FIVB به دنبال پررنگ تر کردن حضور کشورها و افزایش سهم آنهاست

داورزنی: ایران اولویت اول برای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال است

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: فدراسیون جهانی والیبال به دنبال پررنگ‌تر کردن حضور کشورهای مختلف و افزایش سهم آنها در این رشته است، به همین علت نام لیگ ملل را برای آن برگزیده است.

 داورزنی: ایران اولویت اول برای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال است

گیلان خبر: محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال در ایران گفت: این درخواست از حدود 5 سال قبل به فدراسیون جهانی داده شده بود و یکی از معیارهای بررسی فدراسیون جهانی برای اعطای میزبانی مرحله نهایی، رویدادهای آتی برای کشوری بود که درخواست میزبانی داده بود. مثلا برزیل سال قبل از المپیک مرحله نهایی لیگ جهانی را در همان سالنی که میزبان المپیک بود، برگزار کرد.

داورزنی فاکتور تماشاگر را در اعطای میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال برای FIVB بسیار موثر دانست و ادامه داد: در کنار حضور پرشور تماشاگران استانداردهای سالن به لحاظ نور، صوت، کف سالن و امکانات جانبی برای فدراسیون جهانی مهم است. همچنین در جلسه شورای لیگ جهانی امسال با نظر اکثریت عنوان "لیگ ملل" برای برگزاری این مسابقات برگزیده شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: اینها نشان دهنده عزم FIVB برای توسعه والیبال به عنوان یک هدف غایی و تبدیل آن به ورزش اول بین خانواده ها است. در المپیک ها والیبال به لحاظ حضور تماشاگر و بیننده تلویزیونی حرف اول را به زعم IOC می زند و فدراسیون جهانی هم به دنبال پررنگ تر کردن حضور کشورهای مختلف و افزایش سهم آنها در این رشته است و به همین علت نام لیگ ملل را برای آن برگزیده است تا نقش مردمی آن پررنگ تر باشد.

سرپرست فدراسیون والیبال ادامه داد: ایران به عنوان یک کشور پیشتاز در این خصوص تحولات خوبی را ایجاد کرده و با رشد چشمگیری که در سطوح مختلف والیبال داشته تبدیل به یکی از قدرت های بزرگ در دنیا از نوجوانان تا بزرگسالان شده است. حضور پرشور تماشاگران ایرانی هم فدراسیون جهانی را مجاب کرده که ایران اولویت اول برای میزبانی مرحله نهایی لیگ ملل باشد. 6 قدرت برتر دنیا مرحله نهایی لیگ جهانی را برگزار می کنند و به همین لحاظ این رقابت ها برای فدراسیون جهانیFIVB بسیار مهم است.

داورزنی همکاری جدی نهادهای مختلف را در مجاب کردن فدراسیون جهانی بسیار مهم دانست و گفت: به همکاری دوستان در نیروی انتظامی، وزارت کشور و سایر ارگان ها بسیار نیاز داریم و فرصت بسیار خوبی است که پیام صلح و دوستی خود را به تمام دنیا از این طریق برسانیم.

محمدرضا داورزنی میدان ورزش را یک میدان غیر قابل سانسور در دنیا دانست و عنوان کرد: سیاست وزارت ورزش و جوانان جذب میزبانی های مختلف در رشته های گوناگون است و وقتی فدراسیون جهانی یک رشته ای به این نتیجه می رسد که میزبانی رویدادی را به یک کشور بدهد حتما تمام بررسی های لازم را انجام داده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: ما سال گذشته در بدترین شرایط امنیتی که در کشورهای همسایه داشتیم میزبان رویدادهای مهم جهانی نه در تهران بلکه در مرزها بودیم که جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی از جمله آنهاست. شطرنج قهرمانی زنان جهان در تهران، والیبال امیدهای آسیا در اردبیل و تور دوچرخه سواری آذربایجان هم نشان دهنده سیاست وزارت ورزش و جوانان برای تشویق فدراسیون ها جهت اخذ میزبانی های مهم است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36100

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر