انتظار ما این است که در هر رشته‌ای که کار می‌کنیم جزء بهترین‌ها در آسیا و جهان باشیم

داورزنی: مشکل تحقق رؤیاها پول نیست

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تجربه ثابت کرده است که مشکل تحقق رؤیاها پول نیست.

 داورزنی: مشکل تحقق رؤیاها پول نیست

گیلان خبر: محمدرضا داورزنی در پایان مجمع فدراسیون تنیس روی میز گفت: در این ۲ سال اتفاقات خوبی در تنیس روی میز افتاده و علیقارداشی اقدامات خوبی انجام داده و حرکت رو به جلویی داشته است.

وی ادامه داد: امکانات سخت‌افزاری مناسبی برای برگزاری کمپ‌ها ایجاد کرده‌اند که شرایط برای برگزاری اردوها بهتر شده است. هیأت‌های استانی هم تلاش خوبی انجام می‌دهند اما طبیعی است که وزارت ورزش و ادارات کل استان‌ها باید کمک کنند تا این رشته به عنوان یک رشته آموزشگاهی توسعه پیدا کند.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: قهرمانان المپیکی تنیس روی میز در آسیا حضور دارند و اینکه بگوییم همیشه در آسیا روی سکو باشیم، شاید خیلی زود باشد اما انتظار ما این است که در هر رشته‌ای که کار می‌کنیم جزء بهترین‌ها در آسیا و جهان باشیم. مسیر رو به رشدی را تنیس روی میز شروع کرده بنابراین با بهتر شدن امکانات شرایط بهتری در آینده پیدا کند.

داورزنی در پاسخ به این سوال که لازمه رسیدن به اهداف، مسائل مالی است تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است که مشکل تحقق رؤیاها پول نیست. در بسیاری از رشته‌ها نتایجی گرفتیم که در گذشته غیرقابل تصور بود. اینکه در ووشو به قهرمانی جهان می‌رسیم در حالیکه چین مادر این رشته است؛ یا اگر در تکواندو قهرمان می‌شویم با اینکه کره مولد آن است؛ یا اگر در والیبال جهان مدعی هستیم، مگر زمانی رؤیا نبود؟

وی افزود: با تلاش و کار بیشتر می‌توانیم با افزایش امکانات و کشف استعدادها و اجرای برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت خودمان را به قله‌های آسیا و جهان برسانیم که قابل تصور است. شاید الان رؤیا باشد اما دست یافتنی است.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گفت: هم ما و هم کمیته ملی المپیک و هم فدراسیون کشتی برای این موضوع اقدام کرده‌اند، البته در گذشته طبق گفته دوستان در فدراسیون کشتی اتحادیه جهانی خواستار تغییر زمان برگزاری این مسابقات شده بود که فدراسیون با زمان پیشنهادی مخالفت و عنوان کرده بود در صورت اصرار بر آن زمان میزبانی را نخواهد پذیرفت. با این وجود ما بار دیگر اعلام کردیم، ایران آماده میزبانی است. امکانات لازم در استان هم فراهم شده و آماده میزبانی هستیم. کمیته ملی المپیک به اتحادیه جهانی هم اعلام کرده که آماده میزبانی هستیم. کُشتی روی ریل خودش حرکت می‌کند و هم وزارت ورزش و هم کمیته ملی المپیک از برنامه‌های فدراسیون ۱۰۰ درصد حمایت خواهد کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42209

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر