جام جهانی نوجوانان - 2017 هند

قهرمان آفریقا اولین حریف ایران/ آلمان رقیبی سرسخت و کاستاریکا حریفی مرموز

تیم فوتبال نوجوانان ایران در راستای جام جهانی 2017 هند در اولین مسابقه خود فردا به مصاف گینه می‌رود.

قهرمان آفریقا اولین حریف ایران/ آلمان رقیبی سرسخت و کاستاریکا حریفی مرموز

گیلان خبر: جام جهانی 2017 نوجوانان از امروز در هند آغاز می‌شود و نمایندگان کشورمان از فردا به میدان می‌روند.

تیم نوجوانان ایران در گروه سوم این مسابقات با گینه، آلمان و کاستاریکا هم گروه است.

شاگردان عباس چمنیان صعودی مقتدرانه به جام جهانی داشتند. آنها با پیروزی مقابل رقبای خود با قبول شکست در ضربات پنالتی مقابل عراق در دیدار فینال قهرمانی نوجوانان آسیا مجوز صعود به جام جهانی را به دست آوردند.

قهرمان آفریقا اولین حریف ایران

نوجوانان ایران در اولین بازی خود به مصاف گینه می‌روند. گینه قهرمان قاره آفریقا و حریفی بسیار سر سخت است. مهاجم و هافبک چپ گینه دو بازیکن سرعتی و قدرتمند این تیم هستند که توانایی بسیار زیادی دارند.

مهمترین خصوصیت گینه سرعت بالا و قدرت بدنی است که این مسئله کار ایران را سخت خواهد کرد.

تیم ملی ایران فرصت بازی با حریفان آفریقایی را نداشته و شاید تجربه بازیکنان از این بابت کم باشد اما انگیزه شاگردان عباس چمنیان در دیدارهای تدارکاتی نشان داده آنها توانایی رقم زدن هر نتیجه‌ای را دارند.

متخصصان پایه حرف دوم شیرهای نوجوان

تیم نوجوانان ایران در دومین بازی خود به مصاف آلمان می‌رود. آلمان به واسطه شکست در ضربات پنالتی مقابل اسپانیا به مقام نایب قهرمانی اروپا رسید.

آلمان سالهاست که در بخش پایه هزینه و تمرکز بالایی دارد و همواره فوتبالیست‌های با کیفیتی از سنین پایه به فوتبال آلمان معرفی شدند که به همین دلیل می‌توان این تیم را متخصص فوتبال پایه نامید.

آلمان قبل از حضور در جام جهانی تورنمنت چهارجانبه‌ای با حضور هلند، ایتالیا و رژیم اشغالگر قدس برگزار کرد تا با آمادگی بیشتری به میدان برود.

با توجه به اسم بزرگ و تجربه آلمانی‌ها در رده پایه شاید بازی روز سه شنبه 18 مهر ایران مقابل آلمان را بتوان سخت ترین بازی شاگردان چمنیان نامید.

 

کاستاریکا حریفی مرموز

ایران در آخرین بازی خود روز جمعه 21 مهر به مصاف کاستاریکا می‌رود.

چند ماه قبل تیم فوتبال جوانان ایران در جام جهانی موفق به شکست جوانان کاستاریکا شد که این اتفاق می‌تواند انگیزه شاگردان چمنیان را بالا ببرد.

کاستاریکا شاید از لحاظ اسم و رسم مثل آلمان و گینه نباشد اما بدون شک آنها حریف سرسختی هستند که نباید دست کم گرفته شوند. کاستاریکا در دیدار دوستانه مقابل کره جنوبی به تساوی یک بر یک رسید و مقابل فرانسه که ایران 4 بر صفر این تیم را شکست داد با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد.

البته شرایط بازی دوستانه با جام جهانی بسیار  متفاوت است و از این بابت شاید بتوان کاستاریکا را حریف مرموز ایران دانست.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35391

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر