داستان پرافتخاری که این روزها فانوس به دست شده است

سپاهان از خواب غفلت بیدار شو!

سپاهان چهارمین شکست پیاپی‌اش را با سرمربی جدید تجربه کرد تا پرافتخارترین تیم ایران با شکستن همه رکوردهای منفی‌اش، به زمره فانوس به دستان بپیوندد.

سپاهان از خواب غفلت بیدار شو!

گیلان خبر: تیم سپاهان در یکی از دیدار‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال مهمان پرسپولیس بود و در ورزشگاه آزادی با نتیجه 2 بر صفر شکست را پذیرا شد.

طلایی‌پوشان با باخت در این دیدار 20 امتیازی و در رده سیزدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر باقی ماندند و فاصله آن‌ها با تیم‌های پایین خود به کمترین میزان ممکن رسید؛ سپیدرود 20 امتیازی و استقلال خوزستان 19 امتیازی بیشتر از هروقت دیگر تحدیدی برای سپاهان محسوب می‌شوند.

چهارمین شکست پیاپی زرد‌ها در این فصل در حالی رقم خورد که 6 بازیکن این تیم در دیدار با سرخ‌پوشان غایب بودند؛ نبود عزت‌الله پورقاز، رسول نویدکیا، جلال علی‌محمدی، مهدی امینی، مسعود حسن‌زاده و صابر دیده‌ور دست ابراهیم‌زاده را در این بازی حیثیتی بسته بود.

* ابراهیم‌زاده هنوز به هوای ایران عادت نکرده بود که سرمربی ال‌کلاسیکو شد!

از سوی دیگر منصورخان پس از مدت‌ها دوری از فضای ایران، با حضوری چند روزه هدایت تیم بحران‌زده سپاهان را در این دیدار حساس به دست گرفت و نمی‌توان انتظار معجزه از او داشت.

نکته‌ای که بیشتر از گذشته در بین بازیکنان سپاهان دیده می‌شد نبود تمرکز کافی بود و به همین سبب بعد از هر خطا یا از دست رفتن توپی بازیکنان سپاهان به شدت عصبانی می‌شدند و شاهد اعتراضات پیاپی آن‌ها بودیم؛ البته با توجه به شرایط اسفناک طلایی‌پوشان در این فصل و فشار زیاد از سوی هواداران و تغییرات در کادر فنی می‌توان این شرایط را موجه دانست.

چیزی که سپاهان در این روز‌ها بیشتر به آن نیاز دارد تمرکز لازم و رسیدن به اعتماد بنفس است تا بازیکنان با اتکا به این 2 ویژگی کیفیت بهتری از بازی خود ارائه دهند و بتوانند امتیازات لازم برای فرار از شرایط ایجاد شده، کسب کنند؛ بازیکنان بزرگی که هرکدام پیش از حضور در شرایط بحرانی سپاهان یک مهره و چهره تاثیر گذار در تیم‌های خود بودند.

* سپاهان روانشناس می‌خواهد

با حضور ابراهیم‌زاده کادرفنی این تیم نیز تقویت شد و چند آنالیزور و کمک‌مربی و هم‌چنین یک مربی بدن‌ساز ایرانی به تیم اضافه شدند اما این تغییرات به لحاظ فنی است و مشکلی که سپاهان از ابتدای فصل با آن مواجه بوده است، مشکلات فنی نبود و این تیم از عدم روحیه خودباوری و عدم اعتماد به نفس کافی بازیکنانش رنج می‌برد.

اتفاقی که در این فصل بارها گریبان این تیم را گرفت و حتی پیروزی‌های پرگل در معدود دیدارهای سپاهان هم نمی‌توانست این روحیه را به صورت مستدام در تیم حفظ کند و ابراهیم‌زاده که یک مربی با دانش روز دنیاست، در همان ورودش از استفاده کردن از یک روانشناس کنار تیم خبر داده بود.

* پرافتخارترین تیم ایران فانوس به دست شد

شاید کمی خنده‌دار باشد اما دغدغه سپاهان در فاصله 8 هفته پایانی تا انتهای لیگ بقاست؛ تیمی که همیشه برای قهرمانی و یا حداقل کسب سهمیه جنگیده است، در این فصل همه رکوردهای منفی‌اش را شکست و در انتهای جدول در زمره فانوس‌ به دستان قرار گرفته است البته سپاهان در این 8 هفته با تیم‌های نفت تهران، مشکی‌پوشان و استقلال خوزستان پایین جدولی بازی دارد و می‌تواند با شکست آن‌ها وضعیت خود را بهبود ببخشد.

تنها نکته‌ای که هواداران را در هر بازی بازهم برای حمایت از تیم محبوب خود به نقش‌جهان می‌کشاند این است که سپاهان مشکل فنی ندارد و این تیم هم در زمان کرانچار و هم در زمان کریم قنبری و ابراهیم‌زاده به لحاظ فنی و بازیکنی مشکلی ندارد؛ فقط باید بازیکنان باید به خود بیاییند و بدانند برای چه تیمی درحال بازی کردن هستند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 41332

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر