گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه های سراسر کشور

پنجاهمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه های سراسر کشور با حضور مدیران تربیت بدنی 93 دانشگاه در سالن اجتماعات سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه های سراسر کشور

گیلان خبر: به نقل از اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، این گردهمایی با حضور صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان ، ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان، قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی، محمد حسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم و مدیران تربیت بدنی ۹۳ دانشگاه سراسر کشور برگزار شد. 

در ابتدا دکتر علیزاده با ارائه برنامه ها و سیاست های اداره کل، شرایط توسعه رشته های ورزشی در دانشگاه ها را تشریح و توضیحاتی در خصوص ساماندهی واحدهای عمومی (1و2) تربیت بدنی در راستای توسعه ورزش های همگانی، برگزاری المپیاد چهاردهم به میزبانی دانشگاه شیراز و همچنین برنامه های اجرایی مناطق را بیان کرد. 

در ادامه دکتر مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان با تاکید براولویت توسعه ورزش دانشگاهی نزد مسوولان وزارت علوم، تلاش جدی دانشگاه ها در حوزه های ورزش قهرمانی، همگانی و حضور پررنگ در رویدادهای بین المللی را خواستار شد.

وی با تاکید بر نیاز اماکن و فضاهای ورزشی دانشگاه ها به رتبه بندی مانند خوابگاه های دانشجویی گفت: اتمام طرح های نیمه تمام و مشارکت گسترده تر دانشگاه ها در این خصوص و توسعه اتاق های تندرستی حاشیه خوابگاه ها با همکاری صندوق رفاه دانشجویان از جمله برنامه های پیش رو در جهت توسعه ورزش در دانشگاه هاست.

 

در ادامه دکتر ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان با تاکید بر لزوم توجه به تغییرات جامعه همگام با دنیای امروزی گفت: فضای عمومی جامعه  و دانشگاه ها در حال حاضر توجه جدی دانشجویان به تربیت بدنی و اوقات فراغت به عنوان یک نیاز نه فوق برنامه را طلب می کند. 

در ادامه قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی نیز ضمن ابراز رضایت از اقدامات خوب تربیت بدنی دانشگاه ها، آمادگی پژوهشگاه را برای همکاری در حیطه مراکزتندرستی و مشاوره ورزشی، مباحث پژوهشی مورد نیاز دانشگاه ها و  اداره کل تربیت بدنی و واحدهای عمومی درس تربیت بدنی اعلام کرد. 

در پایان مدیران تربیت بدنی سوالات خود را در حوزه های توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و منطقه ای ، مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی ، نقش حامیان مالی در تامین نیازهای دانشگاه ،بیمه ورزشی ، ورزش معلولین و نظارت و ارزیابی از مدیر کل تربیت بدنی مطرح کردند و ضمن ارائه پیشنهادات، پاسخ خود را از دکتر علیزاده دریافت کردند. 

 علیزاده ضمن تشکر از حسن توجه حاضرین در جلسه، پس از جمع بندی نهایی از تلاش ها و زحمات دکتر پورکیانی در زمان تصدی مدیریت تربیت بدنی تلاش و قدردانی کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 41364

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر