ستاره‌ای که در اوج جام جهانی را از دست داد ستاره‌ای که در اوج جام جهانی را از دست داد

کنفدراسیون فوتبال آسیا از غلامحسین مظلومی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان یکی از ستارگان آسیایی غایب در جام‌های جهانی نام برد.

ستاره‌ای که در اوج جام جهانی را از دست داد ستاره‌ای که در اوج جام جهانی را از دست داد

گیلان خبر: در فاصله یک هفته مانده به آغاز مسابقات جام جهانی 2018 در روسیه، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از 6 ستاره قاره کهن که موفق به حضور در جام جهانی نشده اند،یاد کرد که نام غلامحسین مظلومی هم در بین آنها به چشم می خورد.

در ابتدای این گزارش آمده است، هنگ میونگ بو، سامی الجابر، مهدی مهدوی کیا، تیم کیهیل،فقط تعدادی از نخبه های فوتبال آسیا هستند که نشانه ای از خود در صحنه جهانی برجای گذاشته اند. اما دسته ای دیگر از ستاره های این قاره بنا به دلایلی چندان خوش شانس نبودند که برای کشورشان در جام جهانی بازی کنند.

 

ای اف سی درباره مظلومی نوشت:سال ها قبل از این که علی دایی حاکم مطلق همه رکورد های فوتبال ایران باشد، غلام حسین مظلومی پادشاه فوتبال این کشور بود.

این مهاجم، تیم ملی کشورش را دو بار پیاپی در سال های 1972 و 1976 به قهرمانی جام ملت های آسیا رساند اما بدشانس بود که یک سال قبل از اولین بازی ایران در جام جهانی 1978، بازنشسته شد.

در سطح باشگاهی مظلومی اسطوره باشگاه استقلال محسوب می شود.او سال 1970 این تیم را که تاج نام داشت، به اولین قهرمانی اش در آسیا رساند.او همچنین با این تیم دوبار قهرمان لیگ ایران شد و عنوان آقای گلی این رقابت ها را به دست آورد.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 44381

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر