کاراته‌کای مصر خوش فکر بود اما با راهنمایی بهنام فر او را شکست دادم

صداقت: با کسب مدال طلا وظیفه‌‌‌ای سنگینی به دوش دارم

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی اسپانیا گفت: نمی‌دانم با توجه به شرایط سنی در این مقطع می‌توانم در المپیک آرژانتین نماینده ایران باشم یا خیر، اما خیلی دوست دارم در آن رقابت‌ها حضور داشته باشم و یک مدال طلای المپیک جوانان را در کارنامه ورزشی‌ام داشته باشم.

 صداقت: با کسب مدال طلا وظیفه‌‌‌ای سنگینی به دوش دارم

گیلان خبر: باربد صداقت پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی کاراته که به میزبانی اسپانیا در حال پیگیری است، گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود، در واقع با تعداد نفراتی که در این رقابت‌ها حضور داشتند رکورد دوره‌های قبل شکسته شده بود. در این مسابقات حریفان خوبی داشتم و در واقع با حریفان رنکینگ‌دار جهانی کومیته زدم. خیلی خوشحالم که به این مهم دست پیدا کردم. انشاالله بتوانم این مدال طلا را در مسابقات دیگر تکرار کنم و دوباره باعث سربلندی کشورم شوم.

وی در ادامه صحبت‌های خود در مورد حریفانی که در این دوره از مسابقات داشت، گفت: در نخستین مبارزه مقابل قهرمان اروپا مبارزه کردم. او را پیش از این در مسابقات مختلف  ۲ بار شکست داده بودم و خوشبختانه توانستم در تنریف نیز دوباره او را شکست دهم. حریف دوم  من نماینده کوزوو بود که یک مدال برنز ۲۱ سال اروپا را در کارنامه خود داشت و او را نیز شکست دادم. مبارزه با حریف سوم خیلی کار سختی نبود. حریف چهارم نماینده مصر بود که او قهرمان آفریقا بود، در واقع در این مرحله قهرمانان ۲ قاره مقابل هم قرار گرفتند. کار سختی را داشتم چون او واقعاً کاراته‌کای فرز و خوش‌فکری بود، اما خوشبختانه با راهنمایی‌های مهران بهنام‌فر سرمربی تیم ملی توانستم مسابقه را به نفع خودم تمام کنم. 

صداقت در مورد مبارزه با حریف سرسخت روسی خود، گفت: حریف پنجم من نماینده کشور روسیه بود، او یک کاراته‌کای زیرک و باهوش بود، واقعاً زیرکانه کار می‌کرد و توانسته بود با شکست نفر اول رنکینگ جهان به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. او باهوش و با فکر مبارزه می‌کرد اما با راهنمایی‌های سرمربی توانستم با فشارهایی که روی او می‌آوردم، کاری کنم که او اشتباه کند و از اشتباهات او به سود خودم امتیاز کسب کنم. البته در فینال مسابقات نیز حریف خوبی داشته‌ام، او تجربیات خوبی داشت و کاراته‌کای نسبتا خوبی بود، اما توانستم با توجه به پشتوانه تمرینات و تجربه‌ای که داشتم او را شکست دهم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به شرایط سنی می‌توانی در المپیک جوانان که طی چند ماه آینده قرار است در آرژانتین برگزار شود حضور داشته باشی، گفت: با توجه به کسب مدال طلا در مسابقات جهانی اسپانیا وظیفه سختی روی دوشم است. من در حال حاضر ۱۷ سال دارم و دی‌ماه وارد ۱۸ سال می‌شوم، نمی‌دانم با توجه به این شرایط سنی در این مقطع می‌توانم در المپیک آرژانتین نماینده ایران باشم یا خیر، اما خیلی دوست دارم در آن رقابت‌ها حضور داشته باشم و یک مدال طلای المپیک جوانان را در کارنامه ورزشی‌ام داشته باشم.

وی در مورد برنامه آینده خود عنوان کرد: علاوه بر مسابقات المپیک آرژانتین که هنوز نمی‌دانم می‌توانم در آن رقابت‌ها حضور داشته باشم یا خیر یک نگاه ویژه‌ای به مسابقات زیر ۲۱ سال آسیایی که در ژاپن برگزار خواهد شد دارم، فعلاً هدف اصلی حضور در این رقابتها است، انشاالله بتوانم در آن رقابت‌ها مدال طلا کسب کنم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37001

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر