رویترز خبر داد:

کاهش سهمیه وزنه برداری ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

فدراسیون جهانی وزنه برداری(IWF) سهمیه کشورهای با سابقه بد دوپینگ را در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاهش داد.

کاهش سهمیه وزنه برداری ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

گیلان خبر: خبرگزاری رویترز  به نقل از منابع موثق اعلام کرد که ۵ کشوری از جمله روسیه که در زمینه وزنه برداری کارنامه بدی دارند و دوپینگ ها و استفاده از مواد نیروزا در میان ورزشکارانش زیاد بوده ، ممکن است سهمیه این کشورها در المپیک ۲۰۲۰ توکیو تنها به ۲ ورزشکار محدود شود.

فدراسیون جهانی وزنه برداری فعلا به روسیه، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان و بلاروس اجازه داده است تا با ۲ سهمیه در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت کنند. بنا به قوانین جدید هر کشوری که ۲۰ یا بیشتر از ۲۰ تعداد دوپینگی در خلال سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ داشته باشد تنها یک سهمیه آقا و یک سهمیه خانم در المپیک ۲۰۲۰ خواهد داشت.

کشورهایی که دوپینگی های آنها از تعداد ۱۰ تا ۱۹ نفر باشد، می توانند ۲ سهمیه در مردان و ۲ سهمیه در زنان داشته باشند. در این گروه حداقل ۹ کشور قرار می گیرند که از جمله این کشورها بلغارستان، ایران و هند است که در رقابت های کشورهای مشترک المنافع ۵ مدال برده اند.

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد که ممکن در آینده با افزایش تعداد دوپینگی ها مجازات های جدید و حتی محرومیت از المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز برای برخی از کشورها وجود داشته باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42967

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر