شماره‌ پیراهن‌های عجیب و پر رمز و راز در فوتبال+تصاویر

زیروآلی بازیکن مراکشی تیم آبردین اسکاتلند است که در سال 2000 به این تیم پیوست. او در طول بازی برای این تیم شماره 0 را به تن کرد تا عجیب ترین شماره تاریخ فوتبال را در اختیار داشته باشد.

گیلان خبر: در فوتبال هر شماره داستان مخصوص خود را دارد گاهی اوقات شماره ای خاص به تن یک بازیکن محبوب می رود و دیگر کسی اجازه پوشیدن آن را ندارد اما گاهی اوقات یک شماره به قدری عجیب است که تنها افراد خاصی به آن علاقمند می شوند. در تاریخ فوتبال چند شماره بسیار عجیب وجود داشته است که با هم مرور می کنیم:

1+8 برای ایوان زامورانو

ایوان زامورانو یک بازیکن اهل شیلی و اسطوره ای رئال مادرید بود که همیشه با شماره 9 بازی می کرد. او در سال 1996 به اینترمیلان منتقل شد ولی در این باشگاه نتوانست به شماره 9 یا 10 برسد چرا که این شماره ها در اختیار رونالدو و باجو بود. او که نمی خواست شماره ای جز این دو را به تن کند شماره 18 را انتخاب کرد و یک علامت + میان دو عدد قرار داد. او تمام بازی های خود در اینتر را با این شماره انجام داد.

روجریو سنی و پیراهن شماره 618

یکی از بازیکنان برتر تاریخ فوتبال سائوپائولوی برزیل، روجریو سنی است که بیش از 100 گل برای این تیم به ثمر رساند. این بازیکن دو شماره خاص را در طول مدت بازیکنی تجربه کرده است. در زمانی که در خط حمله بازی می کرد شماره 1 را به تن می کرد اما در سال 2005 به تیم تریکلور برزیل رفت و در آنجا به خاطر تعداد بازی هایی که کرده بود شماره 618 را به تن کرد.

تنها شماره صفر

تاریخزیروآلی بازیکن مراکشی تیم آبردین اسکاتلند است که در سال 2000 به این تیم پیوست. او در طول بازی برای این تیم شماره 0 را به تن کرد تا عجیب ترین شماره تاریخ فوتبال را در اختیار داشته باشد. اما دلیل اینکه شماره صفر به این بازیکن رسید نام اوست که به زیرو معروف بود. زیرو در زبان انگلیسی به معنای عدد صفر است. این بازیکن در سن 27 سالگی در یک تصادف رانندگی جان خودش را از دست داد.

هافبکی با شماره یک

در جام جهانی 1982 اسپانیا فدراسیون فوتبال آرژانتین تصمیم گرفت براساس حروف الفبا به بازیکنان تیم ملی شماره‌های ترتیبی بدهد و همین شد که آسوالدو آردیلس هافبک این تیم مجبور شد پیراهن شماره یک را بپوشد. او از معدود بازیکنان مشهور دنیاست که به‌عنوان یک هافبک پیراهن شماره یک را می‌پوشد، پیراهنی که بیشتر در اختیار دروازه‌بان‌هاست.

 منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 39514

پربازدیدها

انتخاب سردبیر