هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

دیوار چین فرو ریخت/ پیروزی آسان ایران برابر شاگردان لوزانو

تیم ملی ایران در نخستین مسابقه خود در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال برابر چین قرار گرفت.

دیوار چین فرو ریخت/ پیروزی آسان ایران برابر شاگردان لوزانو

گیلان خبر: تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از ساعت 16 به وقت تهران در سالن اوفا آرنا به مصاف تیم ملی چین رفت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب معروف، فائزی، شفیعی، عبادی پور، قائمی، غفور استفاده کرد و در طرف مقابل رائول لوزانو هم جیانگ، جی، ژان، لیو، رائو، میائو را برای شروع مسابقه وارد زمین کرد.

ایران در دو هفته ابتدایی موفق به کسب 2 پیروزی شده و 4 شکست هم در کارنامه شاگردان کولاکوویچ ثبت شده است. در سوی دیگر تیم ملی چین هم در 6 بازی ابتدایی خود موفق به کسب 2 پیروزی و 4 شکست شده و به دلیل کسب امتیاز بیشتر نسبت به تیم ایران، در رده دهم جدول رده‌بندی قرار دارد.

تیم ملی چین در هفته دوم مسابقات با شکست فرانسه دست به شگفتی بزرگی زد و پیش از این نیز در هفته اول که میزبان بود موفق شد آرژانتین را شکست دهد و با تیم ملی آمریکا نیز رقابت بسیار نزدیک و فشرده‌ای داشت که در نهایت با شکست این تیم همراه شد.

*ست نخست؛ 25 بر 19 به سود ایران

تیم ملی ایران شروع خوبی داشت و توانست در امتیاز 8 بر 6 به سود خود تیم‌ها را به وقت استراحت فنی اول راهی کند. در امتیاز 11 بر 7 به سود ایران لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کرد. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 13 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. تیم ایران در این ست رد سرویس بسیار خوب عمل کرد و چینی‌ها در دریافت و حمله شرایط خوبی نداشتند. ست نخست با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

*ست دوم؛ 25 بر 20 به سود ایران

در ست دوم شرایط ایران بهتر شد. شاگردان کولاکوویچ توانستند 5 امتیاز اختلاف با حریف آسیایی خود ایجاد کنند تا در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. در امتیاز 13 بر 6 به نفع ایران هم لوزانو با درخواست وقت استراحت وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کرد؛ این برتری ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 16 بر 8 تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. لوزانو در امتیاز 22 بر 14 به سود ایران بازهم درخواست وقت استراحت کرد تا شاید بتواند تیمش را به جریان بازی برگرداند، اما نمایش کم نقص ستاره های ایران اجازه خودنمایی به چینی‌ها را نمی‌داد. این ست هم در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به نفع ایران خاتمه پیدا کرد.

 

*ست سوم؛ 25 بر 15به سود ایران

شروع ست سوم برای چینی‌ها کمی متفاوت بود؛ آنها در همان ابتدا 3 اختلاف امتیاز با ایران ایجاد کردند، اما برتری آنها ماندگار نبود، چون ایران توانست در امتیاز 6 بازی را به تساوی برساند. چینی‌ها در این مسابقه هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. عملکرد عالی ایران در دفاع روی تور و سرویس موجب شد نتیجه بازی 12 بر 8 به سود ایران شود. در ادامه تیم‌ها در امتیاز 16 بر 10 به نفع ایران راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. بهم ریختگی در تیم چین بیشتر و بیشتر شد تا در نهایت ست سوم هم با نتیجه 25 بر 15 به سود ایران تمام شود.

 

به این ترتیب تیم ایران به سومین پیروزی خود در سومین هفته از رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال رسید.

تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود فردا از ساعت 16 باید به مصاف برزیل برود. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44423

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر