اساسنامه هنوز مورد تایید هیات دولت قرار نگرفته است

فغان‌پور:کسانی که خواستار انحلال فدراسیون بودند،بیشتر به دنبال تبلیغ اسمشان هستند

اساسنامه هنوز مورد تایید هیات دولت قرار نگرفته استفغان‌پور:کسانی که خواستار انحلال فدراسیون بودند،بیشتر به دنبال تبلیغ اسمشان هستند

فغان‌پور:کسانی که خواستار انحلال فدراسیون بودند،بیشتر به دنبال تبلیغ اسمشان هستند

گیلان خبر: فغان‌پور مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص شکایت وکیل علی کریمی در خصوص انحلال فدراسیون فوتبال اظهار داشت:‌این دادخواست چند نکته دارد ابتدا باید دید که آیا این دوستان با توجه به درخواست انحلال فدراسیون فوتبال ذی‌نفع هستند یا نه، اینکه باید بدانیم که وکیل آقای کریمی با توجه به طرح شکایتی که ارسال کردند و خواستار انحلال فدراسیون شدند مورد تأیید هستند یا خیر و همین طور باید بررسی شود که بر چه اساسی طرح شکایت از فدراسیون را مطرح کردند. من احساس می‌کنم این افراد با توجه به دادخواستی که تنظیم کردند می‌دانند دنبال چه  چیزی هستند چرا که زمانی که دادخواست را مطالعه کردم در بندهای آخرش درخواست انحلال فدارسیون بود بعد تأکید کردند اگر این اتفاق نیفتاد اساسنامه تغییر کند بعد به دنبال تغییر موارد و بندهای اساسنامه بودم. به نظر من این موضوع  برای این افراد جنبه تبلیغاتی دارد.

وی در ادامه گفت: گفته شده است اساسنامه وجود ندارد در شرایطی که این اساسنامه مورد تأیید هیأتمدیره و مجمع فدراسیون قرار گرفته است برای تأیید نهایی برای هیأت دولت ارسال شده است و منتظر هستیم تا مورد تأیید قرار بگیرد. به هر حال حتماً اساسنامه‌ای وجود دارد که این افراد دادخواست شکایت را مطرح کردند. اساسنامه در واقع زیر نظر هیأت مدیره فدراسیون و مجمع تصویب شد و باید مهر تأیید از سوی هیأت دولت روی آن قرار بگیرد. از نظر من این اساسنامه هیچ مشکلی ندارد می‌توانیم در اختیار این افراد قرار دهیم، هیچ چیز محرمانه‌ای هم وجود ندارد.

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: اینکه این درخواست برای انحلال فدراسیون فوتبال مطرح شده است حرف بسیار بزرگی است، دوستان به دنبال این هستند تا فدراسیون فوتبال را منحل کنند.

فغان‌پور در ادامه درباره این که چطور این اساسنامه مورد تأیید هیأت دولت قرار نگرفته است گفت:‌فدراسیون فوتبال در ثبت شرکت‌ها ثبت شده است بحث آقایان این است که این اساسنامه چرا در هیأت دولت تأیید نشده باید بگویم اگر این افراد در بحث‌های حقوقی آگاهی کامل داشته باشند باید بدانند فدراسیون زیر نظر فیفا است فیفا معتقد است که هیچ فدراسیونی نباید زیر نظر دولت فعالیت کند قطعاً آن فدراسیونی که زیر نظر دولت اداره شود، از سوی فیفا تعلیق می‌شود فیفا معتقد است که فدراسیون‌ها یک ارگان مردمی است و دولت نباید فدراسیون‌ها را اداره کند. دولت هم این موضوع را پذیرفته است و فدراسیون اساسنامه‌ای را تصویب کرد که مورد تأیید هیأت مدیره و مجمع قرار گرفته است.اگر هم مورد ثبت شرکتی قرار گرفت برای این بود که اگر روزی فیفا نسبت به این موضوع واکنش نشان بدهد بگوییم که فدراسیون یک ارگان خصوصی است حتی اساسنامه فدراسیون فوتبال هم برای فیفا ارسال شده است که مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه گفت: زمانی که اساسنامه مورد تأیید هیأت رئیسه و مجمع قرار گرفت این اساسنامه قانونی است ما برای هیأت دولت ارسال کردیم و منتظر هستیم جواب نهایی را به ما بدهند ما که نمی‌توانیم در کار دولت دخالت کنیم به هر حال یک قوانینی وجود دارد و ما تابع قوانین هستیم، مگر می‌شود اساسنامه وجود نداشته باشد و آقایان نسبت به همین اساسنامه واکنش نشان دادند و دادخواست شکایت را مطرح کردند. این اساسنامه را می توانیم در اختیار عموم قرار دهیم چرا که قانونی است و هر کسی هم که بخواهد بندهای اساسنامه را بخواند در اختیارش می‌گذاریم.

مسئول حقوق فدراسیون فوتبال در پایان گفت: اگر اساسنامه وجود نداشت چطور این آقایان نسبت به بندهای اساسنامه اعتراض کردند و خواستار تغییراتی در اساسنامه شدند پس اساسنامه وجود دارد کاملاً هم قانونی است، اجازه بدهید این موضوع طبق قوانین خود جلو برود اگر شکایتی صورت گرفته باید در مراجع قضایی راجع این موضوع حرف زده شود، اگر وکیل آقای کریمی این دادخواست را مطرح کرده و اگر صلاحیت دارد بیایند راجع این موضوع در مراجع قضایی صحبت کنند. باز هم تأکید می‌کنم این اساسنامه مورد تأیید هیأت رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال قرار گرفته و کاملا قانونی است و در حال حاضر در اختیار هیأت دولت است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44775

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر