یار دیروز جریان انحرافی در سودای کودتا در فوتبال

در میان اعضای منتقد هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال نقش یک نفر پررنگ‌تر است؛ همان کسی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری به جریان انحرافی وابسته بود و بعد از انتخابات تلاش کرده به تیم جدید نزدیک شود.

یار دیروز جریان انحرافی در سودای کودتا در فوتبال

گیلان خبر : روزنامه وطن امروز در گزارشی به کالبدشکافی جریانی پرداخت که درصدد به قدرت رسیدن در فدراسیون فوتبال است. در این گزارش با اشاره به عملکرد تیم ملی در جام جهانی برزیل، آمده است: "همین چند ماه پیش بود که اخبار موثق از برکناری رئیس فدراسیون فوتبال پس از جام‌جهانی حکایت داشت اما با عملکرد آبرومندانه تیم ملی در برزیل بویژه 2 دیدار ابتدایی برابر نیجریه و آرژانتین، کسانی که پروژه برکناری کفاشیان را کلید زده بودند نتوانستند سیاست خود را تا انتها پیش ببرند. با این حال 4 ماه پس از پایان رقابت‌های جام‌جهانی، شکست تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید ایران در رقابت‌های آسیایی باعث شده دوباره تحرکات تازه‌ای برای برکناری علی کفاشیان آغاز شود."

در ادامه عنوان شده است: "دقیقا این تحرکات از روزی آغاز شد که رئیس خنده‌روی فدراسیون فوتبال در تاک‌شوی «بعضی‌ها» از بی‌جواب ماندن تماس‌هایش با وزیر ورزش پرده برداشت و گفت: «۲ ماهی می‌شود آقای گودرزی به تلفن‌هایم جواب نمی‌دهد.» 48 ساعت پس از این افشاگری، محمود گودرزی به بهانه ارزیابی عملکرد کاروان ورزش ایران در بازی‌های آسیایی به برنامه ورزش و مردم آمد و با انتقادهای صریحش نشان داد به هیچ‌وجه از ادامه حضور علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال راضی نیست. او اگرچه گفت حرف‌هایش را رسانه‌ها نباید به پای دخالت دولت در فوتبال بنویسند اما گفت در سیستم تمام دولتی ورزش امکان دخالت نکردن هم وجود ندارد. او طوری حرف زد که می‌شد در لابه‌لای آن، نظرش برای ایجاد تغییرات در فدراسیون فوتبال را به راحتی دید. همین جواب ندادن به تماس‌های کفاشیان و همین انتقاد شفاف وزیر از وضعیت فوتبال، برای منتقدان کفاشیان کافی بود تا دوباره بحث برگزاری مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال را پیش بکشند."

در این گزارش مخالفان به دو گروه تقسیم شده اند: "یک دسته کسانی که روزگاری در کنارش بوده‌اند و اکنون به هر نحو از فدراسیون رفته‌اند و دسته دیگر یکی، دو نفر از اعضای هیات‌رئیسه که به هر دلیل نمی‌خواهند کفاشیان سر کارش بماند. در این میان فضای مجازی و شبکه‌هایی نظیر وایبر هم باعث شده گروه اول منتقدان که البته قدرت اجرایی چندانی هم ندارند، فضا را برای ادامه کار کفاشیان حداقل در شبکه‌های اینترنتی دشوارتر کنند."

در این نوشتار به نامه محرمانه هیئت رئیسه به کفاشیان اشاره شده و نوشته شده است: "یکی از نکات جالب این نامه محرمانه این است که شنیده می‌شود این نامه به امضای اکثریت اعضا رسیده اما هادی آیت‌اللهی، نایب رئیس اول فدراسیون که طی روزهای اخیر انتقادات زیادی نسبت به حضور همشهری‌های او (شیرازی‌ها) در فدراسیون و مدیریت تیم‌های ملی مطرح شده بود، این نامه را امضا نکرده است ... گویا این 7 عضو هیأت رئیسه علیه نبی، کفاشیان و آیت‌اللهی ائتلاف کرده‌اند."

یار دیروز جریان انحرافی در سودای کودتا در فوتبال ///

نویسنده در مطلب خود به ماهیت جریان مخالف اشاره قابل تاملی دارد: "در میان اعضای منتقد هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال نقش یک نفر پررنگ‌تر است؛ همان کسی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری به جریان انحرافی وابسته بود و بعد از انتخابات ریاست جمهوری تلاش کرده به تیم جدید نزدیک شود. این همان فردی است که نامه «محرمانه» هیات‌رئیسه فدراسیون به کفاشیان را رسانه‌ای کرده است. این عضو جوان هیات‌رئیسه از ابتدای حضور در فوتبال سودای ریاست بر فدراسیون فوتبال را دارد و رفتار عجیبش برای رسانه‌ای کردن موضوع‌های مختلف، مشکلات زیادی را در 3 سال اخیر برای فوتبال به وجود آورده است. واکنش کفاشیان به این شبه‌کودتا هم شائبه دخالت این عضو جوان را تقویت می‌کند: آنهایی که فکر کرده‌اند با پیش کشیدن مسائل مالی می‌توانند با این کارها وجهه من و فدراسیون را خراب کنند، سخت در اشتباه هستند. من به این کارها عادت دارم. حتماً آدم مهمی هستم که خیلی‌ها دارند زیرآبم را می‌زنند و می‌خواهند جای من را بگیرند (می‌خندد)»."

و البته در انتها به واکنش فریدون اصفهانیان، یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اشاره شده که منکر شقاق در این جمع است. وی عنوان می دارد: "اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال مثل اعضای یک خانواده هستیم و مسائلی در بین خودمان داریم اما اینکه تعدادی از اعضا بخواهند بحث استیضاح رئیس فدراسیون فوتبال را دنبال کنند، صحت ندارد ... ما اختلاف سلیقه داریم و صحبت‌هایی می‌شود ولی چه موافق یا مخالف باشیم پشت تصمیمی که گرفته می‌شود، ایستاده‌ایم و از آن حمایت می‌کنیم."

کد مطلب: 4189

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر