تمرین کاراته‌کاهای جوان کنار باتجربه‌ها آنها را به خودباوری رسانده است

مهدیزاده: استانبول رفتم تا خودم را محک بزنم

امیر مهدیزاده پس از کسب مدال طلای کاراته‌وان ترکیه، گفت: هیچ وقت به دنبال قهرمانی در لیگ جهانی نیستم و دوست دارم در سه رویداد پیش‌رو حضور پیدا کنم و از عناوینی که در دوره‌های قبلی کسب کرده بودم دفاع کنم.

مهدیزاده: استانبول رفتم تا خودم را محک بزنم

گیلان خبر: امیر مهدیزاده پس از کسب مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته‌وان ترکیه در پاسخ به این سؤال که شرایط این دوره از رقابت‌ها از لحاظ کیفی و فنی چطور بود، گفت: این اولین تورنمنت در سال 97 برای ما بود. این مرحله از کاراته‌وان در بالاترین سطح لیگ جهانی برگزار شد. در وزن من غیر از داگلاس فرانسوی اکثر سبک‌ وزن‌های دنیا حضور داشتند، تمام حریفان من که در این 5 مرحله لیگ جهانی موفق به کسب مدال و جایگاه در رنکینگ جهانی شده بودند در این مسابقات حضور داشتند. اکثر نفرات در رنکینگ یکم تا پنجم قرار دارند و در این رقابت‌ها به روی تاتامی آمده بودند. به خاطر همین سطح فنی مسابقات در جایگاه بسیار بالایی قرار داشت. حریفان ازبکستانی، ایتالیایی، قزاق، آذربایجان، ترکیه، روس و ژاپن که از خوب‌های سبک وزن هستند در این رقابت‌ها حضور داشتند. خدا را شکر بعد از کاراته‌وان پاریس که یک آسیب‌دیدگی از ناحیه کمر داشتم و همان آسیب‌دیدگی باعث شد روی عملکردم تأثیر منفی بگذارد و نتوانم موفق شوم حالا دوباره با شرایط ایده‌آل به روی تاتامی بازگشتم.

دارنده نشان طلای مسابقات قهرمانی آسیا در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: من در لیگ جهانی پاریس که سال گذشته حضور پیدا کردم یک آسیب‌دیدگی برایم رخ داد که نتوانستم در مورد آن موضوع صحبت کنم. آسیب‌دیدگی روی عملکردم تأثیر گذاشت اما من نتوانستم به این موضوع اشاره کنم چون شکست خورده بودم و احتمال داشت در اذهان عمومی و کارشناسان توجیه باشد. به هر حال بعد از آن من سه ماه از تمرینات دور بودم و لیگ‌های جهانی مراکش، دوبی و هلند را از دست دادم و پس از بهبودی موفق شدم در اردوی تیم ملی حضور پیدا کنم. در دو مرحله اول و ابتدایی اردوها امسال نتوانستم با بچه‌ها هماهنگ تمرین کنم، تمرین‌های آماده‌سازی پایه و ابتدایی را پیگیری می‌کردم و زیرنظر دکتر نوروزی فیزیوتراپی انجام می‌دادم تقریباً نزدیک یک ماه توانستم با بچه‌ها هماهنگ تمرین کنم که خوشبختانه در این یک ماه خیلی سریع خودم را به مرز آمادگی نسبی رساندم که نتیجه آن کسب مدال طلا بود.

مهدیزاده در پاسخ به این سؤال که قهرمانی کاراته در مسابقات لیگ جهانی ترکیه در آستانه قهرمانی آسیا چقدر می‌تواند روی کسب نتیجه در اردن تأثیرگذار باشد، گفت: ما مسابقات قهرمانی آسیا را پیش‌رو داریم به هیچ عنوان هدف اصلی من قهرمانی در لیگ جهانی نیست. قطعاً حضورم و دیدم در این رقابت‌ها مطلع شدن از سطح آمادگی خودم بودم می‌خواستم خودم را محک بزنم و از سطح فنی و شرایطم مطلع شوم. هدف‌گذاری اصلی من قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است. این سه رویداد بزرگ و بسیار مهم هدف اصلی من و کاراته ایران است. هیچ وقت به دنبال قهرمانی در لیگ جهانی نیستم و دوست دارم در سه رویداد پیش‌رو حضور پیدا کنم و از عناوینی که در دوره‌های قبلی کسب کرده بودم دفاع کنم. 

دارنده مدال طلای لیگ جهانی کاراته وان ترکیه در پاسخ به این سؤال که حضور پنج فینالیست در لیگ جهانی استانبول اتفاق جالبی بود چرا که از سال 2011 به بعد چنین فرصتی برای کاراته پیش نیامده بود که پنج نفر در فینال حضور داشته باشد آیا ما خوب بودیم یا حریفان حاضر در مسابقات خوب نبودند، گفت: احساس می‌کنم که نباید زحمات و تلاش‌های بچه‌ها را در اردوهای تیم ملی نادیده و بی‌ارزش کنیم، هیچ کس برای باخت به مسابقات نمی‌آید تمام حریفان بچه‌های تیم ملی را نگاه کنید آنها با تمام وجود آمده‌اند و هیچ کسی دوست ندارد به مسابقه‌ای برود و در آن رقابت شکست بخورد قطعاً بچه‌هایی که به فینال رسیدند و دیگر نفرات همه آماده بودند، نفراتی مثل اباذری، خدابخشی، بهمن عسگری، پورشیب و همه بچه‌هایی که مدال گرفتند و آنهایی که مدال نگرفتند همه خوب مبارزه کردند. ما واقعاً در پنج مرحله اردویی که پشت‌سر گذاشتیم خیلی زحمت کشیدیم نباید این طور به نظر برسد که حریفان ما خوب نبودند به هر حال باید در شرایط فعلی بچه‌های کاراته حمایت شوند ما مسابقات مهمی مثل قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان را پیش‌رو داریم، باید بچه‌ها را حمایت کنیم و اگر این تیم حمایت شود مطمئناً در رویدادهای پیش‌رو می‌توانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم. 

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی پاریس در پاسخ به این سؤال که نظر شما در مورد پدیده‌های این دوره مثل سیدعلی کریمی، میرزایی و اباذری با تجربه کمی که در بخش بزرگسالان دارد اما موفق به کسب مدال شده‌اند چیست، گفت: در مورد جوان‌ها که نتیجه گرفتند یکی از نکات مثبتی که وجود دارد این است که این نفرات در کنار یک تیم عنوان‌دار تمرین می‌کنند و این یک پوئن مثبت برای آنها است. این تیم از مسابقات جهانی 2012 پاریس تا مسابقات 2016 اتریش نتایج درخشانی را کسب کرده است. حضور این بچه‌ها کنار قهرمانان و عنوان‌دارها باعث می‌شود که آنها به یک خودباوری برسند وقتی یکی مثل صالح اباذری در اردوها با نفراتی مثل پورشیب، گنج‌زاده و عسگری و ... تمرین می‌کنند باعث می‌شود که به یک خودباوری برسند و در مسابقات همه حریفان خود را شکست دهند یکی از دلایل این موفقیت‌ها این است، همه ما یک تیم هستیم و همه باید به هم کمک کنیم. باید هدفمان و تمرکزمان را برای حضور در مسابقات اصلی و پیش‌رو بگذاریم. در پایان امیدوارم که با این موفقیت‌ها و مدال‌های خوبی که کسب می‌کنم این سختی که در نبودنم کنار پسرم و همسرم می‌شود را جبران کنم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44480

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر