کِشتی هندبال با سکان‌دار جدید هم به گِل نشست

از حضرت تو، حسرت دیدار به جا ماند/ گمنام‌ها به جهانی نمی‌روند!

تیم ملی هندبال ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان عملکرد خوبی نداشت و نتوانست سهمیه جهانی کسب کند.

 از حضرت تو، حسرت دیدار به جا ماند/ گمنام‌ها به جهانی نمی‌روند!

گیلان خبر: هجدهمین دوره رقابت‌هاى هندبال قهرمانی مردان آسیا از 28 دی ماه تا 8 بهمن ماه به میزبانی کره‌جنوبی برگزار می‌شود. تیم ملی هندبال ایران در دومین بازی مرحله دوم مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی برابر میزبان قرار گرفت و با نتیجه 28 بر 25 نتیجه را به میزبان واگذار کرد تا دومین شکست متوالی خود را در این رقابت ها تجربه کند. تیم ایران پس از برد ازبکستان و ژاپن در مرحله اول گروهی، در نخستین بازی خود در مرحله دوم روز گذشته با نتیجه 26 بر 23 مغلوب عربستان شده بود و به این ترتیب با این ناکامی فرصت حضور در جمع 4 تیم پایانی و کسب سهمیه رقابت های جهانی که سال آینده در آلمان برگزار می شود را از دست داد.

تیم ملی هندبال که یکی از بهترین نسل‌های خود را در اختیار داشت با هدایت بروت ماچک نتوانست در میدان آسیایی درخششی داشته باشد و ستاره‌هایی که این روزها در آسمان هندبال اروپا می‌درخشیدند خیلی زود در آسیا خاموش شدند و حالا باید رقابت‌های جهانی را از پای تلویزیون تماشا کنند.

زمانی که رحیمی سکان‌دار هندبال ایران شد، خیلی‌ها تصور می‌کردند که اوضاع این رشته سروسامانی خواهد یافت، اما هندبال ایران در اولین آزمون خود مردود شد تا شرایط در هندبال ایران فرقی با گذشته نکند. خیلی‌ها مدعی بودند که بروت ماچک، سرمربی تیم ملی بهترین انتخاب برای هدایت ملی‌پوشان و ستاره‌های هندبال بود. نمی‌توان کتمان کرد که تا حدودی این موضوع هم درست بود، اما عملکرد فنی ضعیف تیم ملی برابر تیم‌هایی همچون عربستان و کره‌جنوبی همه را از ماچکِ خوش‌نام هم ناامید کرد.

فدراسیون هندبال مدعی بود که چیزی برای تیم ملی کم نگذاشته است که البته با توجه به شرایط و زمانبدی مسابقات موضوع درستی هم بود. ملی‌پوشان به اسلوونی رفتند و سپس در تورنمنت قطر حاضر شدند و توانستند چندین دیدار تدارکاتی برگزار کنند، اما چه اتفاقی افتاد که ستاره‌های پرفروغ هندبال ایران که در قلب اروپا درخشش چشم‌گیری داشتند، نتوانستند از پس تیم‌هایی در قاره‌کهن برآیند؛ آیا غرور کار دست‌شان داد یا مسائل دیگری مطرح بود؟

شاید زمان خوبی برای مطرح کردن برخی اشکالات نباشد، اما اهالی هندبال که سال‌های منتظر بودند فردی مدیر در راس امور قرار بگیرد، تیم ملی کاملی داشته باشیم، تدارک مناسبی وجود داشته باشد و در نهایت هندبال ایران جهانی شود حالا تمام تصورات‌شان بهم ریخته و اگر حوصله داشته باشند، مسابقات جهانی را از پای تلویزیون و بدون حضور تیم ملی کشورمان باید نظاره‌گر باشند، چون از حضرتِ او تنها حسرت دیدار به جا ماند!

اطلاع‌رسانی ضعیف از سوی فدراسیون هندبال که به طبع آن کم توجهی مردم به هندبال را در پی داشت در آستانه مسابقات مهم انتخابی جهان موضوعی بود که بیش از پیش در چشم بود، اما حداقل رسانه‌ها باید خدا را شاکر باشند که جناب دبیر از لحظه اول تشکیل اردوی تیم ملی در کنار ملی‌پوشان بود و لحظه ای آنها را در اردوی اسلوونی و قطر تنها نگذاشت. البته در این بین هفته‌ای یک عکس هم از آخرین تیم ملی منتشر می‌شد که حاصل زحمات آقای دبیر بود! شاید اگر اطلاع رسانی بیشتر می‌شد و مردم بیشتر در جریان اتفاقات هندبال قرار می‌گرفتند، انگیزه ملی‌پوشان برای شاد کردن دل ملت هم بیشتر می‌شد؛ اتفاقی که آقای رئیسی که ادعای تعامل با رسانه‌ها را دارد و معتقد است هندبال باید از گمنامی خارج شود هم رقم نزد. 

حالا با تمام این تفاسیر تیم ملی هندبال ایران در آخرین بازی مرحله دوم گروهی که تاثیر چندانی هم ندارد فردا چهارشنبه، 4 بهمن ماه ساعت 11.30 دقیقه به وقت تهران به مصاف عمان خواهد رفت.

 

منبع: فارس

 

کد مطلب: 40925

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر