گزارش آس از دیدار ایران-اسپانیا؛

کی‌روش مالکیت توپ را به اسپانیا می‌دهد و دل به ضد حملات می‌بندد

روزنامه مشهور اسپانیایی گزارشی را درباره دیدار ایران با اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه نوشت.

کی‌روش مالکیت توپ را به اسپانیا می‌دهد و دل به ضد حملات می‌بندد

گیلان خبر: تیم ملی اسپانیا امشب مقابل ایرانی قرار می گیرد که به شکل عجیبی صدر جدول گروه دوم را به دست گرفت. نماینده آسیا در بازی اول در دقایق پایانی با گل به خودی عزیز بوحدوز مراکش را شکست داد و اسپانیا مقابل پرتغال مساوی کرد تا ایران تنها تیم 3 امتیازی گروه شود.

تیم ملی ایران با هدایت کی روش به قدرت دفاعی اش متمایز است بدون اینکه خط حمله زهر دار و بازیکنان خوبی داشته باشد. ایران به قدرت بدنی بازیکنانش متکی است و در بازی ها دل به ضد حملات می بندند. ایران در بازی اول با مراکش در نیمه اول بازی 35 درصد مالک توپ بود و در 15 دقیقه اول بازی فقط 24 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت.  تیم ملی ایران در دقایق پایانی بازی بدون اینکه گلی را زده باشد پیروز شد چون بازیکن مراکش به اشتباه دروازه خودش را باز کرد. 

در نگاه به آمار ایران در دیدار با مراکش در تعداد پاس ها و اشتباهات، رامین رضاییان بیشترین پاس را در میان بازیکنان ایران داشته و از 36 پاس در 26 مورد موفق بوده که 72 درصد پاس هایش سالم بوده است. امید ابراهیمی دقیق ترین بازیکن ایران در این دیدار بوده است چون از 25 پاس 22 بار درست پاس داده یعنی 88 درصد پاس هایش درست بوده است. موفق تر از او بیرانوند از 21 واکنشی که داشته 19 بار موفق عمل کرده است یعنی 90 درصد واکنش هایش درست بوده است. ایران در کل بازی 268 پاس داده که 183 بار درست بوده یعنی 68 درصد آنها سالم بوده است.

در مقابل تیم ملی اسپانیا برعکس ایران به مالکیت توپ و داشتن مهاجمان خطرناک متمایز است. در بازی با پرتغال که سخت ترین رقیب ماتادورها در گروه است. در نیمه اول بازی 60 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته است و در نیمه دوم نیز 59 درصد مالک توپ بود. اسپانیا در مقابل پرتغالی ها در میان دقایق 45 تا 60 73 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. در این بازی علی رغم سخت بودن ماتادورها مالک توپ و میدان بودند. اسپانیا در این دیدار از 793 پاس 733 پاس درست داده یعنی 92 درصد موفق بوده است. راموس از 118 پاس 116 پاس سالم داده یعنی 98 درصد پاس سالم بوده است. ایسکو از 100 پاس 92 پاسش سالم بوده یعنی 79 درصد موفق بوده است.

به همین خاطر می توان به راحتی بازی با ایران را پیش بینی کرد. اسپانیا در این دیدار توپ و میدان را در اختیار خواهد داشت. کی روش در این بازی با توجه به سبک بازی اش مهره هایش را کاملا دفاعی می چیند و در ضد حملات از علیرضا جهانبخش، آقای گل لیگ برتر هلند استفاده خواهد کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44647

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر