فدراسیون و کمیته فوتسال دخالتی در این تصمیم نداشته اند

ترابیان: عدم اعزام تیم فوتسال بانوان به المپیک تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت تیم فوتسال آقایان در المپیک آرژانتین شرکت کنند.

ترابیان: عدم اعزام تیم فوتسال بانوان به المپیک تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود

گیلان خبر: عباس ترابیان در مورد قهرمانی تیم فوتسال بانوان در آسیا گفت: در همین ابتدا قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان را به تک تک بازیکنان و کادر فنی که با اقتدار کامل برای دومین بار قهرمان آسیا شدند، تبریک می‌گویم.

وی در ادامه در خصوص اینکه چرا تیم فوتسال بانوان به المپیک آرژانتین اعزام نمی شوند، عنوان کرد:‌همانطور که قبلا اعلام کرده بودند طبق تصمیم کمیته المپیک جهانی هر کشور فقط می‌تواند در مسابقات المپیک آرژانتین یک تیم  در هر رده داشته باشد. اصولا تیم‌هایی که در این مسابقات شرکت می‌کنند توسط کنفدراسیون‌ها معرفی شدند.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: با توجه به همین موضوع کنفدراسیون آسیا تصمیم گرفته‌ که تیم‌های ایران و عراق در حوزه فوتسال آقایان در این مسابقات حضور داشته باشند و در رابطه با این موضوع نه فدراسیون فوتبال و نه کمیته فوتسال ایران دخالتی نداشته است.

ترابیان افزود:‌ بر طبق همین تصمیم از بانوان در آسیا تیم های ژاپن  و تایلند در مسابقات المپیک آرژانتین شرکت می کنند و این موضوع  از دست ما خارج است. یا مثلا حوزه کنفدراسیون یوفا تصمیم گرفته که در مسابقات المپیک در رده بانوان تیم ملی اسپانیا و در رده آقایان ایتالیا را اعزام کنند.

ترابیان در پاسخ به این سوال که چرا تصمیم گیرنده جهت اعزام تیم های بانوان و آقایان به مسابقات المپیک کنفدراسیون آسیا است گفت: اتفاقا سوال خوبی است. به این دلیل که قبلا طی یک دستورالعمل این سهمیه ها به کنفدراسیونها داده شده و به صراحت اعلام شده تصمیم گیرنده نهایی آنها هستند البته تحت نظر و نظارت فیفا این کار انجام می‌شود و طبق همین دستورالعمل جز آرژانتین که میزبان است و می تواند در همه رده ها شرکت کنند هیچ کشوری نمی تواند بیش از یک سهمیه داشته باشد.

وی در پایان گفت:‌ این تصمیمات از قبل توسط کمیته المپیک جهانی گرفته شده در انتخاب تیم‌های اعزامی هیچ کسی نمی‌تواند دخالتی داشته باشد.مثال ساده‌تری بزنم این کمیته با تصمیم و نظر خود اعلام کرد که تنها کشوری که می تواند در هر دو رده یعنی بانوان و آقایان حضور داشته باشند برزیل است اما این تصمیم در حال حاضر باعث جنجال و سر و صدای زیادی بین سایر کنفدراسیون‌ها شده و این امکان را به وجود آورده که کمیته ملی المپیک تصمیم خود را عوض کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43924

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر