نوجوانان شانس برابری برای رفتن روی سکو داشتند

قاسمی: بازی پرفشار مقابل ماکائو لازم نبود و بدن بچه‌ها تحلیل رفت

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال گفت: در دیدار با ماکائو در مسابقات قهرمانی آسیا نیاز نبود بازی پرفشار داشته باشیم و بدن بچه‌ها در دیدارهای بعدی تحلیل رفت.

قاسمی: بازی پرفشار مقابل ماکائو لازم نبود و بدن بچه‌ها تحلیل رفت

گیلان خبر: مسعود قاسمی در مورد ارزیابی‌اش از عملکرد ملی‌پوشان نوجوان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خود من هم آنجا حضور داشتم و در دو سه روز اول بچه‌ها از لحاظ غذایی مشکل داشتند و برای اولین بار بود که شنیدم و دیدم که چینی‌ها از لحاظ هتلینگ میزبانی ضعیفی داشتند. از لحاظ فنی هم اگر بخواهیم ارزیابی کنیم به نظرم بچه‌ها در بازی نیوزلند از لحاظ بدنی کم آورده بودند. 

وی ادامه داد: ما مقابل ماکائو بازی پر فشاری را انجام دادیم که به نظرم نیاز نبود که ۱۴۸ امتیاز کسب کنیم به هر حال وقتی شما دائما در حال حمله هستید، فشاری زیادی باید بیاورید. مقابل تایوان هم بازی سختی داشتیم و به همین دلیل در دیدار با نیوزلند بدن بازیکنان تحلیل رفت. 

مدیر تیم‌های ملی عنوان کرد:‌ از سوی دیگر بازیکنان سنتر ما کمک خوبی به تیم ملی نکردند و در زیر حلقه توپ‌های زیادی گل نشد، به هر حال وقتی بازیکن توپ را وارد سبد نمی‌کند، مربی هم نمی‌تواند کاری انجام بدهد. بدون هیچ تعصبی می‌گویم که ایران، کره و نیوزلند شرایط یکسانی برای رفتن روی سکو داشتند. چین و استرالیا که شرایط‌شان فرق می‌کرد، ما در مقابل کره هم می‌توانستیم به پیروزی برسیم، اما شکست در مقابل نیوزلند روی روحیه بچه‌ها تأثیر گذاشته بود. 

قاسمی با اشاره به صحبت‌های نناد سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: هر چند من باید از مربیان داخلی حمایت کنم، اما صحبت‌های او هم برای کار در باشگاه‌ها بی‌ربط نیست، او تأکید زیادی روی تست‌های روانشناسی داشت و قبل از اعزام هم کارهایی صورت گرفت، دقیقاً همان بازیکنانی که در تست روانشناسی خوب بودند، آنجا هم به تیم ملی کمک کنند. 

* قرارداد ترونیچ گارانتی است/ استفاده از ملی‌پوشان سابق در کادرفنی تیم‌های پایه

وی با اشاره به اینکه دوست نداشتیم پیش از مسابقات تغییری در کادر فنی نوجوانان داشته باشیم، گفت: نناد ترونیچ مدتی بود با این بازیکنان کار کرده بود و اخلاقی نبود که تغییری به وجود بیاوریم اما نیاز است که کادر فعلی تقویت شود و سعی می‌کنیم از ملی‌پوشان سابق به عنوان دستیار در کنار سرمربی تیم ملی استفاده کنیم و از سوی دیگر دنبال این هستیم که همان بازیکنان سابقه را به کلینیک‌های خارج از کشور اعزام کنیم.  

وی ادامه داد: قرارداد نناد دو ساله و با گارانتی است، این قرارداد در زمان مشحون امضا شده و اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسد. به هر حال تغییر،‌ هزینه‌هایی دارد، من باید گزارش مسابقات را به کمیته فنی بدهم و آنها تصمیم‌گیری کنند، ما نیاز داریم که کمپ‌های تخصصی را برگزار و در جاهایی که ضعف داریم، کار کنیم و نقاط قوت‌مان را بهبود بخشیم. 

* تشکیل تیم زیر 22 سال با هدایت کوهیان

وی با اشاره به جلسه سازمان تیم‌های ملی گفت: روز گذشته در جلسه در مورد برنامه‌های تیم‌های ملی صحبت شد و به دنبال این هستیم یک تیم زیر ۲۲ سال داشته باشیم و برای مسابقات آینده آنها را اعزام کنیم. شاید در برخی رقابت‌ها هم دو سه بازیکن بزرگسال به تیم زیر ۲۲ سال اضافه شوند تا با قدرت بیشتری اعزام شوند. 

وی با اشاره به اینکه دو تورنمنت در چین داریم، گفت: چینی‌ها از تیم ملی بزرگسالان برای دو دیدار دعوت کرده‌اند که این تورنمنت خردادماه خواهد بود، اما هنوز در مورد اینکه تیم با چه شرایط و بازیکنانی اعزام شود هنوز تصمیم نگرفته‌ایم، برای جام اطلس اسپورت هم دعوت کردند که فکر می‌کنم رقابت‌های خوبی باشد.

مدیر تیم‌های ملی بسکتبال در مورد اینکه شرایط جام ویلیام جونز چگونه خواهد بود، گفت: برای این رقابت‌ها تیم زیر ۲۲ سال اعزام خواهد شد و هدایت آن را فرزاد کوهیان برعهده خواهد داشت. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42865

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر