صندوق حمایت از قهرمانان قبلا تجارتخانه بود

احتشام‌زاده: برخی از ورزشکاران به نان شب محتاج هستند

پیشکسوت تنیس روی میز ایران گفت: من کارهای خرم را در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان تایید می‌کنم. صندوق قبلا تجارتخانه بود و برخی پول مفت می‌گرفتند.

احتشام‌زاده: برخی از ورزشکاران به نان شب محتاج هستند

گیلان خبر: امیر احتشام‌زاده درباره اقدامات اخیر صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان درباره بررسی مستمری‌بگیران اظهار داشت: من 68 سال در ورزش ایران هستم از زمانی که ورزش ایران سه اتاق اجاره ای بود و روبه روی دانشکده افسری به عنوان انجمن ملی تربیت بدنی تا الان در ورزش هستم. 

وی افزود: 16 ساله بودم که قهرمان ایران شدم. آن زمان به ما گفتند پول ندارند که ما را به مسابقات جهانی بفرستند به همین دلیل زمینی را که داشتم، به قیمت 12 هزار و 500 تومان فروختم. تیم را با این پول به خارج بردیم و حتی پول توجیبی بازیکنان را هم من دادم. من 25 سال قهرمان ایران بودم، در سال 1958 در بازی‌های آسیایی حضور داشتم. زمینی که آن زمان فروختم، حالا 200 میلیارد می‌ارزد. سالنی را در باشگاه انقلاب با حضور معاون وزیر به نام من زدند. داورزنی گفته بود ورزشکار زیاد داریم اما فقط یک احتشام‌زاده داریم.

این پیشکسوت تنیس روی میز خاطرنشان کرد: پینگ‌پنگ جان گرفت و این ورزش به تدریج بالا آمد تا وزارت ورزش و صندوق حمایت از قهرمانان تشکیل شدند. این صندوق می‌تواند برای قهرمانانی باشد که به نان شب محتاج هستند. شما ببینید اکبر افتخاری بهترین فوتبالیست آسیا بود با چه وضع اسفناکی فوت کرد.

احتشام‌زاده در ادامه این گفت‌وگو تاکید کرد: خرم با حضورش در صندوق می‌تواند وضعیت را سروسامان دهد. یک زمانی برخی از صندوق پول مفت می‌گرفتند اما الان قرار است شرایط را بررسی کنند. من کارهای خرم را تائید می‌کنم. 85 سال سن دارم و سالها در بین ورزشکاران زندگی کرده‌ام. اعتبار خوبی هم بین آنها دارم می‌دانم چه کسی خائن است و چه کسی خادم. به عنوان یک قهرمان می‌گویم که دلم برای صندوق سوخت. صندوق قبلا تجارتخانه بود و مفت مفت پول می‌گرفتند. معلوم نبود چه کاری انجام می‌دادند اما حالا با حضور رئیس جدید سروسامان گرفته است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43521

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر