از علی کریمی می‌خواهم اول با تاج جلسه بگذارد و با آرامش حرف بزند

قلعه‌نویی:فردوسی پور راه‌هایی را که انتخاب کرد به فوتبال لطمه زد

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت:ما از نظر داوری مظلوم‌ترین تیم هستیم که به داوری هم اعتراض نمی‌کنیم در همین بازی با استقلال که لفظ شرم‌آور را برای پنالتی استفاده کردم همه دیدند که آن پنالتی، اخراج بود.

قلعه‌نویی:فردوسی پور راه‌هایی را که انتخاب کرد به فوتبال لطمه زد

گیلان خبر: امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در نشست خبری قبل از بازی با سایپا از سری رقابت‌های هفته بیست و سوم لیگ برتر اظهار داشت: بازی با استقلال به تاریخ پیوست و من فکر می‌کنم سخت‌ترین بازی ما در لیگ فردا است. سایپا تیمی است که درگیر می‌شود و کمتر به حریفان فضا می‌دهد خوشحالم که بازیکنان ما همه در حال کمک به تیم هستند و برخلاف نیم‌فصل اول که نیمکت خالی داشتیم و در زمین هم همه شرایط خوبی نداشتند.

* برخلاف نیم‌فصل اول وضعیت خوب است

وی ادامه داد: برخلاف نیم‌ فصل اول که نیمکت خالی داشتیم و زمین خوب نداشتیم اکنون وضعیت خوب است، نمی‌دانم شرایط زمین مسابقه فردا چگونه است، اگر شرایط زمین اجازه بدهد فکر می‌کنم بازی خوبی انجام بدهیم.

*  از نظر داوری مظلوم‌ترین تیم هستیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد نحوه قضاوت داوران گفت: ما از نظر داوری مظلوم‌ترین تیم هستیم که به داوری هم اعتراض نمی‌کنیم در همین بازی با استقلال که لفظ شرم‌آور را برای پنالتی استفاده کردم همه دیدند که آن پنالتی، اخراج بود. اگر بازی‌ها را مرور کنیم خیلی از داوری‌ها ضرر کرده‌ایم در بازی با مشکی پوشان پنالتی ما را نگرفتند، روند داوری باید به سمتی برود که تیم‌ها حتی یک امتیاز هم به خاطر داوری از دست ندهند زیرا یک امتیاز برای تیم‌های بالا و پایین جدول بسیار حساس است. از داوران خواهش می‌کنم تمرکزشان را بالا ببرند و همچنین از کمیته داوران می‌خواهم که شرایط خوبی را مهیا کند البته اشتباه اتفاق می‌افتد، داور هم انسان است اما فدراسیون و کمیته داوران می‌توانند نهایت آرامش را برای داوران در این ۲-۳ ماه  مهیا کنند، فدراسیون می‌تواند از نظر مسائل مالی، آموزشی و ... شرایط خوبی برای داوران مهیا کند.عمده‌ترین این مسئله هم مسئله اقتصادی است، من فکر می‌کنم اولین تیمی هستیم که از نظر داوری ضرر کرده‌ایم. داوری به نام ملکی در جام حذفی ما را نابود کرد و بعد خنده کنان وارد رختکن شد، داور اشتباه کرده و می‌خندد و می‌رود، امیدوارم دیگر این اشتباهات رخ ندهد. یقیناً داوران هم نمی‌خواهند اشتباه کنند اما باید حقیقت فوتبال داخل زمین رقم بخورد، از دوشنبه لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود و ما باید نیروهایمان را تقسیم کنیم.

*  باید در ساختار دفاعی بیشتر کار کنیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد این تیم در پست دفاع چپ دچار مشکل است و حتی در بازی قبل خیلی زود ستاری را تعویض کرد، گفت: من قبول دارم که باید در ساختار دفاعی بیشتر کار کنیم، ستاری دفاع چپ کلاسیک نیست اما به غیر از بازی قبل در خیلی از بازی‌های ما از مهره‌های تاثیرگذار بود، یک تشکر ویژه هم از همه بازیکنان و به خصوص بوحمدان می‌کنم که در هر پستی او را می‌گذاریم بازی می‌کند.این آقایانی که شما اسم می‌برید دفاع چپ کلاسیک نیستند و خود درخشان‌مهر هم آسیب دیده ضمن آنکه ما امینی را به عنوان یکی از آینده‌های فوتبال در اختیار داریم.

* چرا آن زمان از حق قلعه‌نویی دفاع نکردید؟

قلعه‌نویی در خصوص اینکه ذوب‌آهن یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا است و چرا باید بازی‌های ما در کشور ثالث برگزار شود، گفت: ما خیلی چیزها را باید درست کنیم و این موضوعی که شما می‌گویید قطره‌ای از یک دریاست. من ۱۵ سال پیش این حرف‌ها را زده‌ام اما الان خیلی‌ها تازه در موردش صحبت می‌کنند. همین مطبوعاتی‌ها، نه شما ، خیلی‌های دیگر علیه من مطلب نوشتند و من را سنتی کردند و گفتند قلعه‌نویی ادبیات ندارد. خیلی اتفاقات دیگری هم رخ داد، شما به عقب برگردید و بگویید چگونه امثال هاشمی‌طبا را در کمیته ملی المپیک از دست دادیم. حتی یک نامه به او ندادند، این ایرادها به فدراسیون هم هست، شما زمین‌های فوتبال ما را ببینید و بعضی مواقع از خودمان می‌پرسیم این بازیکنانی که الان پیدا کرده‌ایم چگونه فوتبالیست شده‌اند؟ این حرف‌های من مربوط به الان نیست و به قولی همه چیزمان به هم می‌خورد.سوال من از شما این است چرا وقتی من این حرف‌ها را می‌زدم از من دفاع نکردید؟ من ۵ مصاحبه علیه AFC انجام دادم و ۵ هزار دلار جریمه شدم اما به جای حمایت از طرف شما همه علیه من در مطبوعات مطلب نوشتید. چرا آن زمان از حق قلعه‌نویی دفاع نکردید؟ من در تمام آن مصاحبه‌ها گفتم ایران امن‌ترین کشور دنیا است ولی چه شد؟ نه فدراسیون و نه مطبوعات از من حمایت نکردند و حالا اگر یک نفر دیگر این صحبت‌ها را انجام می‌داد نه به او می‌گفتند سنتی و نه انگ تاکتیک نداشتن به او می‌بستند. قبول کنید شما رسانه‌ای‌ها هم مقصر هستید.

* روی پیشانی من نوشته که بی‌پولی، سیزدهمی، نهمی و دسته سومی استقلال مال من است

وی در مورد وضعیت حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ۲ نگاه در آسیا وجود دارد، نگاه اول انگیزه بازیکنان است، ۶ بازی در زمین خیلی خوب انجام می‌دهیم و در شرایط آب و هوایی خوب بازی می‌کنیم. بازیکنان هم انگیزه زیادی دارند به همین دلیل بازی با مشکی پوشان از نظر انگیزشی شاید سخت‌تر باشد اما بحث دیگر و نگاه دیگر این است که حریفان تا دندان مسلح هستند، الهلال یک بازیکن ۳۰ میلیارد تومانی خریده است، حریف ما هم یک تیم بسیار پولدار است، ۲ تیم قطری ادغام شده‌اند، با این حال ما از نظر نیروی انسانی خیلی از حریف جلوتر هستیم اما در بحث ساختاری باشگاه‌ها مشکل داریم اکنون ۳۰ درصد پرداختی به ما داشته‌اند انگار روی پیشانی من نوشته که بی‌پولی، سیزدهمی، نهمی و دسته سومی استقلال مال من است، تیم ملی هم در زمان تعلیق فدراسیون مال من است، فدراسیون فوتبال نداشتیم، زمین کمپ را خودمان آب می‌دادیم، به هر حال ذوب‌آهن هم اکنون بی‌پول شده و دست من است در گروه سختی هم قرار داریم.

* داوری ما از فوتبالمان جلوتر است

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن  در مورد اینکه او و دایی و همه مربیان از داوری گلایه دارند و می‌گویند داوری ما بد است، گفت: من نمی‌گویم داوری ما بد است می‌گویم با آمار مظلوم‌ترین تیم لیگ هستیم، داوری ما از فوتبالمان جلوتر است. امثال فغانی را داریم لطفاً تهمت نزنید، من کِی چنین چیزی گفتم؟ گفتم از نظر امتیازی در اشتباهات داوری امتیاز از دست داده‌ایم. داوری ما هم به هزار دلیل مخصوصاً مسائل مالی شرایط خودش را دارد، داوران ما مظلوم هستند، همان پولی که حقشان هست و خیلی کم است را به داوران نمی‌دهند، من مربی ۳۰ درصد پول گرفته‌ام و هزار جور اعتراض می‌کنم، ما داوران خوبی مثل فغانی داریم که اکنون افتخار ایران شده‌ است، داوری ما از فوتبالمان جلوتر است اما زیرساخت‌های داوری ما در حد توانایی فنی داورانمان نیست.

قلعه نویی در مورد اینکه چرا موتور تیم‌هایش دیر روشن می‌شود، گفت: اصلاً اینجوری نیست.

*عادل فردوسی پور راه‌هایی را که انتخاب کرد به فوتبال لطمه زد

وی در مورد آشتی با برنامه ۹۰ و مهدی رحمتی گفت: من الان هم به ۹۰ انتقاد دارم دلیلش این است که ۱۰-۱۵ سال پیش این روزها را می‌دیدم، وقتی پایم را جراحی کردم عادل فردوسی‌پور به خانه‌ام آمد، در خانه‌ام به او گفتم راهی که می‌روی اشتباه است، او می‌توانست برنامه‌ای با کیفیت‌تر داشته باشد اما چرا این اتفاق نیفتاد؟ چرا ما نباید از فوتبال لذت ببریم؟ فوتبال برد و باخت دارد، همه جای دنیا از برد و باختش لذت می‌برند. هواداران در همه جای دنیا ۴ ساعت قبل از بازی می‌آیند و پذیرایی می‌شوند این امکانات را البته ما اینجا نداریم اما می‌توانیم از برد و باخت فوتبال لذت ببریم. چرا ما در ورزش اینگونه نیستیم؟ چون راه را اشتباه می‌رویم، عادل فردوسی‌پور می‌توانست برنامه‌اش را با همان اهداف و استراتژی جلو ببرد و می‌توانست شرایط بهتری برنامه‌اش داشته باشد، شاید خودش نمی‌خواست. راه‌هایی را که انتخاب کرد به فوتبال لطمه زد از این شرایط همه ضرر می‌کنیم.

* می‌خواستم به علی کریمی زنگ بزنم

وی افزود: علی کریمی سرمایه فوتبال است نمی‌توانید او را نادیده بگیرید اما چرا کار باید به اینجا برسد؟ این رفتارها درست نیست. می‌خواستم به علی کریمی زنگ بزنم، یکسال با او کار کردم و از او شناخت دارم. به خاطر شرایط سنی و تجربه‌ای که دارم می‌خواستم یکسری صحبت با او کنم، همه باید دست به دست هم بدهیم تا از فوتبال لذت ببریم.

* رحمتی هر کاری کرده وظیفه من است او را ببخشم

قلعه‌نویی با اشاره به آشتی‌اش با رحمتی گفت: در مورد رحمتی هم وظیفه‌ام بود که این کار را بکنم، من مثل خیلی‌ها نمی‌توانم چشمم را روی مسائل اخلاقی و فنی بازیکنان ببندم و این مسائل را به بازیکنان می‌گویم. در این مورد هم خیلی هزینه داده‌ام. آسیب هم زیاد دیده‌ام اما رحمتی مثل بچه من است، مثل هوتن من است وقتی خودش می‌آید حتماً به یکسری مسائل پی برده است. هرکاری هم که کرده وظیفه من است که او را ببخشم، باید کمک کنیم که تماشاگران از فوتبال لذت ببرند. من خیلی بابت حرف‌هایم هزینه داده‌ام اما حرف‌هایی که زده‌ام ۱۰ سال جلوتر از زمان بوده است و از این بابت خوشحالم، خیلی خوشحالم، می‌توانید بروید آرشیو حرف‌هایم را ببینید اما من وقتی راجع به زیرساخت و زمین فوتبال می‌گفتم می‌گفتند تاکتیک ندارد و بهانه‌جویی می‌کند، به هر حال وظیفه من است که چون از نظر سنی بزرگترم اشتباهات آدم‌ها را ببخشم، باید کمک کنیم تا همه از فوتبال لذت ببرند.

وی تأکید کرد: البته این را هم بگویم که برنامه ۹۰ در این سالها به فوتبالمان کمک کرده اما همه حرف من این است که در این چند سال اخیر به سمت و سویی رفت که فوتبال دچار مشکل شد.

*  اعتقادم این است که علی کریمی می‌تواند یکی از بهترین مربیان ایران شود

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که شما چه توصیه‌ای به علی کریمی دارید، گفت: من نمی‌توانم توصیه‌ای به کریمی داشته باشم چون او حتماً اعتقادی دارد و می‌خواهد براساس اعتقادش حرف بزند، به نظرم کریمی یک مقدار آرامش بیشتری داشته باشد البته شاید با این حرف من به خیلی‌ها بَر بخورد اما همیشه هافبک‌های وسط جزء بهترین مربیان می‌شوند. زیدان، گواردیولا، کونته و سیمئونه همگی هافبک بودند و خود شخص علی‌آقای پروین نیز در ایران هافبک وسط بود. من اعتقادم این است که علی کریمی می‌تواند یکی از بهترین مربیان ایران شود و نمی‌دانم شما به یاد دارید یا نه ولی در مسابقات سئول ۱۳ بازیکن را از تیم ملی کنار گذاشتند و آن نسل (به درست یا غلطش کاری ندارم) یک خلاء را در آینده فوتبال ایران به وجود آورد. کریمی، مرفاوی و منصوریان نباید در این فوتبال بسوزند و من به شخصه در این فوتبال خیلی اذیت شدم چون خودم با اعتقادم صحبت می‌کردم ولی الان به علی کریمی می‌گویم آقای کریمی با آرامش حرف بزن و سعی کن صحبت‌هایت را طوری بیان کنی که منطق داشته باشد. من از او می‌خواهم با مهدی تاج و ساکت به یک اتاق ۳ در ۴ بروند و حرف‌هایشان را بزنند. به هر حال علی کریمی مردی است که باید حرفش را در این فوتبال بزند و اگر بعد از صحبت‌هایش با تاج جوابی نگرفت آن وقت بگوید که صحبت کرده اما جوابی نگرفته است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41362

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر