی و مسابقات قهرمانی بین‌المللی برای باشگاه‌ها می‌شود، به حالت تعلیق باقی بماند.

7- مدعی علیه دوم (باشگاه پرسپولیس) باید از به خدمت گرفتن بازیکنان جدید، چه ملی و چه بین‌المللی، برای دو پنجره نقل و انتقالات متوالی پیش‌رو از زمان اعلام این تصمیم محروم شود.

8- مابقی ادعاهای تسلیم شده توسط مدعی (باشگاه ریزه اسپور) پذیرفته نشده است.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 34508

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر