2600 ایرانی تماشاگر بازی ایران و اسپانیا/ فردا قرعه‌کشی انتخاب نهایی هواداران ایران در روسیه

شمار هواداران تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه تاکنون 5 هزار و 615 نفر است و فردا مراسم قرعه‌کشی نیز برگزار خواهد شد.

2600 ایرانی تماشاگر بازی ایران و اسپانیا/ فردا قرعه‌کشی انتخاب نهایی هواداران ایران در روسیه

گیلان خبر: نام‌نویسی هواداران فوتبال برای جام جهانی 2018 همچنان در سایت فیفا ادامه دارد و همچنین برای هواداران ایرانی در لینکی که سایت فدراسیون فوتبال قرار داده این ثبت‌نام ادامه دارد.

طبق آخرین آمار تاکنون با توجه به لینکی که فدراسیون فوتبال در اختیار هواداران ایرانی در داخل کشور قرار داده 5 هزار و 200 قطعه بلیت تهیه کردند.  اما روال تهیه بلیت از سوی فیفا به شرح زیر است:

شماره یک- فیفا برای فروش بلیت‌های جام جهانی دو روش دارد. روش اول فروش عمومی است که این فروش عمومی در سه فاز و هر فاز در دو حالت بلیت فروشی صورت می‌گیرد. فاز اول از اول سپتامبر تا 10 اکتبر ثبت‌نام صورت گرفته که بخش اول این فاز به صورت قرعه‌کشی است. اما بخش دوم فاز اول به این صورت است که هر تماشاگری که زودتر بلیت را بخرد می‌تواند تماشاگر بازی مورد نظرش باشد که تایم تهیه بلیت این فاز از 16 تا 28نوامبر بوده است.

شماره دو- فاز دوم فروش بلیت از سوی فیفا از 5 دسامبر تا 31 ژانویه بوده است که بعد از 31 ژانویه فیفا این هوادارانی که در این تایم ثبت‌نام کرده‌اند را قرعه‌کشی می‌کند اما قسمت دوم از فاز دوم بلیت فروشی از 18 مارچ تا 3آپریل در سایت فیفا باز می‌شود وتماشاگرانی که موفق به خرید بلیت نشدند از این راه بلیت تهیه کنند.

شماره سه- فاز سوم بلیت فروشی از سوی فیفا از 18 آپریل تا 15 جولای یعنی تا روز فینال جام جهانی ادامه دارد که در این فاز هر مقدار بلیتی که باقی مانده باشد تماشاگران می‌توانند برای تهیه آن اقدام کنند.

فیفا در روش دوم فروش بلیت قسمتی را در اختیار فدراسیون‌ها قرار داده است. به این معنا که 8 درصد قابل فروش ورزشگاه‌هایی که تیم‌های هر فدراسیون بازی دارند در اختیار مسئولان آن فدراسیون گذاشته است که تایم خرید این بلیت‌ها هم از 5 دسامبر تا 31 ژانویه است. فیفا به فدراسیون‌ها اعلام کرده این 8 درصد باید با ثبت‌نام در سایت فیفا صورت بگیرد اما فدراسیون فوتبال ایران با توجه به اینکه ایرانی‌ها از کارت بین‌المللی پرداخت پول بهره‌مند نیستند با رایزنی و نامه‌نگاری با فیفا این فرصت را در اختیار خود گرفته تا ایرانی‌ها با لینکی که خود فدراسیون فوتبال ایران تهیه کرده ثبت‌نام را انجام دهد. فیفا هم با در اختیار گذاشتن 70 درصد از ثبت‌نام ایرانی‌ها توسط فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرده است و 30 درصد باقیمانده از آن 8 درصد باید از طریق ثبت‌نام در سایت فیفا صورت بگیرد. بدین ترتیب 5 هزار و 615 قطعه بلیت می‌تواند از طریق ثبت‌نام در سایت فدراسیون فوتبال در اختیار هواداران ایرانی قرار بگیرد که تاکنون 5 هزار و 200 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد نفراتی که در داخل کشور اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند 2 هزار و 600 نفر برای بازی ایران و اسپانیا و هزار و 500 نفر برای بازی ایران و پرتغال و هزار  475 برای بازی ایران و مراکش ثبت‌نام کرده‌اند. مجموع ثبت‌نامی‌های هواداران ایرانی در داخل و خارج از کشور 15 هزار نفر است که فردا ساعت 14 در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال قرعه‌کشی برای انتخاب نفرات صورت می‌گیرد و اسامی در سایت فدراسیون فوتبال درج می‌شود. 2هزار و 400 نفر هم از طریق سایت فیفا می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند که تاکنون این تعداد در سایت فیفا ثبت‌نام کرده‌اند وفیفا به صورت جداگانه اقدام به قرعه‌کشی این نفرات می‌کنند.

گفتنی است 400 قطعه بلیت دیگر برای تکمیل فروش 5 هزار و 615 قطعه بلیت باقی مانده که 300 قطعه بلیت برای بازی با مراکش و 100 قطعه برای بازی با پرتغال است که هواداران فرصت دارند برای ثبت‌نام آن اقدام کنند. 

 تمامی افرادی که تاکنون برای خرید بلیت جام جهانی اقدام کرده‌اند هزینه این بلیت‌ها را پرداخت کردند و در صورتی که در قرعه‌کشی نام آنها بیرون نیاید و جزو نفرات نهایی برای تماشای مسابقات قرار نگیرد تا 10 روز بعد از قرعه‌کشی پول‌های آنها بازگردانده می‌شود. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 40868

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر