متاسفانه بازیکنان ما فقط به تصمیمات داور معترض می‌شدند

عسگری: داور ژاپنی بازی استقلال و ذوب آهن را عالی قضاوت کرد

رئیس اسبق دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه برخی کارشناسان داوری و رسانه‌ها اطلاعات غلط درمورد داور ژاپنی از فوتبال دوستان ارائه کردند.

عسگری: داور ژاپنی بازی استقلال و ذوب آهن را عالی قضاوت کرد

گیلان خبر: حسین عسگری درمورد نحوه قضاوت داور ژاپنی در بازی استقلال و ذوب اهن در لیگ قهرمانان آسیا گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها و همچنین کارشناسان داوری اطلاعات غلطی درمورد داور ژاپنی به مردم و فوتبال‌دوستان ارائه کردند. گزارشگر بازی اعلام کرد این داور به تازگی داور الیت شده است. در حالی که این داور 5 سال است که داور الیت آسیا است و بیشتر از سه سال است که الیت A آسیا است و لیگ قهرمانان آسیا را قضاوت می‌کند. من خودم چندین مرتبه ناظر داوری او در لیگ قهرمانان آ‌سیا بودم. در آخرین بازی که من ناظر او بودم مسابقه السد قطر و نسف‌قارشی  ازبکستان برگزار شد اما متاسفانه برخی با ارائه اطلاعات غلط به مردم و فوتبال دوستان باعث ایجاد تنش و تشنج در اهالی فوتبال می‌شوند.

وی افزود: داور بازی استقلال و ذوب آهن نه تنها این بازی را خوب قضاوت کرد بلکه این مسابقه را عالی قضاوت کرد. آن هم مسابقه‌ای که بازیکنان ما بی‌مهابا و پی‌درپی به داور معترض می‌شدند. در هیچ جای دنیا چنین رفتارهایی را بازیکنان با داوران انجام نمی‌دهند.

عس'ری با اشاره به تصمیم درست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب چنین داوری عنوان کرد: برای AFC خیلی راحت‌تر و کم هزینه‌تر بود که داوران عراقی این بازی دو تیم ایرانی را قضاوت می‌کردند و در نهایت فقط 500 دلار هزینه هواپیما و سفر داوران ع راقی به ایران را می‌داد اما کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم داوری از ژاپن را برای این بازی انتخاب کرد که سفر آنها به ایران حدود 200 میلیون تومان هزینه برمی‌دارد زیرا بلیت بیزینس کلاس هواپیما از  استرالیا و ژاپن به ایران حدود 5-4 هزار دلار است.

وی تصریح کرد: متاسفانه بازیکنان ما فقط به تصمیمات داور معترض می‌شدند  آن هم تصمیماتی که به وضوح اعلام شده بود حتی برای یک اوت دستی هم به داور اعتراض می‌کردند.

عسگری با اشاره به پنالتی ذوب آهن گفت: برایم جالب است که برخی از داوران قدیمی این پنالتی را درست ندانستند در حالی که پنالتی کاملا درست بود. وقتی بازیکن به هوا می‌پرد و دستش در حالت طبیعی نیست و بالاتر از شانه‌هایش قرار داد یک پنالتی مسلم است. متاسفانه برخی تصور می‌کنند به محض اینکه داوری را کنار گذاشتند کارشناس داوری شدند که اینگونه نیست. مسابقه ذوب آهن و استقلال یکی ازپربرخوردترین مسابقات لیگ قهرمانان بودو داور در آن 40 تا 45 تصمیم گرفت در حالی که در یک مسابقه ممکن است داور 20 تا 30 تصمیم را بگیرد. تنها تصمیم اشتباه این تیم داوری یک آفساید برای مهاجم تیم استقلال بود.

عسگری با اشاره به پرتاب مواد محترقه از سوی تماشگران به سوی زمین گفت: نمی‌خواهم بگویم به فوتبال ایران هشدار می‌دهم بلکه من توصیه می‌کنم تماشاگران چنین رفتارهای خطرناکی را انجام ندهند پرتاب ترقه به سمت زمین یکی از خطرناک‌ترین رفتارها است و AFC از آن راحت نمی‌گذرد و ممکن است برخوردهای شدید از سوی AFC با فوتبال  ایران انجام شود و ممکن است میزبانی از تیم‌های ایرانی گرفته شود. پرتاب ترقه به میدان حتی اگر به کسی هم برخورد نکند ممکن است باعث شود که داور بازی را قطع کندو معتقد باشد که امنیت لازم برای برگزاری مسابقه وجود ندارد که در آن صورت تبعات بین‌المللی گسترده‌ای را برای فوتبال ایران خواهیم  داشت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43800

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر