نامه‌ای که به جای اثبات حقانیت بوی توجیه می‌دهد

همه سوالاتی که افتخاری پاسخ نداد؛از جعل امضا و وعده فیکس بودن تا سرنوشت نافرجام 3 بازیکن

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در حالی با یک نامه از عملکرد خود دفاع کرده که سوالات متعددی در مورد نحوه مدیریت وی در اذهان بدون پاسخ باقی مانده است.

همه سوالاتی که افتخاری پاسخ نداد؛از جعل امضا و وعده فیکس بودن تا سرنوشت نافرجام 3 بازیکن

گیلان خبر: سید رضا افتخاری امروز بعد از حدود 2 ماه به نکاتی در مورد اتفاقات رخ داده در فصل نقل و انتقالات اشاره کرد«اینجا ببینید» و به نوعی پیرامون بازیکنانی مثل تیام، جباروف، امید ابراهیمی و ... به دفاع از عملکرد خود پرداخت. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خصوص مسائل مختلف توضیح داد و نامه تقریبا کاملی را آماده دفاع از خود تهیه کرد اما به نظر می رسد وی مشکلات باشگاه در زمان خودش را هم پذیرفته که به برخی از مسائل اشاره نکرد.

١- افتخاری در نامه خود اشاره کرد که پروپیچ در زمان وی جذب نشده که اگر جذب می‌شد تسویه حساب با وی صورت می‌گرفت اما به این موضوع اشاره نکرد که هرائر مگویان در زمان مدیریت وی توسط علیرضا منصوریان از لیست کنار گذاشته شد اما وی مثل بازیکنان شاغل در تیم پولش را گرفت! مگویان در کشورش استراحت می کرد اما مثل بازیکنان دیگر استقلال که در تمرینات عرق می‌ریختند از باشگاه پول گرفت. آقای افتخاری چرا به این مورد اشاره نکردید؟

٢- مدیرعامل وقت باشگاه استقلال در خصوص خسارت قرارداد دوساله با جباری علی‌رغم مخالفت کمیته پزشکی با جذب وی و رای کمیته تعیین وضعیت مبنی بر پرداخت خسارت به وی علیرغم اخراج از تیم را توضیح  نداده است. باشگاه استقلال به خاطر تصمیم عجیب مدیران باشگاه به پرداخت 670 میلیون به جباری محکوم شد که در نهایت جباری با استقلال تسویه کرد.

٣- آقای افتخاری! شما بویان نندانوف را با حدودا ٣٠٠ هزار دلار جذب کردید که این بازیکن حتی یک 90 دقیقه هم برای استقلال بازی نکرد و در نهایت هم قراردادش با استقلال فسخ شد. آیا افتخاری به خاطر جذب این بازیکن از سرمربی استقلال توضیح خواست که حالا خودش پاسخگوی هواداران این تیم باشد؟ 

٤- مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در خصوص بازیکنانی مثل مگویان، جباری و بویان که سرنوشتی نافرجام در این باشگاه داشتند توضیح نداد که به خاطر آنها چقدر از بودجه باشگاه صرف شده است؟
٥- مدیرعامل باشگاه استقلال در نامه اخیر خود توضیح نداد که چرا قول متمم ٥٠٠ میلیون تومانی به مدافع با تجربه این تیم را داده آن هم در حالی که هیات مدیره باشگاه با این موضوع مخالفت کرده است؟
٦- افتخاری در این نامه توضیح نداده که چرا باشگاه استقلال باید به خاطر عدم حضور در بازی سوپرجام 50 میلیون تومان به فدراسیون جریمه بدهد ضمن آنکه باید برای دفاع از خود به دادگاه بین‌المللی CAS شکایت و کلی برای این اتفاق هزینه بدهد.

٨- چرا مدیرعامل سابق استقلال به جعل امضایش در تیم‌های پایه اشاره نکرد. او حتی کوچکترین برخوردی با صادق ورمزیار انجام نداد و به جای برخورد با چنین تخلف بزرگی که پرویز برومند در کمیته اخلاق و وزارت ورزش هم پیگیر آن شده مجوز ادامه کار رئیس آکادمی باشگاه را صادر کرد.

٩- مدیرعامل سابق باشگاه استقلال که معاونش را هم محق دفاع دانسته چرا اشاره نکرد که از قراردادهای "گل بزن " و "حدس بزن" که خودش قرارداد بسته چقدر درآمدزایی کرده چقدر نصیب باشگاه شده است؟
10_ مدیرعامل باشگاه در نامه امروز خود چرا به این موضوع اشاره نکرد که قراردادهای باشگاه استقلال در نیمه شب توسط معاون ورزشی وقت این باشگاه منعقد می‌شد. هنوز هم هواداران استقلال دوست دارند بدانند آقای لقب «پندار تایم» در صفحات مجازی و بازخورد مثبت آن در این شبکه اجتماعی  باعث شده بود تا مدیران این باشگاه قراردادهای باشگاهی بزرگ چون استقلال را در نیمه شب منعقد کنند؟

11_ مدیرعامل وقت استقلال آیا توضیح داده که چرا در کار فنی به صورت نامحسوس دخالت می‌کرد. به طور مثال وی جباری را اخراج می‌کرد و به تازگی هم مشخص شده مدیران باشگاه به سید حسین حسینی پیشنهاد فیکس بودن داده‌اند!اگر اسم این موضوع دخالت نیست پس چیست و چرا در موردش توضیح داده نشده است.
12-افتخاری امروز در دفاعیات خود از از پرداخت بدهی ها گفته اما وی اشاره نکرده  تیم ٢٠ میلیاردی افشارزاده را چند درصد گران کرد و هزینه ها را با افزایش قراردادها بالا برد.

13-ای کاش مدیرعامل سابق باشگاه استقلال اشاره می‌کرد که چه استفاده ای از زمین امام رضا کردید در حالی‌که  این ورزشگاه با پیگیری های مداوم از شهرداری گرفته شد اما در ٢٠ ماه گذشته هیچ استفاده ای نشده است در حالی که زمین این ورزشگاه چند بار تغییر کرد.امروز پرسپولیس یکسال است که در زمین اهدایی شهرداری بدون هزینه و به بهترین شکل استفاده می‌کند در حالی که استادیوم امام رضا در شرایط یکسان در حال خاک خوردن است! جالب است باشگاه استقلال برای یک سال مبلغ 500 میلیون تومان برای ورزشگاه صنایع دفاع هزینه کرده است.

14-افتخاری در روزهای پایانی حضورش مرتب عنوان کرد که پول شجاعیان به باشگاه گسترش فولاد پرداخت شده اما مسئولان گسترش فولاد تا همین چند روز پیش پولی از باشگاه استقلال دریافت نکردند.بهتر نبود مدیرعامل وقت استقلال در این خصوص توضیح می داد؟
تمامی این سوال‌ها که البته تمامی ندارد را باید مدیرعامل وقت باشگاه استقلال در نامه امروزش اشاره می‌کرد اما از آنجا که وی و معاون سابقش زیاد اهل شفاف سازی نبودند سعی کرده در دفاعیاتش تنها به شرح وقایع رخ داده در ماه‌های آخر مدیریتش بپردازد.بهتر بود افتخاری که اعلام کرده «به وقتش» در مورد اتفاقات رخ داده حرف می‌زند حداقل به این 13 سوال هم پاسخ بدهد.هر چند او در روز اول کاری‌اش در استقلال وعده ستاره چهارم را داده بود!

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44947

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر