جدایی پیروانی از پرسپولیس قطعی شد/ گزینه‌های سرپرستی پرسپولیس مشخص شدند

باشگاه پرسپولیس بعد از دریافت حکم محرومیت پیروانی به دنبال انتخاب سرپرست جدید تیم خود است.

جدایی پیروانی از پرسپولیس قطعی شد/ گزینه‌های سرپرستی پرسپولیس مشخص شدند

گیلان خبر: افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس با حکم محرومیت 5 ساله مواجه شده است و از این پس نمی تواند در این تیم فعالیت کند.

البته حکم محرومیت پیروانی قابل تجدید نظر است و او می تواند به این حکم اعتراض کند.

چندی پیش محمود خوردبین به علت بیماری عطای ماندن در پرسپولیس را به لقایش بخشید تا پس از سال ها حضور در نیمکت پرسپولیس به عنوان سرپرست جای خود را به مهره جوان و تحصیل کرده بدهد.

گزینه های زیادی از جمله پنجعلی، استیلی، پیروانی و چند نفر دیگر  برای سرپرستی پرسپولیس مطرح بودند که در نهایت گرشاسبی با مشورت با برانکو حکم سرپرستی را به یکی از معدود تحصیل کرده های پرسپولیس داد. افشین پیروانی با سابقه 78 بازی ملی و سال ها حضور در پرسپولیس به عنوان  کاپیتان ، مربی و دارای مدرک دکترا این بار در قالب مدیر ورزشی تیم در کنار برانکو قرار گرفت. 

از همان ابتدا مشخص بود که پیروانی انگیزه های زیادی برای این پست دارد و او که  بالاترین مدرک مربیگری را در اختیار دارد از لحاظ فنی هم کمک حال برانکو بود و حاشیه ها را کاهش داد.

افشین پیروانی طی چند ماه حضورش در پرسپولیس  ارتباط خوبی با هواداران پیدا کرد و توانست سکوها را  متحد و آرام تر کند. او پل ارتباطی خوبی بین مدیران، کادر فنی، بازیکنان و هواداران بود. به طوری که بعد از شکست در دربی، ناراحتی هواداران را کاهش داد  و از آنها خواست تا با اتحاد بیشتر، تیم را به سمت قهرمانی هدایت کنند.

اما ناگهان خبری آمد مبنی بر اینکه  اتفاقاتی در زمان مدیریت پیروانی در تیم ملی رخ داده بود و همین موضوع باعث ورود کمیته اخلاق به اتفاقات رخ داده شد. هر چند پیروانی همه اتهامات وارد شده را رد می کند اما مدیران فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق به طور صد در صد این مسائل را تایید و مدیر پرسپولیس را به 5 سال محرومیت محکوم کردند.

حکم صادر شده یکی از سنگین ترین آرای صادر شده در تاریخ فوتبال ایران است. به هر حال این حکم از سوی فدراسیون تایید و به باشگاه پرسپولیس ارسال شد تا مدیر سرخپوشان پایتخت وارد دوران محرومیت شده و از جمع سرخپوشان پایتخت جدا شود.

البته این حق برای پیروانی محفوظ است تا به رای صادر شده به کمیته استیناف اعتراض کند.

طبق شنیده ها در صدور حکم سنگین پیروانی دست هایی پنهان وجود دارد که اطرافیان مدیر پرسپولیس ریشه آن را در حمایت او از علی کریمی می دانند. پیروانی که بعد از جدال کریمی و ساکت تمام قد از جادوگر حمایت و اعلام کرد که به زودی در حمایت از کریمی حرف هایی خواهد زد تا مردم، مدیران  فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی را بهتر بشناسند.طرف مقابل هم بیکار ننشست  تا به واسطه محرومیت پیروانی ضربه محکمی به او زده باشد.

به هر حال هر چه هست افشین پیروانی باید محرومیت خود را طی کند و باید دید  با اعتراض پیروانی، کمیته استیناف  چه حکمی در این باره صادر می کند؟

 شنیده ها حاکی از آن است که گزینه هایی همانند محمد پنجعلی، محسن خلیلی و محمد خاکپور برای سرپرستی پرسپولیس مطرح هستند که شانس پنجعلی از گزینه های دیگر برای برعهده گرفتن این پست بیشتر است.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 43600

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر