خادم:

برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی دو تیم متفاوت را اعزام خواهیم کرد

رئیس فدراسیون کشتی گفت: بحث تعلیق فدراسیون کشتی همچنان به قوت خودش باقی است و امیدوار هستیم این اتفاق ناخوشایند برای کشتی و ورزش ایران رخ ندهد.

برای مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی دو تیم متفاوت را اعزام خواهیم کرد

گیلان خبر: رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی گفت: هم تیم ملی کشتی آزاد و هم تیم ملی کشتی فرنگی اولین اردوی آمادگی خودشان را برای مسابقات آسیایی و جام جهانی را چند روزی است که شروع کرده‌اند ضمن اینکه کشتی‌گیرانی که در اردوی تیم ملی حضور دارند اکثراً در مسابقات جام جهان پهلوان تختی هم باید شرکت کنند. طبیعتاً فرصت مناسبی است تا تمرینات سنگینی را انجام دهند و این کشتی‌گیران بهترین‌های اوزان‌ خودشان هستند و کادر فنی هم انگیزه‌ بیشتری دارد تا کارهای فنی، جسمانی و روانی روی کشتی‌گیران داشته باشد.

وی در خصوص کادر فنی و مربیانی که در کنارش در اردوهای تیم ملی حضور دارند، افزود: ما مربیان ارزنده و خوبی در رده‌های مختلف در کشتی کشورمان داریم. آنها مدال‌های زیاد جهانی و المپیکی دارند و حتی مربیانی هم که از مربیان زحمتکش هستند در اردو حضور دارند. ما ترکیبی از آنها را در کادر فنی در اختیار داریم ضمن اینکه حضور مربیان مختلف این انگیزه را ایجاد می‌کند که مربیانی که به لحاظ فنی و مدیریتی انگیزه‌ بالایی دارند شناسایی شوند و فرصت‌‌های بهتری را در آینده بتوانند داشته باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص پوست‌اندازی کشتی ایران اذعان داشت: ما در مسابقات جهانی کشتی فرنگی در فرانسه در شش وزن از هشت وزن کشتی‌گیرانی داشتیم که برای اولین‌بار در مسابقات جهانی حضور می‌یافتند در کشتی آزاد هم چهار کشتی‌گیر از هشت کشتی‌گیری اعزامی به مسابقات جهانی همین شرایط را داشتند و این نشان می‌دهد که به طور طبیعی تعدادی از کشتی‌گیران‌مان در حال فاصله گرفتن از ورزش قهرمانی هستند و تعدادی دیگر در حال اضافه شدن به این جمع هستند. ما فرصت محدودی داریم تا در المپیک ۲۰۲۰ افتخارآفرینی کنیم. ما فرصت زیادی برای المپیک نداریم تا ترکیب اصلی‌مان را شناسایی کنیم. برگزاری اردوها، مسابقات تدارکاتی و دو مسابقه جهانی و بازی‌های آسیایی که در پیش داریم خیلی کمک می‌کند که ما بتوانیم ترکیب اصلی را برای المپیک شناسایی کنیم. این جوانان با استعداد حتماً می‌توانند جایگزین اسطوره‌های کشتی ما شوند.آنها خواسته‌اند با تلاش و غیرت و پشت‌کار جایگزین اسطوره‌های کشتی ما شوند و مطمئن هستم ان‌شاءالله اگر با برنامه حرکت کنند و دعای خیر مردم هم بدرقه راهشان باشد و اگر خدا کمک کنند آنها جانشینان خوبی برای اسطوره‌های کشتی ایران خواهند شد.

رسول خادم در خصوص بازی‌‌های آسیایی اندونزی اظهار داشت:‌ امیدوارم در اندونزی هم همانند دوره‌ای قبل کشتی بتواند سهم زیادی از مدال‌آوری کاروان ایران را داشته باشد. ما تنها مشکلی که داریم این است که حدود ۳۰-۴۰ روز فاصله مسابقه جهانی با بازی‌های آسیایی است. سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد از دو تیم جداگانه برای این دو رویداد استفاده کنیم اما امکان دارد در بعضی از اوزان ناچار شویم به یکسری از کشتی‌گیران خاص متکی باشیم. طبعیتاً فشار مضاعفی روی کادر فنی و فدراسیون خواهد بود که بتواند دو تیمی که انتظارات مردم را برآورده کند و افتخارات لازم را برای کشور کسب کند برای این دو رویداد بزرگ اعزام کند.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص بحث پشتوانه‌سازی برای آینده کشتی عنوان کرد: اردوهای بسترسازی که برای نونهالان برگزار می‌شود و مسابقات بین‌المللی که برای رده سنی نونهالان وجود دارد و حتی یک مسابقه بین‌المللی به نام یادگار امام که قرار است برگزار شود توجهاتی است که مدیران تیم‌های ملی رده‌های سنی پایه یعنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان می‌کنند و رده‌های سنی جوانان و امید هم ارتباط خیلی خوبی هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی با رده‌ بزرگسالان ما دارند. این موجب می‌شود که جوانان ما خیلی سریع‌تر هم به لحاظ توانایی جسمانی و هم به لحاظ توانایی فنی به قهرمانان بزرگ در بزرگسالان‌ ما نزدیک شوند و خیلی سریع‌تر بتوانند موقعیت رقابت با تیم ملی بزرگسالان را پیدا کنند.

رسول خادم در خصوص بحث تعلیق در کشتی ایران عنوان کرد: بحث تعلیق همچنان به قوت خود باقی است ما به هر حال تعطیلات سال جدید میلادی را داشتیم منتظر هستیم تا ببینیم ارزیابی نهایی بعد از جلسات اتحادیه جهانی چه خواهد شد و اینکه مسئولین اتحادیه جهانی قرار بود با مسئولان کمیته المپیک جلساتی را برقرار کنند و هرآنچه در توان مجموعه کشتی باشد و هر آنچه سرمایه کشتی به حساب بیاید مطمئن باشید تلاش می‌کند تا جایی که امکان دارد از این آسیب بزرگی که به هر حال به کشتی و ورزش کشتی احتمال وارد شدن وجود دارد جلوگیری کند و امیدوارم مردم عزیزمان هم دعا کنند و خدا هم کمک کند این اتفاق نیفتد و ورزش کشور دچار این اتفاق ناخوشایند نشود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 40310

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر