رئیس فدراسیون تنیس روی میز:

در مسابقات جهانی در همه زمینه‌ها موفق بودیم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: در مسابقات جهانی سوئد در همه زمینه‌ها موفق و فعال بودیم.

در مسابقات جهانی در همه زمینه‌ها موفق بودیم

گیلان خبر: مهرداد علیقارداشی در مورد صعود تیم ملی تنیس روی میز کشورمان به دسته یک جهانی اظهار داشت: خوشبختانه به هدفی که مدنظر و خواسته‌مان بود، رسیدیم. در فینال هم شانس بردمان زیاد بود و اگر نیما عالمیان کمی دقت می‌کرد و شانس داشت، قهرمان می‌شدیم. مجارستان که قهرمان شد سال‌ها قهرمان جهان بوده است، اما ما مقابل این حریف هم چیزی کم نداشتیم.

وی در مورد عملکرد بانوان گفت: پیش از اعزام هم گفته بودیم هدف ما ماندن در دسته دو بود و با بردهای دور مقدماتی و استراحتی که در دور بعد خوردیم، حضور در رده 41 قطعی شد. اگر شانس داشتیم، می‌توانستیم جایگاه بالاتری را هم کسب کنیم.

وی ادامه داد: کارمان در دسته یک سخت خواهد بود. چه حریفان آسیایی و چه اروپایی بسیار قدرتمند هستند و سطح بالایی دارند. ما هم برای اینکه در دسته یک بمانیم باید برنامه‌ریزی خوبی کنیم و شرایطی را به وجود بیاوریم که همین روند پیشرفت ادامه داشته باشد.

علیقارداشی در مورد حمایت‌های مسئولان ورزش برای ماندگاری در دسته یک عنوان کرد: با شرایطی که به جود آمده قطعا آنها هم به فکر حمایت بیشتر خواهند بود. همین که برای اولین بار تیم کامل مردان و بانوان به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود، یعنی آنها ما را مدنظر دارند.

وی با اشاره به اجلاس جهانی در سوئد گفت:  علاوه بر نتایج خوب دستاوردهایی هم در کسب کرسی‌ها داشتیم. برای نخستین بار بود که یک ایرانی عضو کمیته برگزاری مسابقات بود و 40 داور مسابقات را نظارت می‌کرد. از سوی دیگر با پیشنهاد ما و موافقت فدراسیون آسیایی و جهانی، افشین بدیعی عضو هیات رئیسه جهانی شد.

علیقارداشی در مورد اینکه برنامه تان تا بازی‌های آسیایی چیست، اظهار کرد: باید اردوهایمان را به شهرهایی ببریم که مرطوب و شرجی باشند تا با محل برگزاری مسابقات آسیایی مشابه شود.جنوب و شمال کشور این شرایط را دارند و باید دید کادرفنی چه تصمیمی خواهد گرفت. فعلا دو مسابقه بین المللی هنگ کنگ و چین هم در نظر گرفته شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43765

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر