گزارش هفته‌نامه Paris Match از کیمیای ایرانی؛

علیزاده به دنبال طلای المپیک 2020/ کیمیا نشان ملی شد+عکس

یک هفته نامه فرانسوی در گزارشی کوتاه به شرایط دختر تکواندوکار کشورمان پرداخته است.

 علیزاده به دنبال طلای المپیک 2020/ کیمیا نشان ملی شد+عکس

گیلان خبر: کیمیا علیزاده ملی‌پوش تکواندوی کشورمان گفت‌وگویی را با هفته نامه Paris Match انجام داد.

کیمیا علیزاده با یک متر و80 سانتی‌متر قد می‌تواند تبدیل به یک سوپر مدل شود ... اما او در ایران زندگی می کند، بنابراین او قهرمان تکواندو شد! ما او را در پاریس ملاقات کردیم.

علیزاده در کرج، جایی که او متولد شد، دور از تهران است. کیمیا در سن هفت سالگی تکواندو را شروع کرد فقط به این دلیل که سالن نزدیک خانه بود.

وی در این باره گفت: من می‌توانستم راحت به آنجا بروم. در ابتدا اصلا دوست نداشتم اما مربی‌ام به مادرم گفت او قهرمان المپیک خواهد شد! بنابراین فکر کردم، چرا که نه؟ چه ساده! من سریع و سخت ضربه می‌زدم.

سه ماه بعد از آن، او اولین مدال برنز خود را در مسابقات قهرمانی کرج به دست آورد. در مسابقات قهرمانی ایران هم مدال برنز کسب کرد. در 14 سالگی، تصمیم گرفت برای آموزش بیشتر تمرین کند.

علیزاده در این باره گفت: من مجبور شدم خانواده ام را برای آموزش در یک اردوی تخصصی ترک کنم. خیلی سخت بود من تنها می‌توانستم خانواده‌ام را 10 بار در سال ببینم.

 

نتیجه این تلاش‌ها و تمرینات پرفشار در همان سال مشخص شد؛ کیمیا در مسابقات قهرمانی آسیا برنده شد. پس از آن توانست به مدال طلا دست پیدا کند.

کیمیا یک نشان ملی شد و مراکز تکواندو در همه جای ایران افتتاح شد. او مبارزه می کند. ورزشکاری که بستنی، آجیل و خرما دوست دارد. تمرینات او چند ساعت در روز انجام می شود.

امروز در 19 سالگی، او 4 تا 6 ساعت در روز تمرین می‌کند.

"آیا تا به حال خواسته‌ای این رشته را ترک کنی؟" علیزاده در پاسخ به این سوال گفت: بله! این رشته از نظر فیزیکی و ذهنی بسیار سخت است اما من مربی‌ام را دوست دارم.  ساله بودم که با او کار کردم. هنگامی که خسته ام، او مرا آرام می کند،به من آرامش می دهد، به من می گوید که من دوباره به پیشرفت خواهم کرد .

کیمیا از 30 ژانویه تا 2 فوریه به پاریس دعوت شد تا بتواند با طرفدارانش ملاقات کند، با دوست‌های فرانسوی بازی‌های المپیک به سفر برود.

در 18 سالگی، این ورزشکار بلندقد و باریک 10 کیلوگرم برای رسیدن به وزن 57 کیلو در المپیک، از دست داد. وی در این باره گفت: من به وزن 57 کیلو رسیدم اما بسیار سختی کشیدم.

یک هفته پس از بازی های المپیک او به شدت آسیب دید؛ از ناحیه تاندون سمت چپ، سه ماه بعد از ناحیه تاندون سمت راست آسیب دید. از این رو نباید وزن خود را اضافه می‌کرد.

هدف کیمیا در المپیک 2020 گفت: این بار من به دنبال طلا هستم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41337

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر