رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال:

سوء استفاده 3 باشگاه در فوتبال ایران از تماشاگران

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: ۱۳ دی‌ماه به باشگاه استقلال درباره جباروف نامه ارسال کردیم و من نمی‌دانم چرا مسئولان این باشگاه واکنش نشان دادند.

سوء استفاده 3 باشگاه در فوتبال ایران از تماشاگران

گیلان خبر: اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران در گفت‌وگو با رادیو تهران خصوص محرومیت جباروف بازیکن تیم فوتبال استقلال به مدت 30 روز، گفت: اولاً باید این به این نکته اشاره کنم که از  29 آذر ماه 96 طبق آیین‌نامه جدید انضباطی و طبق بند 13 ماده 20 هیچ فردی در کمیته انضباطی  قبل از صدور رأی و همچنین بعد از صدور رأی اجازه صحبت کردن ندارند و اگر هم قرار است راجع به موضوعی صحبت شود از طریق روابط عمومی فدراسیون اعلام خواهد شد.

وی در ادامه با توجه به صحبت‌هایی که شده خیلی‌ها معتقدند که جباروف ابتدا محروم شده بعد او را  به کمیته انضباطی احضار کردند، گفت: من انتظار ندارم که شما به عنوان خبرنگار یا یک علاقه‌مند به یک فوتبال در بحث حقوقی اطلاع کافی داشته باشید، بحث محرومیت و محکومیت یک معنایی دارد هیچ جا این بحث وجود ندارد که ابتدا فردی محروم شود و بعد بخواهیم راجع به آن موضوع و رأی صحبت کنیم. روز  13 دی به باشگاه استقلال در خصوص اتفاقی که افتاد نامه ارسال کردیم و من نمی‌دانم چرا با توجه به صحبت‌هایی که شده مسئولان باشگاه واکنش نشان دادند.

حسن‌زاده در ادامه گفت: باز هم می‌گویم با توجه به اینکه در روز پهلوانی قرار داریم باید همه عزیزان و فوتبال دوستان به قانون احترام بگذارند و باید بگویم از هر بحثی راجع به کمیته انضباطی از طریق روابط عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه در خصوص اینکه چه برنامه‌ای دارید تا سکوها را بیشتر کنترل کنید، نظارت بیشتر شود که شعارها به جز شعار فوتبالی نباشد، گفت: من همیشه گفته‌ام مجازات تنها راه بازدارنده در جامعه نیست، نزدیک 7 سال است که در فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کنم حقیقت موضوع بسیار تلخ است و این اتفاقاتی که در فوتبال می‌افتد بسیار بسیار ناامیدکننده است ، باید بگویم حدود 3 باشگاه در فوتبال ایران هستند که در واقع از تماشاگران در برخی مسائل سوءاستفاده می‌کنند و از هواداران خودشان به عنوان یک ابزار استفاده می‌کنند که این بسیار خطرناک است. برای مثال وقتی بازیکنی با یک باشگاهی به مشکل می‌خورد این هواداران به جلوی درب باشگاه می‌روند و به دنبال بی‌احترامی و حرف‌هایی از این قبیل هستند. متأسفانه این باشگاه‌ها از هوادارانش سوءاستفاده می‌کنند و  امیدواریم طبق آیین‌نامه جدید که جا دارد از همه عزیزانی که زحمت کشیدند که این آیین‌نامه به تصویب رسید تشکر کنم، سخت‌گیری‌ها از امروز نسبت به بداخلاقی‌ها در فوتبال بیشتر شود و همه به قانون احترام بگذارند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40201

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر