سلطانی‌فر:

منتظر نتایج بزرگ ایران در المپیک 2020 باشید

وزیر ورزش و جوانان گفت: سال 97 سال مهمی برای ورزش کشور است و ستاد بازی‌های المپیک آینده از یک سال گذشته در وزارت ورزش تشکیل شده تا در المپیک 2020 نتایج بزرگی کسب کنیم.

منتظر نتایج بزرگ ایران در المپیک 2020 باشید

گیلان خبر: مسعود سلطانی‌فر صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با هیأت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد استان گلستان، اظهار کرد:  ایران کشوری بزرگ و با سابقه هویت و سابقه تاریخی 10 هزار ساله است که همواره در تاریخ قدرتمند و تأثیرگذار بوده است.

 

وی ادامه داد: در افق 1404 در چشم‌انداز 20 ساله به دنبال رسیدن به قدرت اول منطقه در عرصه‌های مختلف هستیم و این در حالی است که دشمن همیشه برای ما مانع ایجاد کرده، اما حرکت عمومی برای توسعه و آبادانی کشور متوقف نشده و برای رسیدن به رفاه و آسایش و رضایتمندی مردم امیدوار و پرتلاش هستیم.

 

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: اعتماد متقابل بین مردم و نظام باعث حرکت رو به جلوی کشور شده است.

 

سلطانی‌فر تأکید کرد: در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده که بتوانیم یک میلیون شغل ایجاد کنیم و دولت با استفاده از منابع نظام بانکی چند ردیف را مشخص کرده و رقم 50 هزار میلیارد تومان برای توسعه صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات پیش‌بینی کرده است.

 

وی اضافه کرد: تلاش داریم در حوزه ورزش پروژه‌های نیمه‌تمام را که برخی سابقه 15 ساله دارد بتوانیم تعداد قابل توجهی از سالن‌های بزرگ 6 هزار نفره، استادیوم‌های چند هزار نفره و سالن‌های دو و میدانی و استخرهای بزرگ را تا سال 98 به بهره‌برداری برسانیم.

 

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: تنها یک فدراسیون کشور با سرپرست اداره می‌شود و ساماندهی جدی در امور فدراسیون‌ها انجام داده‌ایم.

 

سلطانی‌فر مطرح کرد: جوانگرایی در مدیریت‌های مختلف ستاد و صف وزارت ورزش و جوانان را با جدیت در دستور کار داریم و این مدیران جوان در استان‌های مختلف، تحول خوبی ایجاد کرده‌اند.

 

وی گفت: با کسی عهد اخوت نداریم و هرکسی که عملکرد خوبی داشته باشد می‌تواند در مدیریت باقی بماند و وزارت ورزش و جوانان با جدیت بر استفاده از بانوان در عرصه‌های مدیریت تأکید دارد.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به جام جهانی فوتبال، بازی‌های آسیایی جاکارتا و پارآسیایی و المپیک جوانان، خاطرنشان کرد: سال آینده سال مهمی برای ورزش کشور است و ستاد بازی‌های المپیک آینده از یک سال گذشته در وزارت ورزش تشکیل شده تا در المپیک 2020 نتیجه بزرگی کسب کنیم.

 

سلطانی‌فر گفت: جمهوری اسلامی در حوزه ورزش کارنامه درخشانی دارد و از این نظر پر افتخار هستیم.

 

وی مطرح کرد: گلستان استان با ظرفیتی در حوزه ورزش است و در سوارکاری قطب ورزش کشور است و باید در این عرصه بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم.

 

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: ایران همچنین در والیبال و بسکتبال قطب کشور است و فوتبال هم اگر گلستان از نظر حامی مالی تأمین شود، می‌تواند تیم لیگ برتری داشته باشد، امیدوارم تا دو سال آینده این مهم اتفاق بیفتد.

 

سلطانی‌فر در خصوص سرانه ورزشی در کشور تصریح کرد: بخشی از فضاهای ورزشی متعلق به وزارت ورزش است و بخش قابل‌توجهی در اختیار سایر دستگاه‌ها است که در تلاشیم برای سال آینده این سرانه‌ها تجمیع و ساماندهی شود که با این اقدام، آمار سرانه ورزش افزایش خواهد یافت.

 

وی در پایان در خصوص جداسازی سازمان جوانان از وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: هر تصمیم گرفته شود، ما اقداماتمان برای جوانان را قطع نکرده و نخواهیم کرد و هر هفته در دو استان حاضر می‌شوم و با نمایندگان تشکل‌ها دیدار و گفت‌وگو دارم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42310

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر