پشت پرده جدایی کریس رونالدو از رئال مادرید

گفته می‌شود کریس رونالدو به چند دلیل درخواست جدایی از جمع کهکشانی‌ها را داده است.

پشت پرده جدایی کریس رونالدو از رئال مادرید

گیلان خبر: طبق گزارش منتشره در برنامه ال‌چیرینگیتو د. مگا، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال‌مادرید قصد دارد برای فصل آینده، از باشگاه مادریدی جدا شود و سران باشگاه هم در جریان تصمیم این ستاره پرتغالی قرار گرفته‌اند. گویا تصمیم کریس بر آن است که در روز ۳۰ ژوئن مادرید را ترک کند و چند روز پیش این را به فلورنتینو پرس اعلام کرده و از او خواسته تا در راستای این جدایی همکاری‌های لازم با او انجام شود. البته پاسخ رئیس باشگاه مادریدی به این درخواست منفی بوده.

سران باشگاه مادریدی در کمال آرامش با این ماجرا برخورد کرده و یادآوری کردند که کریس تا سال ۲۰۲۱ با تیم مادریدی قرارداد دارد و مبلغ ذکر شده در بند جدایی زودهنگام او ۱۰۰۰ میلیون یورو است، اما خواسته کریس ترک شهر مادرید و بازگشت به انگلیس است که بنا به دلایلی این تصمیم را گرفته و در این گزارش به مرور برخی از این دلایل خواهیم پرداخت.

تلاش رئال برای جذب امباپه

طبق اعلام ال‌چیرینگیتو، کریس بر این باور است که تلاش‌های سران باشگاه برای جذب امباپه در بازار تابستانی نوعی بی‌احترامی به او بوده است. در آن مدت رئالی‌ها با پیشنهادی ۱۴۰ میلیون یورویی در تلاش برای خرید امباپه بودند و در همان زمان‌ها هم بود که کریس از سران رئال خواست تا با جدایی اش موافقت کنند. سران باشگاه هم به او گفتند که تنها به شرطی با این خواسته موافقت می‌کنند که بتوانند امباپه را به خدمت بگیرند، اما امباپه تصمیم گرفت تا به پی‌اس‌جی برود و همین باعث شد تا کریس در رئال ماندگار گردد و به عنوان پاداش، قرارداد او بهبود بخشیده شد.

شایعات در مورد نیمار

حالا داستان تلاش ناکام برای خرید امباپه فراموش شده ولی این روز‌ها گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال انتقال نیمار به رئال‌مادرید در فصل آینده به گوش می‌رسد! کریس هم دریافته که بدین‌ترتیب سران باشگاه در فکر یافتن جانشینی برای او هستند.

مقایسه رقم دستمزدش با نیمار و مسی

کریس درتابستان پیشنهادی برای تمدید قراردادش را از فلورنتینو پرس دریافت کرد ولی این پیشنهاد چندان باب میل ستاره پرتغالی نبود چرا که در آن زمان او خیلی شفاف به رئیس باشگاه گفته بود که خواهان افزایش رقم دستمزدش است. کریس حالا می‌داند که دستمزد سالانه ۲۱ میلیون یورویی خالص او خیلی کمتر از دستمزد سالانه ۳۵ میلیون یورویی نیمار در پی‌اس‌جی و دستمزد سالانه ۴۰ میلیون یورویی مسی در بارسلونا بعد از تمدید آخرین قراردادش است. به همین خاطر قاطعانه بعد از باخت تیمش مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا به خبرنگاران گفت: «قصد تمدید قراردادم را ندارم. همین‌طوری خوشحالم.»

مسائل مالیاتی

دلیل اصلی خواسته کریس برای ترک اسپانیا، به خاطر مشکلات مالیاتی اش است. نگرانی او برای این مسئله باعث شده تا او تغییراتی در استراتژی رفتاری اش بدهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 37956

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر