بیش از 80 درصد بودجه بدون واریز به حساب فدراسیون برای فعالیت‌های کشتی هزینه می‌شود

حیدریان: 40 درصد از بودجه وزارت ورزش و نیمی از بودجه کمیته ملی المپیک پرداخت نشده است

خزانه‌دار فدراسیون کشتی گفت: در حالی که 15 روز به پایان سال باقی مانده است، هنوز حدود 40 درصد از بودجه مصوب وزارت ورزش و جوانان و 50 درصد از بودجه کمیته ملی المپیک به فدراسیون کشتی پرداخت نشده است.

 حیدریان: 40 درصد از بودجه وزارت ورزش و نیمی از بودجه کمیته ملی المپیک پرداخت نشده است

گیلان خبر: محمدحسین حیدریان، ذیحساب و خزانه‌دار فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: عملکرد برنامه‌ای و هزینه‌ای فدراسیون کشتی تا انتهای بهمن ماه سال 1396؛ مبلغی در حدود 135 میلیارد تومان بوده است که سهم دولتی‌ها (وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک) از این بودجه کمتر از 9 درصد است.

وی ادامه داد: سایر هزینه‌ها از محل حامیان مالی و... (نقدی) و بخش عمده هزینه‌ها به صورت غیرنقدی (برگزاری مسابقات بین‌المللی؛ داخلی و...) تأمین‌شده است. حدود 9 درصد بودجه نقدی دولت (وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک) می‌تواند در اجرای فعالیت های هزینه‌ای-نقدی کشتی (هزینه خرید ارز، بلیط، سایر هزینه‌های جاری، برگزاری اردوها سایر مسائل اینچنینی) بسیار مؤثر باشد.

خزانه‌دار فدراسیون کشتی تاکید کرد: مدیریت جدید فدراسیون، فدراسیون کشتی را در سال 92 با 13 میلیارد بدهی تحویل گرفته است. آن زمان بودجه فدراسیون حدود 4 میلیارد و نیم بوده، که با همین حدود بودجه، 13 میلیارد بدهی هم داشته است. در این چندسال بودجه فدراسیون با چنگ و دندان و هزینه آبرو و اعتبار مدیران فدراسیون چند ده برابر رشد کرده است.

حیدریان افزود: بیش از 80 درصد بودجه فدراسیون بدون اینکه به حساب فدراسیون واریز شود، با ریش گرو گذاشتن مدیرانش، برای فعالیت‌های کشتی هزینه می‌شود. در فاصله حدود 15 روز تا پایان سال هنوز 40 درصد بودجه فدراسیون از سوی وزارت ورزش تخصیص پیدا نکرده است. این در حالی است که در چند سال گذشته وزارت و کمیته المپیک بیش از 95 درصد از تعهدات خود را که کلا‌ 10 درصد از بودجه فدراسیون می‌شد، را تخصیص می‌دادند اما، امسال در آستانه بازی‌های آسیایی جاکارتا که قطعا ما برنامه‌های بیشتری داریم با مشکلات اینچنینی هم روبرو هستیم.

حیدریان ادامه داد: کمیته ملی المپیک نیز 50 درصد از بودجه مصوب فدراسیون کشتی را پرداخت نکرده است و فدراسیون در آستانه پایان سال 7 میلیارد تومان معوقه از بخش دولتی دارد که با پرداخت آن می‌تواند بخش زیادی از مشکلات خود را حل کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای پرداخت این 7 میلیارد تومان تنها چند روز فرصت هست و در صورت پرداخت نشدن در اسفندماه سالجاری، طبق روال همه دستگاه‌های دولتی پول به خزانه برگشته و امکان پرداختی وجود ندارد، گفت: از سوی دیگر در سال 97 هم که ما در فروردین ماه با حجم بالای برنامه‌ها روبرو هستیم، طبق روال گذشته تا اردیبهشت پرداختی انجام نخواهد شد.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42078

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر