جای خالی بزرگ در پرسپولیس

پرسپولیس یک خصوصیت جذاب دارد. پوست‌اندازی می‌کند و جای خالی چیزهایی که از دست داده را به راحتی پر می‌کند.

جای خالی بزرگ در پرسپولیس

گیلان خبر: تیم برانکو علاوه بر این که این قابلیت را دارد که جای بازیکنان غایب را پرکند بدون این که آسیبی ببیند در روش‌های بازی و گلزنی هم می‌تواند شیوه‌های جدیدی داشته باشد.

در دو فصل گذشته پرسپولیس بسیاری از گل‌هایش را با ضربه سر به ثمر رساند. روشی که این فصل موفق به انجام آن نشده و نه تنها افت نکرده است که نسبت به دو فصل گذشته خط حمله بهتری هم دارد. در هر دو فصل گذشته پرسپولیس سرزن‌ترین تیم‌های لیگ بود که بخش مهمی از گل‌هایش را با سر به ثمر رسانده بود. آماری که در این فصل تا هفته یازدهم به عدد یک رسیده است. تنها شجاع خلیل‌زاده در هفته اول با ضربه سر برای پرسپولیس گل زد و بعد از او همه گل‌های پرسپولیس با پا زده شده است.

یکی از دلایل این اتفاق در این هفته ها شاید غیبت طارمی باشد. تنها مهاجم پرسپولیس که قدی بلندتر از ۱۸۵ سانتیمتر دارد. علیپور، امیری و منشا، همگی کوتاه‌تر از ۱۸۵ سانتیمتر هستند. البته در پرسپولیس بازیکنانی مانند فرشاد احمدزاده و علیپور هم با وجود قد کوتاهشان گل‌های زیادی با سر زده بودند که این فصل ترک عادت کردند. یکی دیگر از دلایل این قضیه جدا شدن بهترین سانترکننده پرسپولیس یعنی رامین رضاییان است. هیچ کدام از مدافعان کناری پرسپولیس سانترکننده نیستند. یک پاس گل از ماهینی و صفر پاس گل صادق محرمی در این دو فصل، این مساله را به خوبی نشان می‌دهد.

با این حال پرسپولیس توانسته در این زمینه هم کمبودهایش را حل کرده و به روش‌های دیگری گل بزند تا ضعف‌شان در گلزنی با سر به چشم نیاید.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 37252

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر